אימוץ כלבים וחתולים I לוח מודעות כלבים לאימוץ - פטפיינדר
אודות ההתאחדות הישראלית לכלבנות התאחדות החתולים הישראלית מכללת ברושים

מודעות אימוץ כלבים וחתולים.

בית > אימוץ כלבים וחתולים

*ניתן לבחור יותר מאפשרות אחת

בעל חיים

חתול

כלב

מין

זכר

נקבה

גיל

0-3 חודשים

3-6 חודשים

6-12 חודשים

הצג עוד


אני מחפש:

נקה הכל

תוצאות חיפוש

אימוץ כלבים וחתולים

פטפיינדר דוגלת בכך שהאפשרות של אימוץ כלב או חתול היא העדיפה וההומאנית ביותר, ואם ההחלטה היא רכישה של כלב או חתול הרי שזו חייבת להיעשות ממגדלים מומלצים אשר מקדמים גידול אחראי של חתולים וכלבים ובריאים נפשית וגופנית, ואשר עושים את מירב המאמצים להבטיח את בריאותם של ההורים ואת רווחת האם והגורים. בכך מאמצת פטפיינדר את העקרונות והקווים המנחים של ההתאחדות הישראלית לכלבנות.

אנחנו בפטפיינדר ננסה להביא אליכם את מירב המידע ואפשרויות עבור כלבים לאימוץ או חתולים לאימוץ  כדי לוודא שאתם בוחרים את הכלב או החתול שבאמת מתאים לכם ולצרכיכם, ובכך ננסה להקטין את הסיכון לכך שבעל החיים שבחרתם יינטש בעתיד.

באתר תוכלו למצוא כלבים לאימוץ מעמותות שונות איתן אנו פועלים בשיתוף פעולה במטרה למצוא בית חם ומתאים, ולא סתם הדגש הוא על “מתאים”. בחירת כלב שלא מתאים לכם, להרגלי החיים שלכם, לסביבה בה אתם חיים, ולאנשים החיים עמכם, יכול בהחלט להסתיים בכך שהכלב יינטש שוב וממצב כזה אנו רוצים להימנע!

אז מה חשוב לוודא לפני שאתם מאמצים כלב שיתאים לכם?

  • האם זוהי הפעם הראשונה בה אני מגדל כלב?
  • האם אני רוצה כלב גדול או קטן? גור או בוגר? זכר או נקבה?
  • האם אני יכול לעמוד בהוצאות הטיפול כגון מזון ווטרינר (כלב גדול, הוצאות גדולות)?
  • האם הכלב יחיה בבית או בחצר?
  • האם ישנם ילדים קטנים בבית?
  • האם אני או בני משפחתי יכולים להוציא את הכלב לפחות 3 פעמים ביום?
  • האם מתאים לי כלב אנרגטי ופעיל שמחייב גם אותי לפעילות או אולי כלב שאיננו פעיל?
  • האם אני מוכן לכך שהכלב מנשיר שיער בבית?
  • האם יש לי בעלי חיים אחרים בבית שמחייבים הסתגלות של הכלב המאומץ אליהם?
  • האם אני מוכן לכך שבזמן נסיעה או עזיבת הבית לתקופה של יותר מיום עליי למצוא פתרון לכלב – פתרון שכרוך בעלויות (פנסיון או דוג סיטר)?

אנחנו בפטפיינדר נשמח לענות על כל שאלה בעניין אימוץ, וננסה לסייע בכל בעיה!

הנכם מוזמנים להיכנס ל”חוברת לבחירת גור”  כדי לקבל כלים לבחירה נבונה

אימוץ כלבים – מידע כללי

כלב הבית הנו בעל החיים המבוית הקדום ביותר, כאשר מחקרים שונים מעידים על כך שכלבים בויתו עוד לפני עשרות אלפי שנים. כלבי הבית הם למעשה תת מין של הזאב המצוי ממשפחת הכלביים, כאשר קיימים למעלה מ-500 גזעי כלבים שונים המסווגים למספר קבוצות שונות של גזעי כלבים.

תוחלת חייהם של כלבי הבית נעה בממוצע בין 10 ל-12 שנה, כאשר כלבים קטנים יותר (במשקל ומבנה גופם) חיים יותר מכלבים גדולים. יחד עם זאת, חשוב לציין שישנם סוגי גזעים שונים של כלבי ציד מבויתים החיים גם יותר מ-15 ואף מ-20 שנה.

כלבים לאימוץ – כל היתרונות

“הכלב הוא ידידו הטוב ביותר של האדם”, טוען המשפט הידוע, כאשר כל אדם הבוחר לאמץ או לגדל כלב, יכול להעיד על אמיתותו של המשפט. במחקרים רבים אשר נערכו בקרב אנשים המגדלים כלבים כחיית מחמד נמצא כי קיים קשר רגשי מובהק בין הכלב לבין בעליו. כמו כן, המחקרים השונים מצאו כי לכלב יכולת השפעה מרגיעה על בעליו, כאשר תוחלת החיים בקרב אנשים המגדלים כלבים כחיות מחמד גבוהה יותר בממוצע. יתרונות אלו מתווספים ליתרונות נוספים הקשורים בין היתר לפעולת אימוץ כלבים לילדים המתמודדים עם בעיות חברתיות שונות, כאשר כלבים משמשים בין היתר כחיות מחמד במסגרות טיפול רגשי והתנהגותי בקרב ילדים.

כמו כן, הורים לילדים הבוחרים לאמץ כלב כחיית מחמד, מאפשרים לילדיהם לפתח קשר רגשי עמוק עם חיית המחמד ואף לקחת חלק פעיל בפעולות השונות הכרוכות בגידול חיית מחמד, לרבות, האכלה, רחצה, טיול יומי וכדומה. פעולות אלו מלמדות את הילדים אחריות מהי.

גזעי כלבים – מה חשוב לדעת?

לרשות כל אדם הבוחר לאמץ ולגדל כלב, עומדת האפשרות לבחור את סוג (גזע) הכלב, כאשר בניגוד לדעה הרווחת, ההגדרה של גזע הכלבים אינה הגדרה ביולוגית. זאת לנוכח העובדה שמבחינה ביולוגית כל גזעי הכלבים שייכים לאותו תת-מין של הזאב המצוי. לפיכך, הגדרת גזעי כלבים הינה החלטה המבוססת על תכונות אופי ומראה המועברות בתורשה, כאשר כל גזע כלבים מסווג על פי מאפיינים שונים של גודל גוף, גוון, תנועה, פרופורציה, טמפרמנט וכדומה.  אימוץ כלבים גזעיים מתאפשר במקומות שונים למטרות אימוץ כלבים בחינם או בתשלום, וזאת במקרים בהם קיים מידע היכול לסווג את הכלב לגזע כלבים כזה או אחר.

חשוב לציין שבמקומות רבים תוכלו לאמץ כלב בחינם, אך יחד עם זאת תדרשו לשלם עבור חיסונים שונים להם נזקק הכלב, לרבות, חיסון נגד כלב וחיסון משושה וזאת לצד טיפולים שונים כגון: טיפול נגד תולעים, טיפולי עיקור או סירוס וכדומה.

כלבים לאימוץ – מה חשוב לדעת?

במידה וגם אתם בחרתם לאמץ כלב מגזע כזה או אחר, אנו רוצים ראשית להודות לכם על כך ולברך אתכם על הצטרפותכם למיליוני אנשים מסביב לעולם המגדלים כלבים ונוכחים לדעת (מדי יום ביומו) שהכלב הוא אכן ידידו הטוב ביותר של האדם. יחד עם זאת, אנו רוצים להסב את תשומת ליבכם לכך שבחירת הכלב אותו תאמצו חייבת להיעשות בהתאם למספר תנאים מקדימים שהעיקרי שביניהם הינו מזגו של הכלב והתאמתו לאורח חייכם. את המידע אודות מזגו של גזע הכלבים אותו בחרתם לאמץ תוכלו לקבל מאנשי הצוות העובדים במקום באמצעותו בחרתם לאמץ.

כמו כן, חשוב לזכור שאימוץ כלב היא למעשה הפעולה הראשונה במערכת יחסים ארוכה ורבת שנים ולכן אנו לא ממליצים לכם לבחון את כל ההיבטים הנלווים לגידול כלבים ולבדוק אם עצמכם האם אתם באמת ערוכים ומוכנים לאתגר. זכרו, שכלב אותו בחרתם לאמץ ולגדל הופך ברגע אחד לבן משפחה נוסף ויש להתייחס אליו ככזה. במקרים בהם אתם בוחרים לאמץ כלב למען הילדים, אנו ממליצים לכם לזכור שאין הדבר אומר שהילד יידרש לשאת בכל האחריות לגידולו, ולכן מומלץ לחלק את הפעולות השונות הנלוות לגידול הכלב בין כל בני המשפחה. לצד האחריות הנלווית לגידול כלבים, תוכלו ליהנות מכל היתרונות הנלווים לגידול כלב וליהנות מכל רגע ורגע בו אתם שוהים במחיצתו והוא במחיצתכם.

אימוץ חתולים

הידעתם שחתול הינה חיית המחמד הנפוצה ביותר בעולם? הידעתם שמספר חתולי הבית מסביב לעולם נאמד בכ-600 מיליון? הידעתם שקיימים למעלה מ-100 גזעים שונים של חתולי הבית? רוצים לדעת יותר על חתולי בית לאימוץ ועל היתרונות הנלווים לכל פעולת אימוץ חתולים? בשורות הבאות תוכלו למצוא מידע מורחב בנושא.

חתולי הבית הם למעשה יונקים טורפים מבויתים ממשפחת החתוליים, כאשר אלפי שנות גידול ביתי וטיפוח גנטי העלימו את רוב התכונות הפראיות המזכירות מינים אחרים מסוג חתול. החתול הביתי הנמסר במסגרת אימוץ חתולים בחינם הינו חתול המיועד לצרכי גידול ביתיים כחיית מחמד והוא חי בדרך כלל בבדידות אשר אינה מצריכה כל אינטראקציה כזו או אחרת עם בני מינו. חתולי הבית שומרים על ניקיונם בכך שהם נוהגים ללקק את עצמם והם אף דואגים לכסות את הפרשותיהם בחול המונח על המצע אותו הצבתם להם לצורך כך בסביבת המגורים. כל אלו ועוד הופכים את החתול הביתי לחיית מחמד נפוצה בבתים רבים ברחבי העולם, כאשר מבחינת מאפיינים פיזיים, חתול בית בוגר מגיע למשקל של עד 5 ק”ג בממוצע ותחולת חייו הינה בין 10 עד 15 שנים בממוצע, תלוי בגזע החתול ובתנאים הסביבתיים והתזונתיים בהם גדל.

אימוץ חתולים לפי גזע?

על אף שידועים יותר מ-100 גזעים שונים של חתולי בית, נהוג לסווג את חתולי הבית ל-4 קבועות עיקריות, האחת כוללת בתוכה את כל חתולי הבית ארוכי הפרווה, השנייה כוללת בתוכה את חתולי הבית בעלי פרווה חצי ארוכה, השלישית את חתולי הבית קצרי הפרווה והרביעית כוללת בתוכה חתולי בית אוריינטליים. אימוץ חתול גזעי מתאפשר כיום באמצעות עמותות ואגודות שונות הפועלות בישראל, כאשר בכל אחת מהן תוכלו למצוא מגוון רחב של גזעי חתולים לאימוץ.

חתולי בית נוהגים להגיב לאנשים המגדלים אותם וזאת באמצעות מאפייני התנהגות שונים הכוללים בין היתר גרגור בעת שמחה ושביעות רצון, כאשר כשכוש בזנב מעיד על מתיחות או עצבנות של חתולי הבית. במקרים בהם חתולי הבית חשים סוג של איום או סכנה הם נמלטים או מנסים להביל את הסביבה באמצעות קולות או תנועות גוף מאיימות.

אימוץ חתולים בבית עם ילדים – מדוע זה מומלץ?

אימוץ חתולים לילדים הינה פעולה המאפשרת לילדיכם להיחשף לתחומי אחריות הנלווים לגידול חיות מחמד, וזאת אף על פי שחתולים אינם מצריכים טיול יומי כנהוג עם כלבים. כאשר אתם מאמצים חתול לבית עם ילדים, אתם למעשה מאפשרים לילדיכם לקחת חלק פעיל בתהליכי הגידול, לרבות, האכלת החתול, משחק עם החתול, החלפת המצע בו החתול עושה את צרכיו ופעולות נוספות המאפשרות לילדיכם לגלות את העולם הקסום של גידול חיות מחמד. מצד שני, החתול, בניגוד לכלב כחיית מחמד, איננו מצריך פעולות מורכבות מדי המצריכות טיולים יומיים מחוץ לבית וכדומה. לפיכך, אימוץ חתולים הינה פעולה המומלצת גם בבתים בהם גדלים ילדים קטנים יותר.