ביטוח חיות מחמד | למה חשוב לבטח את חיית המחמד? - פטפיינדר
אודות ההתאחדות הישראלית לכלבנות התאחדות החתולים הישראלית

למה חשוב לבטח את חיית המחמד שלכם?.

בית > למה חשוב לבטח את חיית המחמד שלכם?

ביטוח חיות מחמד - למה זה חשוב?

מציאות של תקיפת כלבים אינה נדירה. לא מדובר בהכרח רק במקרה של אדם שננשך על ידי כלב. טווח הפגיעות רחב מאוד וכולל גם כלב שרץ וגרם לרוכב אופנים ליפול, כלב שרדף אחרי ילדים משחקים בגינה, הבהיל אותם וגרם להם ליפול, מקרים בהם כלבים התנפלו על עוברי אורח, הבהילו וגם נשכו, ואפילו מקרים בהם זר נכנס לחצר של בית פרטי (בתום לב ולא כדי לבצע עבירה) שעל השער תלוי שלט “זהירות כלב” תוך שהוא פותח את שער הכניסה וננשך על ידי כלב שמגן על הבית (מקרה של דוורית שנכנסה לבית פרטי תוך שהיא פותחת שער נעול כדי למסור דבר דואר וננשכה על ידי כלב שבסך הכול עשה את שמצופה ממנו – להגן על בית בעליו – לדוגמה פסק הדין שניתן בתיק ת.א 49377-01-11‏‏ רינה גולי נ’ גיורא מזרחי של בית משפט השלום בכפר סבא).

וכמובן, תאונת דרכים, מחלה או פציעה של בעל החיים היקר ללבכם עלולים לגרום לכם להוצאות של אלפי עד עשרות אלפי שקלים – אז למה לא לישון בשקט?

ביטוח חיות מחמד - הפניקס

ביטוח חיות מחמד - ביטוח צד ג׳

החוק הישראלי מטיל על בעלי הכלב אחריות מוגברת בכל הנוגע לנזקי גוף שגרמו, ואין צורך להוכיח התרשלות של בעל הכלב – מספיק להוכיח שנגרם נזק גוף כתוצאה מתקיפת הכלב. הנחת המחוקק היא, שלבעל הכלב תמיד יש שליטה עליו, ואם הכלב גרם לנזק – הבעלים הם שיצטרכו להוכיח כי אינם אשמים, ולא התובע.

לבעל הכלב תהיה הגנה במקרים מסוימים כגון אם הנזק נגרם כתוצאה מהתגרות מוכחת של המותקף בכלב, אם הנפגע נכנס לשטח של הבעלים שלא כדין, או אם הנפגע תקף את בעלי הכלב או את אחד מבני משפחתו הקרובה (בן זוגו, הוריו או ילדו). כלומר נטל הראיה מתהפך – בעל הכלב הוא שצריך להוכיח שלא התרשל בשמירה על הכלב שתקף.

אירוע של נשיכה, בהלה מכלב וחבלה כתוצאה מנפילה, ומקרים אחרים (גם אם מדובר בכלבים קטנים) מסתיימים במקרים רבים מאוד בפיצוי כספי של עשרות עד מאות אלפי שקלים, ולעתים אף בתשלום פיצוי כספי של מיליונים (כך למשל, נאלץ אדריכל לפצות אישה שננשכה על ידי כלבו, לאחר שהאישה ניסתה ללטף את הכלב. בית המשפט פסק לחובתו תשלום פיצויים של 1.7 מיליון שקל, וכן מאות אלפי שקלים נוספים בגין שכר טרחת עו”ד).

ביטוח חיות מחמד

ביטוח בריאות

ביטוח חיות מחמד מעניק לכם ביטוח בריאות לחיות המחמד שלכם (כלבים וחתולים) מאפשר להעניק להם את הטיפול הרפואי הטוב ביותר, ובראש שקט, בעת תאונה או מחלה, ולחסוך לכם אלפי עד עשרות אלפי שקלים!

פוליסת הביטוח מאפשרת כיסוי להחזר הוצאות רפואיות עקב תאונה או מחלה שארעה לחיית המחמד כגון: טיפולים רפואיים, ניתוחים, אשפוזים, תרופות, צילומים ובדיקות מעבדה, אשר נעשו לחיית המחמד עקב מקרה הביטוח (בכפוף לתנאי הפוליסה):

  • עד לסכום של 12,693 ₪ לשנה עבור טיפולים רפואיים ובדיקות מעבדה – כפוף לתעריפי המינימום של האיגוד הישראלי לרפואה של חיות קטנות, המסונף להסתדרות הרופאים הווטרינריים בישראל.
  • עד לסכום של 1,270 ₪ לשנה בגין תרופות, אשר ניתנו לחיית המחמד בהוראת הרופא המטפל, בגין מקרה הביטוח.
  • עד לסכום של 1,014 ₪ לשנה בגין אשפוז.
  • עד לסכום של 623 ₪ למקרה ו- 1,245 ₪ לתקופת הביטוח, בגין בדיקות הדמיה.
  • פיצוי כספי בשל מות חיית המחמד כתוצאה מתאונה – בסכום של 2,539 ₪ בגין מוות מתאונה לחיית מחמד גזעית, ו- 1,245 ₪ לחיית מחמד שאינה גזעית.
  • ניתן לרכוש כיסוי לאחריות כלפי צד שלישי בלבד, ללא כיסוי להוצאות רפואיות לחיית המחמד וללא כיסוי מוות מתאונה.
ביטוח חיות מחמד לכלבים וחתולים

רוצים לישון בשקט?

לא רוצים לעבור הליך משפטי מייגע, ובסופו של דבר לשלם מאות אלפי שקלים פיצוי? לא רוצים לשלם עשרות אלפי שקלים במצב בו כלבכם נדרש לטיפולים רפואיים בשל תאונה או מחלה? רוצים לקבל פיצוי כספי אם חס ושלום חיית המחמד שלכם מתה כתוצאה מתאונה?

ביטוח צד ג’, המשלב בתוכו גם ביטוח בריאות לחיית המחמד שלכם, יבטיח שגם אם יתבעו אתכם ויימצא שאתם צריכים לשלם למי שניזוק, חברת הביטוח תשלם את סכום הפיצוי עבורכם (עד 670,000 ₪ בביטוח בסיסי ועד 1.3 מיליון ₪ בתוספת תשלום בכפוף לתנאי הפוליסה) – וכל זאת בתשלום של כ-85 ₪ לחודש עבור ביטוח בריאות וצד ג’, ובסכום נמוך יותר עבור ביטוח צד ג’ בלבד!

אנחנו כאן בשבילך

במידה ויש לכם שאלות או במידה ואתם מתעניינים בביטוח לחיית המחמד שלכם, אנא
מלאו את פרטיכם בטופס וסוכן של חברת הפניקס יצור עמכם קשר בהקדם האפשרי.

דילוג לתוכן