אודות ההתאחדות הישראלית לכלבנות

ההתאחדות הישראלית לכלבנות.

בית > ההתאחדות הישראלית לכלבנות

ההתאחדות הישראלית לכלבנות

חברת פטפיינדר בע”מ שמה לעצמה כמטרה לפעול על פי הקווים המנחים של ההתאחדות הישראלית לכלבנות אשר מטרתה העיקרית הינה לדאוג לאיזון הראוי שבין גידול וטיפוח כלבים גזעיים לבין דאגה אמיתית לרווחתם ושלומם של הכלבים, וכל זאת תוך עשיית פעילות להגברת המודעות והשרשת קוויה המנחים של ההתאחדות בקרב הקהילה.

ההתאחדות הישראלית לכלבנות הינה עמותה הרשומה בישראל, והינה כפופה לכל החוקים והנהלים כיישות משפטית נפרדת.

ההתאחדות הישראלית לכלבנות (ההי”ל) הידועה גם בשם  IKC (Israel Kennel Club) מהווה ארגון גג של כל העמותות (הן מועדונים והן חוגים) העוסקות בקידום גידול וטיפוח כלבים גזעיים וספורט כלבני בישראל. ההתאחדות הינה הגוף הישראלי הבלעדי המוכר ע”י הפדרציה הכלבנית העולמית (FCI) והיא כפופה לתקנותיה, כך שההתאחדות הישראלית לכלבנות הינה הארגון בר הסמכא היחידי בישראל בכל הקשור לכלבים גזעיים ולספורט כלבני.

מטרות ההתאחדות

  • לקדם גידול מכוון, טיפוח ורישום יוחסין של כלבים גזעיים (בעלי תעודת יוחסין מוכרת), עפ”י תקני ההתאחדות העולמית (FCI).
  • לקדם גידול מכוון, לדאוג לשגשוג ולהכרה ציבורית, בארץ ובעולם, של הגזע הישראלי הלאומי שהוא הכלב הכנעני.
  • לקדם את המודעות הציבורית בישראל לכלבנות בכלל ולאחזקת כלבים אחראית בפרט, בדגש על קידום גידול נכון של כלבים בריאים.
  • לקדם את החינוך הכלבני, הפעילות והידע הכלבני בקרב הציבור הרחב ובקרב אנשי המקצוע העוסקים בכלבנות.
  • לקדם פעילות כלבנית ספורטיבית ובכלל זה תחרויות צורה ומבחני עבודה לכלבים.
  • לפעול למניעת התעללות בבעלי חיים בכלל ובכלבים בפרט
  • ייצוג ישראל בפני הגורמים הכלבניים בעולם.

למה זה חשוב?

פעילותה של ההתאחדות הישראלית לכלבנות באה לוודא כי גידול כלבים בישראל יעשה בצורה האחראית ביותר לרווחת הכלבים ולהנאת בעליהם. העמותות החברות בהתאחדות פועלות לקדם גידול אחראי של כלבים בריאים נפשית וגופנית ממאות הגזעים המוכרים ע”י הפדרציה הכלבנית העולמית (FCI). העמותות פועלות להעמקת הידע בקרב בעלי הכלבים, בקרב הציבור הרחב ובקרב השוקלים לצרף כלב כחבר בביתם. ככל שאנשים יעזרו בעמותות הכלבניות החברות בהתאחדות לפני קבלת ההחלטה על צירופו של כלב למשפחה, בעת ההחלטה על סוג הכלב, ובעת חינוכו, אילופו וטיפוחו של הכלב, וכן לפני קבלת החלטה האם להרביע את הכלב/ה, כך יגדל הסיכוי שהחיים המשותפים יתאימו לציפיותיהם של האנשים ולצרכיהם של הכלבים. גידול כלבים גזעיים מסייע להתאים את מאפייני הכלב (תכונות גופניות והתנהגותיות) ליכולות וצרכי האדם ומסייע בכך להגדלת ההתאמה והקטנה הסיכון לכך שהכלב יינטש בעתיד; קנייה ממגדלים מומלצים מבטיחה שנעשו מירב המאמצים להבטיח את בריאותם של ההורים ואת רווחת האם והגורים.

נוהל הגידול של ההתאחדות הישראלית לכלבנות, שכל מגדל של כלב גזעי מחוייב אליו, מבטיח שהכלבות לא תורבענה לפני או אחרי הגיל המתאים ומאפשר מספר מוגבל של המלטות לכלבה בלבד. מרבית גזעי הכלבים מחוייבים בבדיקות בריאותיות שונות לפני שהכלבים מאושרים לגידול (כגון בדיקות רנטגן למפרקים, בדיקות גנטיות לנשאות של מחלות שונות, ובדיקות תפקודיות של עיניים, לב וכדומה). מרכזי הגזעים במועדוני הגזע והמאמנים במועדוני העבודה והספורט מעמידים את הידע שצברו לרשות הציבור. לכן חשוב להתייעץ עם העמותות הכלבניות לפני רכישת כלב ובמהלך החיים עמו.

חברות בהתאחדות

חברי ההתאחדות הינם עמותות כלבניות ואנשים פרטיים: בעלי כלבים והעוסקים בספורט כלבני לסוגיו, חברים בהתאחדות דרך חברותם בעמותות השונות.

החברות מקנה הנחות והטבות רבות, הן בכל הקשור בהשתתפות בפעילות מועדוני הגזע והספורט, והן בשירותים של ההתאחדות ובכללם: הנפקת תעודת יוחסין, רישום לתערוכות צורה ותחרויות ספורט, קבלת אישור להנחה בדמי הרישוי השנתיים לכלבים לא מעוקרים (אגרת כלבת), הנפקת תעודות אליפות למיניהן, סיווגים בריאותיים ועוד.