אודות ההתאחדות הישראלית לכלבנות פט פיינדר - המדריך המלא לבחירת גור גזעי

בלוג.

בית > הספרייה > כלבים קטנים שלא גדלים למכירה

כלבים קטנים שלא גדלים למכירה

מעוניינים לרכוש כלבים קטנים שאינם גדלים?

בכתבה שלפניכם ריכזנו עבורכם מידע כללי אודות מספר סוגי כלבים קטנים שלא גדלים למכירה אשר תוכלו לרכוש דרך מנוע החיפוש המתקדם בישראל.

  • בולונז  

כלב קטן מימדים וקומפקטי המגיע למשקל שיא של 4-5 קילו וגובה שיא של 9 עד 12 ס”מ. כלב זה הינו בעל גוף קטן ומוצק המכונה בפרווה נעימה אשר אינה נושרת במידה ותקפידו על הברשת הכלב באופן תדיר ועל אוכל איכותי המותאם לגזעי כלבים קטנים. כלבי בולונז אינם סובלים ממחלות מיוחדות, כאשר הבעיה הנפוצה ממנה סובלים כלבי הבולונז הינה הקור ולכן במהלך חודשי החורף מומלץ לדאוג להם לפינה חמה.

  • בישון פריזה 

כלב יפה וקטן מימדים המגיע למשקל מרבי של 3-7 קילו וגובה של 20-30 ס”מ. כלב זה הינו בעל פרווה מקורזלת נעימה למגע. פרוות הכלב נשירה ולכן חשוב להבריש את הפרווה מדי יום ואף לבקר במספרת כלבים אחת לחודש- חודשיים. כלבי בישון פריזה סובלים ממספר בעיות גנטיות נפוצות העלולות להוביל למחלות סרטון ומחלות דם. כמו כן, הפרווה הארוכה של הכלבים מתלכלכת בקלות והדבר עלול להוביל להופעת לכלוך בעיניים. חשוב לציין שכלבי הבישון פריזה רגישים מאוד למזון ולכן חשוב להקפיד להאכילם אך ורק במזון כלבים המיועד להם, כאשר כל מזון אחר עלול לגרום להם לבעיות עור ובעיות בקיבה.

 

כלב קטן שאינו גדל למכירה

 

 

גריפון 

כלב קטן מימדים מצד אחד אך מלא אנרגיה מצד שני. כלב זה מגיע למשקל מרבי של 2-5 קילו ולגובה מרבי של 20 ס”מ לערך. כלב זה מתאפיין בראש גדול מעוטר פרווה, אוזניים קטנות ומבנה גוף קטן ורחב, כאשר רגליו ארוכות ביחס לגופו. כלבי גריפון סובלים מבעיות נשימה ובחודשי הקיץ החמים חשוב לדאוג להם לפינה מוצלת וקרירה. כמו כן, מומלץ לספק להם מים קרים

 

פקינז 

כלב מימדים המתאפיין בפרווה נשירה יפת מראה, עיניים קטנות, זנב מסולסל, וכמובן, אף פחוס. הפקינזים מגיעים לגודל מרבי של 3-6 קילו במשקלם ו-15 עד 23 ס”מ בגובהם. פרוות הפקינז מחייבת טיפוח קבוע ולכן מומלץ לסרק את פרוות הפקינז אחת למספר ימים. כלבי פקינז סובלים ממחלות שונות כגון: מחלות עיניים, דלקות אוזניים (בעיקר בכלבי פקינז בעלי פרווה ארוכה) ופריצות דיסק הנובעות כתוצאה מכך שכלבים אלו אינם כלבים המתרוצצים יתר על המידה.

למידע נוסף אודות כלבי פקינז >> לחצו כאן

 

 

כלבים קטנים שלא גדלים למכירה - פקינז

 

 

סיני מצוייץ 

כלב קטן מימדים בעל מבנה גוף ארוך, רגליים קצרות וזנב ארוך. כלב זה מתחלק לשני סוגים” האחד, כלב קירח עם פרווה רק ברגליים, בראש ובצידי האוזניים, והשני, כלב פרווה מלאה בצבעים שונים. שני סוגי כלבי הסיני המצוייץ מגיעים למשקל מרבי של 2 עד 6 קילו ולגובה מרבי של 28-33 ס”מ. כלבים אלו סובלים מבעיות שניים המחריפות עם השנים ומאלרגיות שונות. סיני מצוייץ קרח עלול לסבול גם מבעיות עור המופיעות בעיקר בימים קרים או חמים באופן קיצוני.

מלטז 

כלבי צעצוע קטני מימדים המגיעים לגובה מרבי של 25 ס”מ ומשקל גוף מרבי של 2-4 קילו. את כלבי המלטז נהוג לשייך להכלאה בין פודל וספנייל, כאשר מראה המלטז מזכיר מאוד את הפודל והוא מתאפיין בין היתר בראש קטן, עיניים שחורות, אף פחוס ופרווה ארוכה המכסה את כל הגוף. כלבי מלטז סובלים מחום לנוכח עודף הפרווה ולכן חשוב ומומלץ לטפח את פרוות כלבי המלטז. כמו כן, כלבי מלטז סובלים מדלקות אוזניים ועיניים ובעיות שונות במערכת העיכול. חשוב לאלף את כלבי המלטז לאכול אך ורק מהמזון אותו אתם מעניקים להם וזאת לנוכח העובדה שהם נוהגים לאכול כל שארית מזון אותה הם ימצאו.

למידע נוסף אודות כלבי מלטז >> לחצו כאן

 

 

כלבים קטנים שלא גדלים למכירה - מלטז - כלבים היפואלרגניים

 

 

ספניאל טיבטי 

כלב קטן ומלא באופי המגיע למשקל מרבי של 4 עד 7 קילו ולגובה מרבי של 20 עד 30 ס”מ. כלב זה הינו בעל פרווה עשירה המצריכה הברשה יומיומית על מנת לשמור על מגע רך ונעים של הפרווה. כלבי ספניאל טיבטי מתאפיינים במבנה עיניים ייחודי, מבנה גוף  ארוך, ראש גדול וזנב ארוך. כלבים אלו סובלים בין היתר מבעיות בכבד, בעיות בעיניים, ולעיתים אף עלולים לפתח אלרגיות לסוגי מזון מסוימים.

לסיכום:

כלבים קטנים שלא גדלים הם הפתרון המושלם עבור אלו המנהלים אורח חיים אורבני, או לאלו שפשוט אוהבים כלבים קטנים (:

עבור כלבים קטנים שלא גדלים למכירה >> לחצו כאן

שתף את המאמר