אודות ההתאחדות הישראלית לכלבנות פט פיינדר - המדריך המלא לבחירת גור גזעי

בלוג.

בית > המגזין > אילוף > המדריך לכלבי שמירה פופולריים

המדריך לכלבי שמירה פופולריים

משחר ההיסטוריה האנושית מלווים את האדם בכל מקום אשר ילך בני לוויה אשר בויתו מהזאבים ומהשועלים. כלבי שמירה היוו תמיד חלק בלתי נפרד מהתנהלותו של האדם בעולם והגנו על ביתו ועל שדותיו. מאחר שפותחו לשימושים שונים וייחודיים של בני האדם, ישנם גזעים בעלי נטייה טבעיות מפותחת יותר לשמור ולהגן מאשר אחרים. כיום, קיימת האפשרות לרכוש כלבי שמירה למכירה ישירות מהמגדלים עם תעודות ייחוס ואילוף איכותי ואמין. אלו כמה מהגזעים המומלצים ביותר לשמירה.

רוטוויילר

גזע הכלבים המאסיבי והנוח לאילוף התפתח בעיר רוטווייל שבגרמניה על מנת להגן על בתי החווה הרבים באזור ולהגן על עדרי הבקר בהם סחרו תושבי העיירה. מדובר בכלבים משפחתיים מאוד ולכן גם מגוננים מאוד על בני הבית. עם תחושת איום, הרוטוויילר לא ידע כל פחד ויגן בגופו השרירי והחזק מפני כל סכנה, אך עם זאת, יהיה עדין ורגיש מאוד עם ילדים. חשוב לציין כי גזע זה מוגדר כגזע מסוכן וחל עליו החוק להסדרת הפיקוח על כלבים!

רועה גרמני

רועים גרמניים נמצאים בשימוש נרחב על-ידי כוחות משטרה וצבא ברחבי העולם והינם פיקחים, חדי-חושים ואנרגטיים מאוד. ללא מטרה ופעילות קבועה, הם נעשים מתוסכלים מאוד ולכן נהנים לציית לפקודות. זהו הכלב המושלם למשימות ייעודיות, אך יחד עם זאת מתאים לבית משפחתי.

כלב שמירה - רועה גרמני

דוברמן

הכלב שכמעט הפך שם נרדף לכלב שמירה. הדוברמן משמש כבר עשורים רבים למטרות צבאיות ומשטרתיות והינו מהיר מאוד, סופר אינטליגנטי ואתלטי. נביחותיו האימתניות ירתיעו כל פורץ או מסיג גבול ונאמנותו אינה יודעת גבול. אופיו האנרגטי דורש שטח מחיה נרחב בו יוכל להתרוצץ ולהיות פעיל.

 

דוגו ארגנטינו

הכלב הלאומי של ארגנטינה הוא פרי מחקרים גנטיים רבי שנים. מדובר למעשה בשילוב של 10 גזעי כלבים ליצירת כלב הציד המושלם. גובהו של הדני הענק, חוסר הפחד של הבול טרייר והבולדוג, המאסיביות של המסטיף, חושיו החדים של הפוינטר, עוצמת הלסתות של הדוג דה בורדו, המשפחתיות וצבעו הלבן של רועה הפירינאי, מהירותו של הוולפהאונד והאינטליגנציה הגבוהה של הבוקסר אוחדו כולן יחד לגזע המסוגל להתמודד עם בעלי חיים מאסיביים כמו חזירי בר, זאבים ואפילו יגוארים. חשוב לציין כי גזע זה מוגדר כגזע מסוכן וחל עליו החוק להסדרת הפיקוח על כלבים!

מסטיף אפריקאי

או בורבול אפריקאי, הוא כלב עצום ממדים שיכול להגיע למשקל של 90 ק”ג ובעל מסת שריר מוצקה ביותר. כוח נעילת הלסתות שלו הוא אחד מהעוצמתיים בקרב גזעי כלבי השמירה. עם זאת, אל תתנו לגוף העצום והשרירי ולניבים החשופים לבלבל אתכם. כלבי מסטיף אפריקאי הם נשמות טובות. הכלב ידידותי וסבלני, אוהב את משפחתו ומעולה עם ילדים. השילוב של האינטליגנציה, הנאמנות והרגישות יחד עם בטחונו העצמי, נביחותיו החזקות וכוחו הפיזי העצום, הופכים אותו לכלב השמירה האולטימטיבי לבתים המשפחתיים.

אמריקן פיטבול טרייר

ראשית תולדותיו של כלב זה הוא ככלב קרבות ולכן הינו ידוע לשמצה באגרסיביות והכוחנות שלו. למעשה, מדובר בכלב נאמן ורגיש מאוד אשר עם אילוף נכון, יהיה חברכם הטוב ביותר מצד אחד, וכלב שמירה מדהים מצד שני. הוא שרירי, זריז וחזק ואמיץ מאוד. חשוב לציין כי גזע זה מוגדר כגזע מסוכן וחל עליו החוק להסדרת הפיקוח על כלבים!

לסיכום:

כלבי השמירה של היום עברו תהליך ובו הם מושלמים גם כחיות מחמד, וכמו כן בטוחים לילדים. כמובן שצריך לשקול אילוף נכון במידה ואינכם מתמצאים בתחום. אנו בפטפיינדר נשמח למצוא לכם מאלפי כלבים מוסמכים ומומלצים

שתף את המאמר