אודות ההתאחדות הישראלית לכלבנות פט פיינדר - המדריך המלא לבחירת גור גזעי

בלוג.

בית > הספרייה > מדוע חשוב לאמץ כלב ולא לקנות מחנויות לחיות מחמד

מדוע חשוב לאמץ כלב ולא לקנות מחנויות לחיות מחמד

פטפיינדר היא חברה שמאפשרת לחבר בין חובבי בעלי חיים ולסייע לאימוץ חיות מחמד. בין היתר, החברה יוצאת מתוך נקודת הנחה שלפיה האפשרות של אימוץ כלב או חתול היא הומאנית יותר בהשוואה לאפשרות של קניה מחנויות לחיות מחמד. בנוסף, בחברת פטפיינדר מאמינים שאימוץ כלב חייב להיעשות רק דרך מגדלים מומלצים של ההתאחדות הישראלית לכלבנות.

אתר האינטרנט של החברה מאפשר לחסוך זמן ומאמץ. המידע על כלבים לאימוץ עם פטפיינדר מתעדכן לעיתים קרובות, אפשר לבחור בין סוגים שונים של כלבים וחיות מחמד וניתן גם להתרשם מתמונות. בהמשך, האתר מאפשר ליצור קשר עם מגדלים מומלצים ואף לקבל מהם טיפים.

היתרונות של אימוץ כלבים

קניית כלב מחנות, משמעה כלב אחר מומת בכלביה. אם חובבי בעלי חיים באמת רוצים לתרום ולסייע להם, כדאי לעשות את זה דרך אימוץ כלבים. בתוך כך, חשוב להבחין בין אימוץ כלבים מאנשים פרטיים שאינם מוכרים על ידי ההתאחדות הישראלית לכלבנות לבין אימוץ כלבים מול אנשי מקצוע שעוסקים בכך.

במילים אחרות, תעשיית רכישת הכלבים שלא ממגדלים מומלצים היא לא אתית. זו נקודת הנחה בסיסית של צער בעלי חיים והיא מקובלת גם בארץ וגם במקומות אחרים בעולם. למעשה, באמצעות אימוץ כלב דרך מגדלים מומלצים של ההתאחדות הישראלית לכלבנות אפשר גם ליהנות מהיתרונות של האימוץ עצמו וגם להשיג שקט נפשי.

היתרון של אימוץ כלבים דרך מגדלים מומלצים של ההתאחדות הישראלית לכלבנות הוא שניתן להבטיח את בריאותם. מעבר לכך, עצם העובדה שהאימוץ נעשה דרך אגודה מסודרת מאפשר לקבל ולראות תעודות מטעם ההתאחדות. חוץ מזה, יש לציין שתחת ההתאחדות פועלים גם מגדלים מצטיינים ומומלצים וגם בעלים פרטיים.

ההבדל בין אימוץ כלב דרך פטפיינדר לבין קניה בחנויות לחיות מחמד

הבעיה היא שחנויות לחיות מחמד בכל רחבי הארץ מנצלות לנצל את מערכת היחסים שלהן עם הלקוחות על מנת לעודד אותם לבצע קניה של כלבים וחתולים. אם קונים את הכלבים והחתולים מחנות לחיות מחמד, קשה לדעת האם הם קיבלו את כל החיסונים או איזה תעודות יש להם. חוץ מזה, רכישה כזו של חיות מחמד היא אינה מוסרית, לא אתית ולא עולה בקנה אחד עם העקרונות של צער בעלי חיים.

לשם השוואה, אימוץ כלבים וחתולים דרך האתר של חברת פטפיינדר בע”מ הוא תהליך הרבה יותר נוח. בשלב הראשון, מה שמחפשי כלב או חתול צריכים לעשות הוא להיכנס אל האתר ולבחור האם מעוניינים בתהליך של אימוץ או רכישה. בשלב השני ניתן לסמן את הבחירה וכמובן לצפות בתוצאות. כמו כן, אפשר לסמן יותר מבחירה אחת ולקבל תוצאות על גזעי כלבים וחתולים שונים.

מטבע הדברים, ההיצע בחנויות של חיות מחמד הוא הרבה יותר קטן. מי שבוחר לקנות מחנויות לחיות מחמד עושה זאת בלי לקבל גיבוי, בלי תעודות ומסמכים וללא אישור רשמי של ההתאחדות הישראלית לכלבנות. זו דוגמא לא פחות חשובה של היתרונות של אימוץ כלב בכלל ודרך פטפיינדר בפרט – לעומת קניה מחנויות לחיות מחמד.

מעבר לכך, כדאי לדעת שגם אנשים שמפרסמים כלב או חתול יכולים להשתמש באתר פטפיינדר. עבורם, כל מה שיש לעשות הוא ללחוץ על לשונית “פרסם מודעה” ולעקוב אחר ההנחיות.

טיפים לבחירת הכלב שמתאים לכם

אתר פטפיינדר והחברה שעומדת מאחוריו מאפשרים לכל אחד למצוא את חיות המחמד שמתאימות לו. הטיפ בהקשר הזה הוא להתחיל בהחלטה האם רוצים לאמץ כלב או חתול, כמו גם להתייעץ עם חברים או אנשי מקצוע לגבי המשמעות של גידול חיות מחמד בבית. בהמשך, ניתן גם לקבל מידע על סוגים שונים של כלבים וחתולים כדי להתמקד בגזע שרלוונטי לסגנון החיים הקיים של המשפחה.

התאמת הגזע לסגנון החיים חשובה כי היא משפיעה על כל המשפחה ביחד. אם למשל גרים בבית פרטי עם חצר, אפשר לבחור גזע שמשתולל וזקוק להוצאת אנרגיה. לעומת זאת, בעלי משפחות או אנשים צעירים בדירות קטנות יעדיפו גזע שלא דורש תנאים כאלה אלא מסתפק בסביבה מצומצמת יותר.

לסיכום, חשוב לאמץ כלב כי זה אתי ומוסרי ובגלל שדרך אתר חברת פטפיינדר בע”מ ניתן לעשות זאת באישור של ההתאחדות הישראלית לכלבנות.

 

 

שתף את המאמר