אודות ההתאחדות הישראלית לכלבנות פט פיינדר - המדריך המלא לבחירת גור גזעי

בלוג.

בית > המגזין > תזונה > מידע חשוב בנושא אוכל לכלבים

מידע חשוב בנושא אוכל לכלבים

כלב הוא חברו הטוב של האדם וכל אדם אשר בוחר לו לגדל כלב ובעצם לגדל עוד ישות מדהימה אשר תלך לצידו באש ובמים, צריך לדאוג לכלב שלו לתזונה נכונה, מאוזנת ומתאימה בדיוק.

הכלב שלנו – החבר שלנו

קשה לדבר על כלב כאל בעל חיים הולך על ארבע ותו לא, שכן הנפש והנאמנות של הכלב מגיעות לרמות הגבוהות ביותר ובהתאם, כל בעל חיים רוצה להעניק לכלב שלו את אותה אהבה חזרה. כידוע, “הצבא צועד על קיבתו” אינו ביטוי המתאים אך ורק למשרתים בצבא אלא מדבר אל ועל כולנו – וגם אל הכלבים שלנו. שמירה על תזונה נכונה עבור הכלב מתחילה ברכישת אוכל בריא לכלבים שהוא בעצם מזון לכלבים ייעודי וכזה אשר פותח ומותאם עבור החברים שלנו. ישנם המון סוגי אוכל לכלבים, להלן סקירה קצרה של חלקם כאשר חשוב להבין כי ישנה חלוקה נוספת בכל סוג מזון הקשורה לאיכות המזון עצמה:

  • אוכל לגורים – כמה שהם חמודים כך הם זקוקים לתשומת הלב שלכם, החל מהטיפול, המשך בחינוך וכלה באוכל בו אתם מזינים אותם. גורים חייבים לקבל את התזונה המתאימה להם וכזו אשר תעזור להם לגדול ולהתפתח על הצד הטוב ביותר.
  • אוכל לכלבים בוגרים – תקופת החמידות של הגורים עברה חלפה וכעת יש לכם כלב בוגר בבית. הכלב הבוגר הזה זקוק גם הוא למה שנקרא אוכל בריא לכלבים ואל לכם לחשוב כי מותר כעת להזין אותו באוכל שאינו טוב לו או כזה שאינו מתאים לצרכים שלו.
  • אוכל לכלבים מבוגרים – כמו בני האדם, הכלבים מתבגרים והתזונה שלהם חייבת להיות מותאמת לגילם. אם כלבכם גדל, עליכם לרכוש מזון המתאים לגילו ובמיוחד כאשר מדובר על כלבים מבוגרים מאוד.
  • אוכל היפואלרגני לכלבים – הכלבים, כמו בני האדם, עלולים לסבול מרגישויות שונות אשר יעיבו על חייהם, הנוחות שלהם וכמובן על אופי צריכת האוכל שלהם. על מנת להעניק לכלב הרגיש שלך את האוכל הבריא אותו הוא דורש ולו הוא זקוק, חפשו אחר מזון המתאים לכלבים בעלי רגישויות. חשוב שתדעו ישנם סוגי מזון המותאמים אישית לרגישות כזו או אחרת ולכן בדקו זאת לעומק.

לסיכום

בחירת אוכל לכלבים אשר תהווה בחירה מדויקת של מזון לכלבים אשר יתאים לכלב האישי שלכם, תלויה במספר מרכיבים. בין מרכיבים אלו נמצא את גיל הכלב, מצבו הבריאותי, צרכי הכלב, גיל הכלב וכמובן התקציב שלכם. שימו לב, תמיד תוכלו לאתר מבצעים שונים הקשורים לאותו אוכל לכלבים אותו תרצו לרכוש ולכן בדקו זאת מראש. הדבר שהכי חשוב להבין הוא שלא משנה איזה מזון לכלבים תבחרו, בסופו של דבר מה שחשוב הוא שמדובר במזון לכלבים נכון ומתאים לכלב שלכם ספציפית. זכרו, באם הכלב שלכם סובל מרגישות, ישנו אוכל היפואלרגני לכלבים אשר יעזור לו להתמודד עם הרגישות טוב יותר.

שתף את המאמר