זיווג כלבים I כאן תמצאו שידוך לחברים הכי טובים שלכם - פטפיינדר
אודות ההתאחדות הישראלית לכלבנות התאחדות החתולים הישראלית

שידוכים בין בעלי חיים מתועדים (עם תעודות).

בית > שידוכים

*ניתן לבחור יותר מאפשרות אחת

בעל חיים

חתול

כלב

מיקום

אבטליון

אביאל

אביבים

הצג עוד

גזע כלב

תאי רידג'בק

רועה אוסטרלי

פאג

הצג עוד

מין

זכר

נקבה


אני מחפש:

נקה הכל

תוצאות חיפוש

יש לכם כלב חתיך עם תעודות? כלבה מהממת גם היא עם תעודות? או אולי חתול שובב שמחפש כלה? אז זה אולי הזמן לחפש להם שידוך כדי לשמר את הגזע. אצלנו באתר תוכלו לפרסם, בחינם כמובן,  את יקיריכם שמחפשים שידוך מתאים, וכמובן שתוכלו לחפש את הזיווג המושלם. זה הזמן להעלות תמונות ולשכנע את כולנו למה  חיית המחמד שלכם היא החתן או הכלה המושלמים לזיווג, ועצת הזהב שלנו היא: התייעצו תמיד טרם הרבעה עם רכז הגזע של החוג אליו משתייך כלבכם (רכז הגזע מטעם ההתאחדות הישראלית לכלבנות) כדי לוודא שאתם עומדים בתנאי הסף להרבעה, ובכך גם נשמור על שלומה ובריאותה של הכלבה האם.

קצת על זיווג כלבים

כדי לאפשר לכם להרחיב את המשפחה ולאפשר לכלבה להמליט צאצאים, שיהוו דור המשך לגזע המוצלח, צריך להתחיל ולחפש לה זיווג בהתאם. עוד לפני שאתם ממהרים למצוא את הזיווג המושלם, כדאי לזכור כי אין זה משנה כמה גורים יומלטו, האחריות לדאוג להם ולעתידם היא שלכם בלבד. אין ספק שרבים מחפשים כלבים לאימוץ או רכישה, אך ישנם גם מקרים בהם לא תצליחו למצוא לגורים בית כל כך מהר ובזמן זה יהיה עליכם לדאוג להם לכל הצרכים, החל ממזון, דרך חיסונים ועד בכלל. אין ספק כי ככל שהגורים יהיו יפים יותר וככל שהגנטיקה והשושלת יוחסין שלהם תהיה טובה יותר, כך יהיה קל יותר למצוא להם בית אז כיצד מוצאים כיום זיווג הוגן ואיכותי? המשיכו איתנו.

כך תמצאו זיווג לכלבכם

זיווג כלבים הפך לשכיח ובעיקר אם מדובר על כלבים גזעיים. אל מול מי שיש לו כלבים גזעיים אותם אפשר לזווג, יש מי שמחפש לרכוש כלבים מאותו הגזע. אם יש לכם כלב גזעי, חשוב לזווג אותו עם אותו הגזע ולא להתפשר על נקודה זו, אחרת אתם עלולים לקבל כלב מעורב שגם מראהו יהיה שונה, מה שיקשה עליכם למכור אותו. עוד כדאי להעדיף כלב גזעי אשר השתתף ואף ניצח בתחרויות וכמובן זכר אשר הוכח כפורה בעבר – דהיינו כלב שיודע את העבודה על בוריה.

זיווג כלבים גזעיים

זיווג כלבים גזעיים הוא לכאורה פשוט, אך חשוב מאוד לוודא כי לשני הצדדים אין מחלות תורשתיות אותן הם יכולים להעביר לצאצאים לרבות בעיות באגן, בעיות תוקפנות, אשך טמיר וכיוצא בזאת. פרמטר נוסף שיש לבחון בקפדנות, בין אם זהו זיווג כלבים פומרניין ובין אם זהו זיווג כלבים רואה גרמני, הוא ששני הצדדים עברו את כל החיסונים אותם יש לבצע. לפני שאתם מתקרבים למועד הזיווג, גשו להתייעצות עם הווטרינר שלכם אודות כל החיסונים הנדרשים לפני הזיווג.  אם מדובר בכלבה, חשוב לחסן אותה לפני קבלת הווסת (מה שמעלה את רמת הנוגדנים בדם מול מחלות כגון פרוו, כלבלבת) ואף מקנה לגורים העתידיים הגנה מקסימאלית בשבועות הראשונים לחייהם. לפני המפגש לזיווג, חשוב להעניק לכלב טיפול כנגד תולעים ולהמשיך אותו גם כאש הכלבה בהריון (תולעים נודדות כך שהן יכולות להגיע לגורים ברחם). תקופת הייחום היא תקופה שיש לשמור היטב על הכלבה ובעיקר אם אתם יודעים עם מי אתם רוצים לזווג אותה.

תקופת הזיווג

תקופת הזיווג – קביעת יום הזיווג הוא חשוב לאין שיעור משום שהוא שיקבע אם אכן יתרחש הזיווג או לאו. בין אם אתם מתכננים זיווג כלבים אחים ו/או זיווג כלבים האסקי סיבירי, הקפידו על הימים הנכונים – היום ה- 9 והיום ה- 11. מומלץ לבצע לכלבה משטח ווגינלי אחת ליומיים החל מהיום 0 (היום בו הופיע הדימום הראשון). בצעו בדיקה סרולוגית שקובעת את רמות ה- LH. הבדיקה מתבצעת החל מהיום השלישי לדימום ועל בסיס יומיומי. אתם יכולים לקבוע את יום הביוץ באמצעות בדיקת אולטרסאונד ובכך לתזמן את ההפריה.

כשאתם מגיעים ליום הזיווג, כמובן חשוב להפגיש בחדר אחד בין הכלבים. על פי רוב הם לא זקוקים לסיוע ו/או הנחייה והם ייגשו לבצע את הפעולה בעצמם. אם מדובר בכלבים צעירים, הרי שלעיתים יהיה צורך לסייע להם בכיוון. היה והכלבה מסרבת לכלב, ככל הנראה ישנה בעיה בתזמון.

לסיכום: זיווג כלבים יכול להתבצע באופן כמעט טבעי וללא שום אילוץ וזאת בתנאי, שבעלי הכלב מתנהלים נכונה אל מול התהליך וכמובן בכבוד רב אל מול הכלבים.

דילוג לתוכן