אודות ההתאחדות הישראלית לכלבנות פט פיינדר - המדריך המלא לבחירת גור גזעי

אמסטף.

בית > מידע גזעים > אמסטף

אמסטף

אמסטף -הידוע בארה”ב כסטאפורדשייר טרייר האמריקאי,  הנו כלב אשר נחשב לבינוני בגודלו, ובעל פרווה באורך קצר . כלב האמסטף משתייך למשפחת הפיטבול ובחלקה המוקדם של המאה העשרים זכה גזע זה למעמד חברתי כאשר ב-1936 התקבל על ידי מועדון המלונה האמריקאי. זהו הגזע הנפוץ יותר אך אין להתבלבל עם סטאפורדשייר בול טרייר של בריטניה.

מחפשים אמסטף למכירה או אימוץ? כדאי לדעת פרטים על הכלב המשובח הזה

כלב האמסטף הוא במקורו הכלאה בין כלבים מסוג בולדוג, לבין כלבים מסוגים אחרים, בעיקר גזעי טרייר שונים. שמו של הכלב הוא קיצור של שמו המלא של הגזר – אמריקן סטאפורדשייר טרייר. הגזה הזה הוצג לראשונה במהלך המאה התשע עשרה, והוכר רשמית כגזע נפרד בשנת 1936. המטרה העיקרית והיחידה שלשמה הומצא הגזע החדש הזה, היא קרבות כלבים, שהיו נפוצים וחוקיים באותה התקופה. עם הזמן, כאשר הוצאו קרבות אלה אל מחוץ לחוק, המשיכו מעריצי האמסטף להחזיק בו ולגדל אותו. מהם היתרונות והחסרונות של כלב אמסטף? מהי הדרך הטובה ביותר לגידול, אילוף, טיפול ושמירה על הכלב הזה? היכן, אם בכלל. ניתן להשיג כלבי אמסטף צעירים? בשורות להלן נעסוק באחד מסוגי הכלבים הנחושים, ועם זאת האכזריים ביותר במידה ואולפו לתקיפה, מעשה ידי אדם.

כלב אמסטף – נתונים כלליים, טיפול ואילוף

כלבים למכירה מסוג אמסטף למכירה הוצגו לראשונה, כאמור, במהלך המאה התשע עשרה. השילוב בין כלבי הבולדוג, הידועים בנחישותם ובחוסר הפשרנות שלהם, יחד עם כלבי הטרייר שנתנו לאמסטף את הגודל והגמישות, יצר גזע קטלני במיוחד. בהיותו גור, כלב האמסטף מתנהג באופן דומה לשאר הגורים. אבל לקראת הבגרות שלו חלים בכלב הזה שינויים, שמהותם עדיין לא נחקרה די צרכה. כלב האמסטף הוא נאמן מאד לבעליו, שומר עליו ואיננו מש מקרבתו. מנגד, כלב מהסוג הזה יכול לפגוע באכזריות בכל מי שהוא מזהה, בין אם בצדק ובין אם בשגגה, כאויב של הבעלים. ואכן, לא אחת קרה שכלב מהסוג הזה תקף אחרים בלי הכנה מוקדמת. למרות האמור לעיל, כלב אמסטף למכירה יכול להיות עדין, מתחשב ובהחלט בן לוויה נאמן.מבחינת הגודל – כלב מהסוג הזה יכול להגיע לגובה של קצת יותר מחצי מטר, ולשקול עד 40 ק”ג. תוחלת החיים של האמסטף יכולה להגיע לכדי 16 שנים. כלב האמסטף הוא קל יחסית לאילוף, אף שבדרך כלל איננו בוטח כמעט באיש, למעט מי שהוא מזהה כבעלים שלו. לא בכדי נחשבים כלבים מהסוג הזה לשומרים מעולים, שאינם ממהרים להתפתות להצעות של זרים, ואינם נוטלים מזון מאיש למעט הבעלים שלהם. למרות האמור לעיל, הבעלים של כלב מסוג אמסטאף מחויב לעקר אותו ולמנוע ממנו להעמיד צאצאים. שכן למרות כל התכונות הטובות שלו, עדיין מדובר בכלב מסוכן.

לחצו על הלינק הבא למציאת אמסטף למכירה או אימוץ בעזרת מנוע החיפוש המתקדם בישראל >> כלבים גזעיים למכירה 

טיפוח, אילוף וגידול האמסטף

כאשר מחפשים אמסטף למכירה או אימוץ חשוב לדעת כי האופי של האמסטף הוא, כאמור לעיל, נוח למדיי לאילוף. מדובר בכלב סקרן, אמיץ ובעל אינטליגנציה גבוהה. כיוון שכך, קל יחסית להביא את הכלב הזה לרמה גבוהה של ציות. כלב אמסטאף שעבר אילוף מקצועי ונכון, יכול להפוך לחלק אינטגראלי מהמשפחה, ולהיות שומר נאמן של כולם. עם זאת, גידול של כלב מהסוג הזה בלא הכנה ובלא אילוף ראוי, עלול להסתיים בצורה טראגית. כל מי שמחזיק ומגדל כלב מהסוג הזה, נדרש לנקוט באמצעי זהירות קיצוניים. זאת, אף שבדרך כלל האופי של הכלב הזה הוא נוח יחסית. למרות האמור לעיל, מחויבים כל הבעלים של כלבים מהסוג הזה לעקר אותם, על מנת למנוע מהם את האפשרות להעמיד צאצאים. זאת, בעיקר בעקבות העובדה שכלבים לא מאולפים שלא הוחזקו כראוי, גרמו לפציעות ואפילו למקרי מוות טראגיים.
אם יש לך עניין לרכוש או לאמץ כלבים איכותיים מהסוג האמור לעיל, כמו גם כלבים אחרים, זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת ואנשי המקצוע המיומנים של פטפיינדר יחזרו אליך בהקדם. הם יסייעו לך בבחירה ובהתאמה של הכלב המושלם עבורך ועבור בני המשפחה. בנוסף, ניתן לקבל סיוע בנושא אילוף, טיפוח וגידול הכלב. המקצוענים של פטפיינדר נמנים עם הטובים ביותר בתחום, ובצעו מספר גדול של הליכי אימוץ מוצלחים לכלבים מכל הסוגים.

תכונות אופי:

Icon מתאים לשמירה
Icon מתאים לדירה
Icon דורש פעילות
Icon דורש בעלים מנוסה ואסרטיבי
Icon ידידותי לילדים
Icon קל לאילוף
אמסטף

מודעות.

לא נמצאו מודעות רלוונטיות לגזע הנבחר

מאמרים שיכולים לעניין אותך.