אודות ההתאחדות הישראלית לכלבנות פט פיינדר - המדריך המלא לבחירת גור גזעי

בולדוג צרפתי.

בית > מידע גזעים > בולדוג צרפתי

בולדוג צרפתי

בולדוג צרפתי למכירה או אימוץ? French Bulldog

שייך לקבוצת כלבי המסטיף

תוחלת חיים ממוצעת: 8-10 שנים

גובה ומשקל: 30 ס”מ לכלב בוגר, 8-14 ק”ג לכלב בוגר.

אופי והתנהגות

שוקלים מציאת בולדוג צרפתי למכירה או אימוץ? להלן המדריך במלא אודות הכלב המתוק הזה. הבולדוג הצרפתי נראה ללא ספק קשוח מבחוץ, אך הוא מתוק ושובה לב מבפנים. עם אוזניים בולטות כמו של עטלף, ועם רגליים בולטות בצורת קשת, צבר הבולדוג הצרפתי כל כך הרבה פופולריות עד שהוא הפך לאחת הבחירות הראשונות של תושבי הערים הגדולות בעולם . הוא קטן – מתחת ל -28 ק”ג – ויש לו פרווה קצרה וקלה לטיפול שמגיעה במגוון צבעים. הוא לא דורש פעילות רבה, בהחלט מתאים לגידול בתוך דירה, והוא נובח הרבה פחות מאשר כלבים קטנים רבים אחרים (זהו גזע ערני מאוד שכאשר הוא נובח אז הוא עושה זאת בנחישות, כך שאם הצרפתי נובח, אתה חייב לבדוק מה הסיבה לכך). למעשה, מלבד היותו קצת עם מראה “מכושף” לעומת כלבים כלבים אחרים, קשה לדמיין כלב טוב יותר עבור החיים בעיר.

הבולדוג הצרפתי צריך להיות בראש הרשימה, הקצרה ממילא, של גזעים המתאימים עבור כל מי שחי בעיר הגדולה בדירות קטנות. הוא גם בחירה טובה עבור אלה שיהיה להם קשה להפעיל את כלבם בפעילות גופנית נמרצת.

הבולדוג הצרפתי הוא כלב שיגרום לך לצחוק. הוא כלב מקסים וחכם, בעל חוש הומור ואופי עיקש. במשך מאות שנים הוא שימש כבן לוויה, הוא מאוד מחבב אנשים, והוא נקשר במהירות לבני אדם, במיוחד למשפחתו. למעשה, לפעמים הוא הופך להיות קשור מדי לבעליו ומשפחתו, מה שאומר שהוא לא הבחירה הטובה ביותר עבור מי שייעדר שעות רבות מהבית. זה גם אומר שהוא בהחלט לא מסוג הכלבים שיכול לחיות בחצר האחורית של הבית, אלא רק בתוך הבית כחלק מהמשפחה. זה נכון שבעתיים בהתחשב בכך שהבולדוג הצרפתי, כמו כל הגזעים פחוסי האף, יתקשה לווסת את טמפרטורת הגוף שלו ולכן הוא צריך לחיות בסביבה ממוזגת אקלים ומבוקרת.

בולדוג צרפתי למכירה

אילוף וחינוך?

כאשר שוקלים מציאת בולדוג צרפתי למכירה או אימוץ חשוב מאוד לדעת פרטים על אילוף וחינוך. הבולדוג הצרפתי יכול להיות קשה לחינוך להרגלי הבית, ולא בטוח שהוא יסתדר עם החתול המשפחתי. וכן, הוא גם נוחר, דבר שעשוי להיראות כמו בעיה קטנה עד ששומעים את הצלילים הדרמטיים שיכולים לנבוע מגופו הקטן.

הליכה יומית קצרה של 15 עד 20 דקות תסייע לשמור אותם בכושר. חשוב לתזמן את הטיולים וזמני המשחק בחוץ לשעות הבוקר והערב שהם קרירים יותר בשל בעיות הנשימה של גזע זה. הבולדוג הצרפתי רגיש לחום והוא יכול לקבל במהירות מכת חום. זה בהחלט לא גזע שמתאים למי שנהנה לטייל או לרוץ עם הכלב.

מגדלים נוהגים למסור גורי בולדוג צרפתי לבתיהם החדשים בשלב מאוחר יותר כשהם בני תשעה או עשרה שבועות (להבדיל משמונה שבועות בגזעים אחרים). גורים של בולדוג צרפתי יכולים בקלות להפוך לעריצים קטנים לא נעימים אם הם לא מקבלים את הזמן האופטימלי עם אמם ואחיהם לשגר, ואם הם לא לומדים את כללי ההתנהגות כלפי אנשים וכלבים אחרים.

בולדוג צרפתי יגדל הכי טוב במשפחה שבה מישהו נמצא בבית רוב היום. הוא לא תמיד מסתדר עם ילדים קטנים או חתולים, והוא יכול להיות תוקפני כלפי כלבים שהוא לא מכיר. כמו כן, הבולדוג הצרפתי הוא לא מהשחיינים המצטיינים, בלשון המעטה, ולכן כדאי להרחיק אותו ממקורות מים כמו בריכה.

הבולדוגים הצרפתיים ידועים בתשומת הלב השקטה שלהם כלפי התרחשויות בבית. הם עוקבים בשקט במבטם אחרי בני המשפחה שלהם מחדר לחדר מבלי להטריד אותם,  אך כאשר הם רוצים את תשומת הלב שלך, הם יגיעו ויידרשו זאת באמצעות כפות הרגליים שלהם.

בולדוג צרפתי למכירה - אילוף

 

 

אז מה פחות קשה לאהוב בגזע זה? הבולדוג הצרפתי יכול להיות עקשן ויתקשה לקבל כמעט כל סוג של אימון. עדיף לחנך אותם אותם בטכניקות עדינות וחיוביות. כאשר גילית הפרס הנכון שכלב זה אוהב, העבודה נעשית קלה יותר והוא יהיה מוכן ללמוד פקודות במהירות,  אם כי הם אוהבים להוסיף את הפרשנות שלהם  לפקודות ולהוסיף את חתימתם לכל פקודה, במיוחד כאשר יש להם קהל.

הבולדוג הצרפתי אוהד לשחק אך נוטה להיות בצד ההרסני של המשחק. כלבים אלו נהנים להשליך את הצעצועים שלהם, ולתפוס אותם ולשמור אותם לעצמם. עדיף להימנע מלתת להם צעצועים שיכולים לגרום להם לחנק, או שייכנסו להם לנחיריים ויפגעו להם בשיניים. הם גם נוטים להחביא חפצים ומצפים שבני המשפחה שלהם יתחילו לחפש אותם.

ועוד עצה: כל כלב, לא משנה כמה יהיה נחמד, יכול לפתח רמות מטרידות של נביחות, חפירה באדמה, והתנהגויות לא רצויות אחרות אם הוא משועמם, לא מאומן או ללא פיקוח. כל כלב יכול להיות קשה בהתנהגותו במהלך גיל ההתבגרות, ובמקרה של הבולדוג הצרפתי מצב זה יכול להתחיל בגיל שישה חודשים ולהמשיך עד היות הכלב בוגר כבן שנתיים.

התחל לאלף את הגור שלך ביום שאתה מביא אותו הביתה, וזה אומר כבר בגיל שמונה שבועות. המתנה באילוף תגדיל את הסיכויים לקבל כלב עקשן וקשה לאילוף. התחילו את החשיפה לכלבים, חתולים, ילדים, רעשים, סביבה חדשה ואנשים זרים כבר מהיום הראשון בו הגור הגיע אליכם. עשו זאת תחילה בביתכם או החצר ביתכם עד שהגור ישלים את כל חיסוני החובה שלו, ורק אח”כ צאו והפגישו את הגור עם סביבה וכלבים חדשים.

ואולי הכי חשוב: שאל את עצמך מדוע אתה מעוניין דווקא בגזע הזה, שוחח עם מגדל מנוסה של גזע הבולדוג הצרפתי, תאר בפניו בדיוק מה אתה מחפש בכלב, ובקש סיוע בבחירת גור. מגדלים רואים את הגורים מדי יום ויכולים לתת המלצות מדויקות להפליא ברגע שהם מודעים לאורח החיים שלך ולאישיות שלך.

למציאת בולדוג צרפתי למכירה לחצו על הלינק הבא >> כלבים גזעיים למכירה 

בולדוג צרפתי למכירה או אימוץ – בריאות

מחפשים רכישת כלבים גזעיים או ספציפית בולדוג צרפתי למכירה? שיקלו הוצאות נלוות! באופן עקרוני לכל הכלבים טהורי גזע יש פוטנציאל לפתח בעיות בריאות גנטיות, בדיוק כמו שלכל האנשים יש פוטנציאל לרשת מחלה מסוימת. היזהר ממגדל אשר אינו מציע ערבות בריאותית על גורים שהוא מוכר, והיזהר ממגדל שאומר לך כי הגזע הזה הוא בריא במאה אחוזים. מגדל אחראי יהיה כן ופתוח לספר על בעיות בריאות המאפיינות את הגזע וההיתכנות שאלו יופיעו בקו הדם של בית הגידול. לא מומלץ לרכוש גור ממגדל שאינו יכול לספק לך תיעוד בכתב לפיו להורים של הגור אין בעיות בריאות המשפיעות על גזע, וחשוב לדעת כי “בדיקת הווטרינר” איננה תחליף לבדיקות בריאות גנטיות ו/או צילומים ובדיקות מעבדה אחרות.

הבולדוגים הצרפתיים הם כלבים קטנים, פחוסי פנים הנוטים למספר בעיות בריאותיות. אחת מהן נקראת תסמונת דרכי הנשימה Brachycephalic. כלבים שעצמותיהם ורקמותיהם דחוסים עלולים להגיע לחסם נשימתי, בין היתר בשל מבנה האף והחייך שלא תמיד נראים לעין, וניתן לדעת על קיומם על ידי האזנה לנשימה עמוקה של הכלב לאחר פעילות גופנית מינימלית. כלבים עם תסמונת Brachycephalic לא יכולים לסבול חום מוגזם או פעילות גופנית. במקרים מסוימים, ייתכן שיהיה צורך בניתוח כדי לשפר את זרימת האוויר ואת הנשימה.

בנוסף, הבולדוג הצרפתי עלול לסבול ממומים בעמוד השדרה, בעיות פוריות שנפוצות מאוד, בעיות בעיניים (כגון קטרקט) והפרעות ספיגה במעיים.

לא כל התנאים האלה ניתנים לזיהוי בגור גדל והולך, ואי אפשר לנבא אם בעל חיים יהיה חופשי ממחלות אלה, ולכן עליך למצוא מגדל בעל שם, המחויב לגידול בעלי החיים הבריאים ביותר. הם צריכים להיות מסוגלים לייצר הסמכה עצמאית כי ההורים של הכלב (וסבים, וכו’ ‘) הוקרנו עבור פגמים נפוצים נחשב בריא לריבוי. שם נכנסים מרשמי בריאות.

מגדלים אחראיים בודקים את כלבי הרבייה שלהם בבדיקת מחלות גנטיות, ומרביעים רק את הכלבים הבריאים והמבטיחים ביותר. אבל, לאימא טבע יש לפעמים תכנון אחר, וגור יכול לפתח אחת מהמחלות האופייניות לגזע למרות ההקפדה על הרבעה מבוקרת גנטית. ההתקדמות ברפואה הווטרינרית משפרת את הסיכויים שגם כלבים החולים במחלה שברוב המקרים הכלבים יכולים עדיין לחיות חיים טובים. לכן, הקפד לקנות גור ממגדל שמוכר על ידי ההתאחדות הישראלית לכלבנות וכך תוכל לשפר את סיכוייך לקבל כלב בריא.

חשוב לזכור שבולדוגים צרפתיים רגישים לחום, ולכן  אסור בשום מקרה להשאיר אותם בחוץ ביום חם, או בבית ללא מיזוג אוויר.

ואל לנו לשכוח את אחת הבעיות הבריאותיות הנפוצות ביותר בעולם: ההשמנה. שמירה על הבולדוג הצרפתי  במשקל המתאים היא אחת הדרכים הקלות ביותר להגן על הבריאות הכללית שלו, ובכך  להבטיח כלב בריא לכל החיים.

למציאת בולדוג צרפתי לאימוץ לחצו על הקישור הבא >> כלבים גזעיים לאימוץ

 

בולדוג צרפתי למכירה או אימוץ

בולדוג צרפתי למכירה או אימוץ – טיפוח

הבולדוג הצרפתי הנו כלב היפואלרגני בעל פרווה קצרה וחלקה הנוחה לסירוק באמצעות הברשה מדי שבוע בכפפת גומי או במברשת רכה. יש להקפיד על רחצה חודשית או לפי הצורך כדי לשמור על הפרווה נקייה.

הבולדוג הצרפתי לא מנשיר הרבה שיער, אבל פעמיים בשנה במהלך האביב והסתיו ישנה נשירה מוגברת אותה ניתן לצמצם באמצעות סירוק.

יש להקפיד את ניקוי האוזניים, צחצוח השיניים וטיפול בקמטים מספר פעמים בשבוע או כל יום בהתאם לעומק הקמטים. יש לנגב את הלכלוך שהצטבר בין קפלי הקמטים עם מטלית רכה ולחה, לאחר מכן לייבש אזורים אלו ביסודיות. לחות בין קפלי הקמטים עלולה להיות מצע נוח לגידול פטריות וצמיחה של חיידקים.

כל השאר הוא טיפול בסיסי. יש לקצוץ את ציפורני הרגליים לפי הצורך, בדרך כלל כל כמה שבועות, ולא להמתין לשמיעת נקישות של הציפורניים על הרצפה. צחצוח השיניים לעתים קרובות טוב לבריאות שיניים ולנשימה רעננה.

באתר של פטפיינדר תקבלו את מנוע החיפוש המתקדם בישראל עבור כלבים לאימוץ ומכירה. וכמובן בולדוג צרפתי למכירה או אימוץ (:

תכונות אופי:

Icon היפואלרגני
Icon מתאים לדירה
Icon ידידותי לילדים
בולדוג צרפתי

מודעות.

לא נמצאו מודעות רלוונטיות לגזע הנבחר

מאמרים שיכולים לעניין אותך.