אודות ההתאחדות הישראלית לכלבנות פט פיינדר - המדריך המלא לבחירת גור גזעי

וולש קורגי פמברוק.

בית > מידע גזעים > וולש קורגי פמברוק

וולש קורגי פמברוק

הכל אודות ה-וולש קורגי פמברוק

 מחפשים קורגי למכירה או אימוץ? כדאי שתכירו את הגזע המתוק הזה יותר לעומק!

וולש קורגי פמברוק הוא כלב רועים ולשי. בשפה המקומית הוולשית, התרגום המילולי של השם הוא, בפשטות, כלב גמדי מסוג פמברוק. ההיסטוריה של הכלבים מהסוג הזה היא ארוכה, והתפקיד שאותו הם מלאו השתנה מעת לעת. הכלבים מסוג פמברוק הובאו לווילס אי שם בתחילת המאה השתים עשרה, ככל הנראה על ידי מהגרים פלמיים שהגיעו למקום. עם הזמן התחבב הכלב מהסוג הזה על משפחת המלוכה, והפך להן הלוויה החביב עליה. כתוצאה, הפך הכלב הזה לאהוב והמוכר ביותר בווילס. בעברם היו הכלבים הללו, למרות הממדים הקטנים יסית שלהם, כלבי רועים איכותיים. ייתכן שדווקא הגודל שלהם עזר להם להסתובב בין בני הבקר, תוך התחמקות מהירה מהרגליים הבוטשות שלהם וכיוון של עדרי הבקר לכיוון הרצוי. זאת, באמצעות נשיכת עקביהן של הבהמות שלא צעדו במסלול הנדרש.

קורגי למכירה או אימוץ – מראה ומאפיינים

כלבים מסוג ה-וולש קורגי פמברוק מגיעים לגודל בינוני, ועשויים לשקול עד 14 ק”ג לזכרים, או 13 ק”ג לכל היותר לנקבות. הפרווה של הכלבים הללו רכה וחלקה, ורגליהם קצרות אך מוצקות. באשר לאינטליגנציה, הסוג הזה של כלבים נחשב לאינטליגנטי וממושמע במיוחד. זאת הסיבה, ככל הנראה, שהסוג הזה התחבב על בני המלוכה וכל הוולשים בכלל. תוחלת החיים של כלבים מהסוג הזה עשויה לנוע בטווח שבין 12 שנה לחמש עשרה שנים, אבו לא  אחת קורה שהכלבים הללו סובלים מקטרקט, מפריצות דיסק ומבעיות פיזיולוגיות אחרות, שעלולות להביא למצב שבו יהיה צורך להרדים אותם במטרה למנוע מהם להמשיך ולהתייסר.

למציאת קורגי למכירה >> לחצו כאן

תזונה וטיפוח

באשר לתזונה, אין הנחיות מיוחדות עבור ה-וולש קורגי פמברוק. הכלב הזה, שרגיל לחיים בטבע, פיתח עמידות לסוגי מזון בעייתיים, עם זאת, ההמלצה החד משמעית כאן הינה להאכיל את הכלב אך ורק במזון ייעודי, שהותאם לו על ידי בעל מקצוע או על ידי הבעלים בשיטת ניסוי וטעייה. הכלבים מהסוג הזה מפתחים במהירות הרגלים חדשים, ומסרבים לזוז מהם. לפיכך, אם כלה כזה מתרגל לאוכל הביתי, הוא לא ישוב לעולם לאכול אל האוכל הייעודי שלו. מעבר לעניין הכלכלי, הרעי שהמזון הייעודי מכיל את כל הוויטמינים הנדרשים, בעוד הארוחות המשפחתיות מונעות מהכלב את התזונה שאותה הוא צריך.

בכל הקשור בטיפוח הכלב, חשוב לדעת שמדובר בכלב שקט ובעל אופי נוח. לפיכך הוא איננו מתנגד בדרך כלל למקלחות או לסירוק של השיער שלו, במטרה להסיר את השיער שנשר ומנוע ממנו להתפזר ברחבי הבית. באשר לשמירה על הכושר  – חשוב להוציא את הכלב הזה לריצות מדי פעם בפעם, על מנת לתת ביטוי לרצון שלו לפרוק את המרץ האצור בו. כאמור, מדובר בכלב שביסודו הוא כלב שטח, ולא כלב בית בדומה לסוגים רבי אחרים של כלבים.

אילוף ה-וולש קורגי פמברוק

ככשוקלים מציאת קורגי למכירה, חשוב לדת על אילוף. האילוף של הכלבים הללו הוא, כאמור, קל באופן יחסי. זאת, בעיקר בזכות האינטליגנציה הגבוהה והיכולות השכליות המפותחות שלו. הכלבים מהסוג הזה הם מהירי תפיסה. עם זאת, כפי שצריך לעשות עם כל כלה, יש לתרגל איתם את מה שלמדו לעיתים מזומנות. זאת, על מנת למנוע מהם לשכוח את מה שלמדו.

למידע אודות אילוף >> אילוף כלבים

לסיכום

אם יש לך עניין באימוץ או ברכישה של כלב מסוג ה-וולש קורגי פמברוק או כל כלב אחר, זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת ואנשי המקצוע המיומנים של פט פיינדר יחזרו אליך בהקדם. הם יסייעו לך למצוא את בן הלוויה המתאים ביותר עבורך ועבור כל בני הבית, הן מבחינת האופי והן מבחינות רבות אחרות. הכלבים של פט פיינדר הם מטופחים, בריאים ומטופלים היטב.

 

 

תכונות אופי:

Icon היפואלרגני
Icon נשירה
Icon מתאים לשמירה
וולש קורגי פמברוק

מודעות.

לא נמצאו מודעות רלוונטיות לגזע הנבחר

מאמרים שיכולים לעניין אותך.