האם צריך לרחוץ חתולים? - פטפיינדר
אודות ההתאחדות הישראלית לכלבנות התאחדות החתולים הישראלית

המגזין.

בית > המגזין > טיפוח > האם צריך לרחוץ חתולים?

האם צריך לרחוץ חתולים?

חתולים עושים עבודה נהדרת של שמירה על ניקיונם, והם יכולים לבלות עד 40% של היום בניקוי עצמם, אז כנראה שאין באמת צורך לרחוץ את החתול. חתולים עשויים להזדקק למקלחת רפואית עקב בעיה בעור, וחולי ארתריטיס או חתולים הסובלים מעודף משקל עלולים להתקשות להגיע לחלקים מסוימים של גופם ואז יש לרחוץ אותם. אמבטיה עשויה להיות הכרחית גם אם החתול השובב שלנו התגלגל במשהו דביק או מסריח.

חתולים ואמבטיות?

אז איך אני יכול לגרום לחתול שלי ליהנות מאמבטיות? לפני האמבטיה יש לתת לחתול להסתגל לחלל בו נמצאת האמבטיה. כדי שהחתול ירגיש נוח עם החלל, כדאי לנסות להכניס את החתול שבועיים קודם לכן לחדר האמבטיה לפרקי זמן הולכים ומתמשכים, כדי שהוא יתרגל למרחב. ניתן להניח את החתול באמבטיה ריקה עם צעצועים כדי שהוא יקשר אותה לדברים חיוביים. ניתן להניח כמות קטנה של גבינת שמנת או אנשובי על האמבטיה כדי שהחתלול ילקק את האמבטיה ויקשר אותה עם חיזוקים חיוביים. לאחר שהחתול מרגיש נוח עם משחק ואכילה באמבטיה, יש למלא את האמבטיה עם מעט מים חמימים כשצעצועים פזורים ברחבי האמבטיה, כך שהחתול יהנה וישחק עם הצעצועים תוך שהוא מרגיש את מגע המים החמימים. עודד את החתול שלך לשחק עם הצעצועים ודאג לחזק אותו במילות שבח כאשר הוא עושה זאת.

לפני הרחצה דאג להיות מוכן עם כל מה שאתה צריך: זה כולל שמפו מיוחד לחתולים, פינוקים מיוחדים וצעצועים שהחתול שלך אוהב, מגבות חמות, כוס פלסטיק לשפוך מים על החתול, ומשטח למניעת החלקה מגומי או מחצלת אמבטיה עליו יוכל החתול לעמוד.

אולי יעניין אתכם: חתול פרסי למכירה

יצירת סביבה רגועה

חשוב ליצור סביבה רגועה, ולשם כך סגור את הדלת ושמור ככל האפשר שלא יהיו רעשים. עליך להיות רגוע ולדבר בשקט. ואם צינור האמבטיה של עושה רעש חזק של התזה אולי כדאי לשטוף את החתול עם כוסות מים במקום. זכור, אם אתה לחוץ, החתול שלך יהיה לחוץ גם הוא!

חיזוקים חיוביים

במהלך האמבטיה היה מאופק ושמור על חיזוקים חיוביים, צעצועים ומילים. כמו כן דאג להיות עדין, לשים לב לשפת הגוף של החתול. היזהר שלא להרטיב את הפנים ודאג שלא ייכנסו לחתול מים לאוזניים או לעיניים. הימנע מלשטוף את השפם, שפמו של החתול הוא המקום שבו נמצאים רבים מקולטני ההמגע של החתול וזה טבעי שחתולים יושפעו ממגע של קולטנים אלו עם מים, מזון ולכלוך. הקפד לשטוף את השמפו ביסודיות באמצעות מים כדי למנוע גירוי בעור.

לסיכום:

לאחר הרחצה השתמשו במגבת יבשה כדי להרים בעדינות את החתול מתוך המים ועטפו אותו מיד עם מגבת חמה לייבוש. אם החתול שלך מעדיף שלא ירימו אותו באוויר, אפשר לנגב את החתול במגבת יבשה בעודו במבטיה. אל תדאג, החתול שלך יתייבש באופן טבעי בעוד מספר שעות, ועד אז יש לשמור עליו במקום חמים ויבש. את הרחצה סייימו בחיבוק אוהב ובליטוף עדין!

למידע אודות אימוץ חתולים לחצו כאן

למידע אודות חתולים למכירה לחצו כאן

שתף את הכתבה

דילוג לתוכן