אודות ההתאחדות הישראלית לכלבנות פט פיינדר - המדריך המלא לבחירת גור גזעי

אלסקן מלמוט.

בית > מידע גזעים > אלסקן מלמוט

אלסקן מלמוט

מחפשים אלסקן מלמוט למכירה? אימוץ של כלב, אילוף וגידול שלו בבית, יחד עם בני המשפחה האחרים, עשוי להעניק לילדים, חוויית ילדות שאין שנייה לה. אחד מסוגי הכלבים המתאימים ביותר לגידול במסגרת משפחתית, הוא הכלב המכונה אלסקן מלמוט. מהם המאפיינים העיקריים של הכלב הזה ומדוע הוא מתאים במיוחד לגדול יחד עם בני משפחה ובעיקר ילדים קטנים? איזו תזונה נדרשת לכלב ואיזו פעילות רצויה לו? היכן ניתן למצוא כלבים מזן אלסקן מלמוט בישראל? בשורות להלן נעסוק בזן ייחודי מאד של כלבים, שמאות שנים של חיים משותפים עם בני אדם, טיפוח והשבחה, הפכו אותו לסוג הכלבים המתאים באופן מושלם לחיים במסגרת משפחתית.

אלסקן מלמוט למכירה – היסטוריה ומאפיינים

הכלבים המכונים אלסקן מלמוט, טופחו וגודלו במקור על ידי האינואיטים – האינדיאנים המתגוררים באזור הארקטי, בני שבט המאלימוט. על שמם קרוי הזן הזה של כלבים, שבמשך מאות שנים ליוו את האינדיאנים במסעותיהם ברחבי הקוטב הצפוני. מקורו של זן האלסקן מלמוט הוא כלבי ההסקי הסיבירי שהם כלבים חזקים, חכמים ונאמנים מאד. כחלק מתהליכי הברירה והטיפוח של הגזע הזה, דאגו המגדלים להשאיר רק את הכלבים הידידותיים, החזקים והחכמים ביותר. ואכן, אחרי מאות שנים של טיפוח, נוצר זן ידידותי מאד, אינטליגנט, נאמן ובדרך כלל צייתן. זאת ועוד – הכלבים הללו צורכים מעט מאד מזון, יחסית לגודל ולמשקל שלהם. מזון בלתי מתאים או יותר מדיי מזון, עלולים לגרום לכלב הנפלא הזה להשמין ולאבד מהחיוניות המאפיינת אותו.
האלסקן מלמוט מתאפיין בפרווה עבה מאד, שהגנה עליו מפני הקור העז השורר במולדתו, אלסקה. אותה הפרווה יכולה להגן עליו במידה רבה, גם מפני החום הישראלי. עם זאת, יש להימנע ככל האפשר מלחשוף את הכלב לשמש הקופחת של הקיץ הישראלי. הכלבים הללו עשויים להגיע למשקל של עד 40 ק”ג, ולגובה של עד 65 ס”מ. למרות הגודל שלהם מדובר, כאמור, בכלבים צייתנים וידידותיים למדיי. דווקא הידידותיות שלהם הופכת אותם לכלבי שמירה לא טובים במיוחד.

לחצו על הלינק הבא עבור אלסקן מלמוט למכירה בעזרת מנוע החיפוש המתקדם הישראל >> כלבים למכירה

תזונה, טיפול ופעילות של האלסקן מלמוט

כאשר מחפשים אלסקן מלמוט למכירה או אימוץ, אחת הבעיות בגידול כלבים יחד עם ילדים בבית, הינה הנטייה להאכיל את הכלב באותו מזון שבני המשפחה אוכלים. הדבר מהווה שגיאה בדרך כלל, וכשמדובר בכלבים שבהם עוסק המאמר הזה, הדבר נכון על אחת כמה וכמה. האלסקן מלמוט מסתפק במועט, ולמרות הגודל והמשקל שלו הוא צורך מעט מאד מזון, באופן יחסי. חשוב להאכיל אותו רק במזון איכותי, בכמות ובאיכות הנקבעות על ידי אנשי המקצוע. תזונה לא אחראית עלולה לגרום לכלב לחלות בסוכרת, לבעיות פיזיולוגיות שונות ואפילו לעיוורון.
בכל הקשור לנושא של פעילות וכן אילוף, חשוב לדעת שמדובר בכלב פעיל מאד, האוהב לרוץ וככלל משווע למאמץ. מדובר בכלב ממשמע, צייתן בדרך כלל וקל מאד לאילוף. האינטליגנציה הגבוהה שלו מסייעת לו לעבור את שלב האילוף בקלות. זהו כלב שבנוי לטיולים ארוכים, ריצות ארוכות ופעילות שטח בכלל. עם זאת, כפי שכבר הוזכר לעיל, יש להימנע מלאמץ את הכלב בימות הקיץ החמים, ולמנוע ממנו לשהות בשמש הקופחת לאורך זמן.
הפרווה של האלסקן מלמוט היא עבה, ויש לו נטייה לנשירה. טיפוח הפרווה, ניקוי וסירוק שלה לעיתים קרובות, עשויים לצמצם מאד את הנשירה. עם זאת, אין צורך לרחוץ את הכלב הזה לעיתים קרובות. הפרווה עצמה פולטת החוצה, בדרך כלל, את הלכלוך שנדבק אליה.

לסיכום:

אם יש לך עניין במציאת אלסקן מלמוט למכירה או אימוץ ובהוספת חבר חדש למשפחה, פטפיינדר היא המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת והמומחים של PetFinder יסייעו לך בהתאמה ובחירה של חבר חדש עם זנב, שיהפוך במהרה לחלק בלתי נפרד מהמשפחה. הכלבים המוצעים על ידי המומחים של פט פיינדר הם מטופחים, מטופלים ומוכנים לאימוץ או רכישה.

תכונות אופי:

Icon נשירה
Icon מתאים לשמירה
Icon דורש פעילות
Icon ידידותי לילדים
אלסקן מלמוט

מודעות.

לא נמצאו מודעות רלוונטיות לגזע הנבחר

מאמרים שיכולים לעניין אותך.