אנטלבוכר זננהונד למכירה - פטפיינדר
العربيةEnglishעִבְרִיתРусский
العربيةEnglishעִבְרִיתРусский
אודות ההתאחדות הישראלית לכלבנות התאחדות החתולים הישראלית

אנטלבוכר זננהונד.

בית > מידע גזעים > אנטלבוכר זננהונד

אנטלבוכר זננהונד

אנטלבוכר זננהונד

Entlebucher Sennenhund (Entlebuch Cattle Dog)

שייך לקבוצה 2 (פינצ’ר ושנאוצר מסטיף מולוסר-כלבי הרים שוויצריים וכלבי רעיית בקר)

גובה ומשקל זכר בוגרגובה ומשקל נקבהתוחלת חיים ממוצעת
44-50 ס”מ
ולא יותר מ-52 ס”מ
42-48 ס”מ
ולא יותר מ-50 ס”מ
10-13 שנים

מידע כללי

האנטלבוכר הוא הקטן מבין ארבעת גזעי  כלבי ההרים השוויצריים, יש לו מוסר עבודה מהגבוהים שיש והוא ידוע במסירותו המופלגת לבעליו. האנטלבוכר (או האנטל כפי שחלק נוהגים לקצר), הוא כלב שמגן מאוד על משפחתו, ואל תתנו לביטוי “הקטן מבין הארבעה” להטעות אתכם – הוא בעל עוצמה פיזית מרשימה ביותר, כאשר במקור הוא שימש לרעות בקר ובעלי חיים אחרים בשוויץ.

האנטלבוכר הוא כלב בגודל בינוני עם גוף קומפקטי אך שרירי. לעיניים החומות כהות יש הבעה ערנית, קשובה וידידותית. אוזניים משולשות, מעוגלות בקצות, תלויות מטה, מורמות מעט כשהכלב ערני. הוא בעל פרוות טריקולור שחור עם סימנים לבנים סימטריים על הפנים, החזה וכפות הרגליים וסימני חום עד מהגוני עשירים על הגבות ובין סימני השחור והלבן.

ישנן שתי הגיות נפוצות לשמו:  Entlebucher: Ent’-lee-boo-ker או Entel-boo-ker. הוא ידוע גם בשם Entlebucher Sennenhund (שפירושו כלב הרועה האלפיני) וכלב הבקר של  Entlebucher

האנטלבוכר הוא כלב חזק מבחינה פיזית שאוהב לשחק בצורה חזקה על ידי השלכת עצמו על מי שמשחק עמו. לכן, האנטלבוכר הוא כלב שמתאים יותר למשפחה עם ילדים גדולים יותר שיכולים להתמודד עמו מבחינה פיזית.

האושר הגדול ביותר של האנטלבוכר הוא להיות חלק ממשפחה פעילה שאוהבת אותו ורואה בו כלב שראוי לעשות עבודה, בין אם זה לתרגל את פקודות האילוף השונות כל יום, להתחרות בתרגילי זריזות, לעזור להורים להשגיח על  הילדים או לשמש ככלב טיפולי. כל סוג של עבודה יתאים לאנטלבוכר, אבל הוא חייב עבודה כלשהי כדי לפרוק אנרגיה.

אנטלבוכר זננהונד בדשא

אחת הדרכים שבהן האנטלבוכר הבטוח והנחוש מרגיש שהוא תורם לרווחת משפחתו האנושית היא שמירה. בדרך כלל האנטלבוכר הוא לא נבחן סדרתי, והוא ינבח רק כאשר יש לו סיבה טובה לכך. הוא נזהר מזרים, והוא בהחלט כלב טריטוריאלי, מה שהופך אותו לכלב שמירה מצוין. הנביחה שלו די מרשימה בעוצמתה יחסית לכלב בגודל שלו, מה שמוסיף ליכולת ההרתעה במלאכת השמירה. בגלל האופי המגונן שלו, האנטלבוכר חייב לעבור מגיל מוקדם חשיפה לאנשים ולמקומות רבים.

האנטלבוכר זקוק להרבה פעילות גופנית. הוא גודל כדי לרעות בקר, ובתפקידו הנוכחי כבן לוויה הוא יסתדר היטב עם שעות של משחק עם כדורים או הרצה.

חשיפה מוקדמת ותכופה היא חיונית. חשוב לרכוש גור ממגדל המגדל את הגורים בבית ומבטיח שהם ייחשפו למראות ולצלילים ביתיים רבים ומגוונים, כמו גם לאנשים, לפני שהם יוצאים לבתיהם החדשים.

ברגע שהווטרינר שלך נותן לך את האישור לכך, המשך לחשוף את האנטלבוכר שלך לאורך חייו על ידי לקיחתו לשיעור אילוף עם גורים אחרים, ביקורים אצל חברים ושכנים וטיולים לחנויות ועסקים מקומיים. זו הדרך היחידה שהוא יכול ללמוד מה נחשב נורמלי ומה באמת מהווה איום. עם זאת, קחו בחשבון ששום מידה של סוציאליזציה לא תגרום לו להיות ידידותי כלפי כל אחד אחר, שכן האנטלבוכר הוא בראש ובראשונה כלב שמירה, והוא לוקח את התפקיד שלו ברצינות.

לאנטלבוכר רמת פעילות גבוהה, הוא דורש ממך להפעיל אותו ברמה גבוהה, וזה יכול לבוא לידי ביטוי בכל פעולה שהיא במשך היום: החל מלהיות בן זוגך להליכה ועד לפעילויות אימונים יומיומיות.

כמו כל כלב, גם גורי האנטלבוכר הם לעסנים לא מבוטלים של חפצים בבית או בחצר, אך בשל גודלם והלסתות החזקות שלהם הם בהחלט יכולים לגרום נזק רב, ולכן חשוב לנתב את יצר הלעסנות לטובת עצם לעיסה ייעודית לגורים, וכמובן לחנך את הגור באמצעות מאלף ולדאוג שהגור יהיה עסוק בפעילות רבה ומתאימה לגילו כדי לפרוק לו אנרגיה כדי למנוע תופעה של לעסנות, חפרנות, הרס והתנהגות לא רצויה אחרת.

האנטלבוכר צריך לבלות זמן רב בבית ובחוץ עם משפחתו האנושית כדי לפתח עמם קשר טוב ובריא, וכמובן שמקום המחייה העיקרי של האנטלבוכר הוא בתוך הבית עם בני המשפחה ולא בחצר. אם בכל זאת האנטלבוכר מבלה שעות רבות בחצר, חשוב לתת לו תשומת לב רבה במשך היום, ובשום פנים ואופן, כמו לגבי כל כלב אחר, אין לקשור אותו בשרשרת כשהוא בחצר, שכן זה לא רק אכזרי, אלא זה יכול גם להביא לתוקפנות ולהתנהגות הרסנית.

אנטלבוכר זננהונד שחור למכירה

ההיסטוריה של האנטלבוכר

מוצאם של כל כלבי ההרים השוויצרים, כולל האנטלבוכר, הוא מכלבים מסוג מסטיף שהובאו על ידי הרומאים לפני יותר מ-2,000 שנה. הכלבים שהפכו לאנטלבוכר שימשו לרעות בקר אל המרעה בהרים וממנו.

הכלבים נקראו לראשונה (בשנת 1889) Entlebucherhund. הם כמעט ולא היו ידועים והם נחשבו בדרך כלל עד 1913 לאותו גזע כמו כלב הבקר של Appenzell. באותה השנה, ארבעה מהכלבים הוצגו בתערוכת כלבים בשוויץ. בהתבסס על דיווחי השופטים, הם סווגו בספר הגידול השוויצרי כגזע כלבי הרים ובקר. למרות זאת, רק בשנת 1927 נכתב עבורם תקן, לאחר ייסוד המועדון השוויצרי של כלבי בקר אנטלבוך בשנת 1926. הגזע התפתח לאט אך בסופו של דבר הוכר בשל אופיו החי והבלתי נלאה ואיכויותיו המעולות ככלב עבודה ומשפחה.

אנטלבוכר: אופי והתנהגות

כלב הרועים החרוץ הזה הוא מגן, טריטוריאלי ובטוח בעצמו. הוא אוהב את משפחתו אבל חשדן יחסית כלפי זרים. החשד הזה, בשילוב עם נביחה עמוקה שלא נשמעת בלי סיבה טובה, הופכים אותו לכלב שמירה מצוין. הוא לא מתיידד עם אף אחד בקלות והוא לוקח את הזמן שלו כדי להכיר אנשים חדשים.

האנטלבוכר פורח בבית בו הוא מעורב בכל המתרחש וזוכה לשפע של תשומת לב ופעילות גופנית. הוא אוהב לטפס על דברים, אולי כדי שיוכל להשגיח טוב יותר על “העדר” האנושי שלו. גם כלבים וחתולים אחרים במשפחה יקבלו את הגנתו, אבל חתולי רחוב, ארנבות, סנאים ושאר יצורים יעוררו את יצר הטרף והמרדף שלו.

עם ילדים גדולים יותר שרוצים כלב שיכול לשחק בכל משחק קשוח ככל שיהיה, האנטלבוכר יכול להיות חבר מתאים ופעיל עד אין קץ. עם זאת, הוא פעיל מדי, במיוחד כגור, עבור בית עם פעוטות. זהו כלב חזק שמשחק בצורה קשוחה, אז אלא אם כן יש לך את הזמן והרצון להשגיח  ולהכשיר את הכלב החכם והפעיל הזה כדי להפוך אותו לבן משפחה טוב שעדין עם ילדים צעירים, עדיף לחכות עם צירופו של האנטלבוכר למשפחה עד שהילדים שלך יהיו גדולים מספיק כדי להחזיק מעמד כאשר הוא משליך את גופו עליהם. האנטלבוכר מטבעו יחפש מנהיגות מהמבוגרים בבית, מה שהוא לא יקבל מילדים קטנים.

ישנה אמרה שנכונה לגבי כל הגזעים באשר הם: “כלב עייף הוא כלב טוב”. האנטלבוכר נהנה מהליכות וטיולים ארוכים והוא יכול להצליח בספורט כלבני מסוגים שונים. הוא חכם ובעל יכולת אימון גבוהה אם אתה יודע להציב לו כללים תקיפים, הוגנים ועקביים. האנטלבוכר יבדוק אותך בכל הזדמנות כדי לראות אם אתה באמת מתכוון לכללים שהצבת לו, אז אל תיכנע, אפילו לא פעם אחת, אם יש דברים שאתה לא רוצה שהוא יעשה. מכיוון שהאנטלבוכר הוא כלב קשוח ובעל סובלנות גבוהה לכאב, טכניקות חיזוק חיוביות (שבחים, משחק ופינוקי אוכל)  עובדות הרבה יותר מאשר תיקונים פיזיים או מילוליים קשים כדי לחנך אותו ולמשוך את תשומת לבו.

עם תשומת לב וחיבה מהגיל הרך המוקדם (החל מגיל חודשיים), האנטלבוכר יפתח קשר חזק עם בני משפחתו ויגן עליהם מפני כל איום. הוא פעיל ואתלטי (ככל שבריאותו הכללית הספציפית מתירה) והוא מתאים כפרטנר לג’וגינג או להתעמלות אחרת. בסיום היום, האנטלבוכר ישמח להירגע איתך ולראות קצת איתך טלוויזיה בנחת.

אנטלבוכר זננהונד גור שחור

חשוב לדעת: לא משנה כמה נחמד וחביב נראה גור האנטלבוכר שרכשתם מהמגדל, הוא בהחלט יכול לפתח רמות שונות תוקפנות כלפי אנשים ובעלי חיים אחרים, נביחות, חפירות באדמה בחצר והתנהגויות לא רצויות אחרות אם הוא משועמם, לא מאולף או לא מפוקח.

התחל לאלף את הגור שלך כמה ימים לאחר הגעתו הביתה. זה אומר כבר בגיל שמונה שבועות. המתנה באילוף תגדיל את הסיכויים לקבל כלב עקשן וקשה לאילוף. התחילו את החשיפה לכלבים, חתולים, ילדים, רעשים, סביבה חדשה ואנשים זרים לאחר מספר ימים בודדים בו הגור הגיע אליכם. עשו זאת תחילה בביתכם או החצר ביתכם עד שהגור ישלים את כל חיסוני החובה שלו, ורק אח”כ צאו והפגישו את הגור עם סביבה וכלבים חדשים.

ואולי הכי חשוב: שאל את עצמך מדוע אתה מעוניין דווקא בגזע הזה, שוחח עם מגדל מנוסה מבית  גידול מוכר של גזע האנטלבוכר המפוקח על ידי ההתאחדות הישראלית לכלבנות, תאר בפניו בדיוק מה אתה מחפש בכלב, ובקש סיוע בבחירת גור. מגדלים רואים את הגורים מדי יום ויכולים לתת המלצות מדויקות להפליא ברגע שהם מודעים לאורח החיים שלך ולאישיות שלך.

 

האנטלבוכר: בריאות

מגדלים אחראיים של ההתאחדות הישראלית לכלבנות בודקים את כלבי הרבייה שלהם בבדיקת מחלות גנטיות, ומרביעים רק את הכלבים הבריאים והמבטיחים ביותר. אבל, לאימא טבע יש לפעמים תכנון אחר, וגור יכול לפתח אחת מהמחלות האופייניות לגזע למרות ההקפדה על הרבעה מבוקרת גנטית. ההתקדמות ברפואה הווטרינרית משפרת את הסיכויים שגם כלבים החולים במחלה שברוב המקרים הכלבים יכולים עדיין לחיות חיים טובים. לכן, הקפד לקנות גור ממגדל שמוכר על ידי ההתאחדות הישראלית לכלבנות וכך תוכל לשפר את סיכוייך לקבל כלב בריא.

בעיות בריאות שעלולות להופיע באנטלבוכר כוללות ניוון רשתית פרוגרסיבי, מחלת עיניים תורשתית הגורמת לעיוורון, וקטרקט, שבו עדשת העין הופכת אטומה. האנטלבוכר יכולים גם לפתח תסמונת שתן של Entlebucher (EUS). מצב זה מתרחש כאשר השופכן – הצינור שדרכו יוצא השתן מהכליות – אינו מתחבר לשלפוחית ​​השתן במיקום הרגיל. מצב רפואי זה משתנה בחומרתו: לפעמים זו לא בעיה בכלל; פעמים אחרות זה גורם לאי ספיקת כליות.

האנטלבוכר הם כלבי הרים והם מעדיפים טמפרטורות קרירות. חשוב לא לתת להם להתחמם מדי. אם האנטלבוכר שלכם נשאר בחוץ בקיץ, ודא שיש לו גישה לצל ומים קרירים לאורך כל היום.

ואל לנו לשכוח את אחת הבעיות הבריאותיות הנפוצות ביותר בעולם: ההשמנה. האנטלבוכר אוהבים מאוד לאכול והם יכולים בקלות לעלות במשקל אם לא נזהרים עם המינון בתזונה. שמירה על האנטלבוכר במשקל מתאים היא אחת הדרכים הקלות ביותר להאריך את חייו. הפק את המרב מיכולות המניעה שלך כדי לעזור להבטיח כלב בריא יותר לכל החיים.

האנטלבוכר: טיפוח

לאנטלבוכר פרווה קצרה, עבה וכפולה. הפרווה קלה לטיפול, אבל היא נשירה! הברישו את הכלב מדי שבוע עם מברשת גומי כדי להסיר שיער מת. פרוותו של האנטלבוכר נושרת מעט יותר באביב, כך שייתכן שתצטרכו להברישו מעט יותר ולעתים קרובות במשך כמה שבועות עד שהוא יסיר את כל פרוות החורף שלו.

השאר זה טיפול בסיסי. בדקו את האוזניים מדי שבוע ונקו אותן במידת הצורך, צחצחו את השיניים בתדירות גבוהה ככל האפשר, וקצצו את הציפורניים באופן קבוע, לרוב כל כמה שבועות.

 

המועדון הישראלי לכלבי הרים שוויצרים

 

יו”ר המועדון:

גליה ליבנה, טלפון: 054-2222662

swissmountaindog.club@gmail.com

מקדמת גידול:

אתי גור, טלפון, 050-7388779

כתובות המייל של המועדון:

info@smdclub.co.il

 

תכונות אופי:

Icon מתאים לשמירה
Icon דורש פעילות
Icon דורש בעלים מנוסה ואסרטיבי
Icon ידידותי לילדים

תכונות

מתאים למגורים בדירה
מתאים לבעלים לא מנוסה (כלב ראשון) ופחות אסרטיבי
רמת רגישות של הכלב
מסוגלות להישאר לבד
התמודדות עם מזג אוויר קר
התמודדות עם מזג אוויר חם
הבעת חיבה לבני המשפחה
צרכים חברתיים
מתאים באופן יוצא מהכלל לילדים
ידידותי לזרים
טריטוריאלי
יכולת שמירה
ידידותי לכלבים אחרים
ידידותי לחתולים
רמת נשירה
רמת הזלת ריר
קל לטיפוח (בעיקר פרווה)
נטייה להשמנה
גודל
קל לאילוף
רמת השימוש בפה
יצר טרף
נטייה טבעית לנבחנות
נטייה טבעית לשוטטות
רמת אנרגיה
רמת נמרצות
רמת ההפעלה הנדרשת
נטייה טבעית למשחק

מודעות.

לא נמצאו מודעות רלוונטיות לגזע הנבחר

מאמרים שיכולים לעניין אותך.

דילוג לתוכן