אודות ההתאחדות הישראלית לכלבנות פט פיינדר - המדריך המלא לבחירת גור גזעי

אקיטה.

בית > מידע גזעים > אקיטה

אקיטה

מחפשים כלבי אקיטה למכירה? כלבים מסוג אקיטה נמנים עם הכלבים היפים, החכמים והנאמנים ביותר לבעליהם. מקור השם הייחודי של הגזע הזה הוא ביפן, שהיא ככל הנראה גם ארץ המוצא של סוג הכלבים הכל כך ייחודי הזה. מהם המאפיינים של כלבים מסוג אקיטה? איזו תזונה נדרשת לו ואיזו פעילות מאפיינת אותו? מה הופך את הכלב הזה לכל כך ייחודי ושובה לב? היכן ניתן למצוא כלבים מסוג אקיטה, יחד עם מגוון רחב של סוגים וגזעים של כלבים אחרים? המאמר שלפניכם יוקדש לכלבי האקיטה, והמאפיינים הייחודיים שלהם.

אקיטה למכירה – מראה, מאפיינים כלליים ואילוף

ארץ המוצא של כלבים מסוג אקיטה היא, ככל הידוע, יפן. לכלב האקיטה יש מראה אופייני, שלא ניתן לטעות בו. זנב מתגלגל, אוזניים קטנות המכוונות קדימה ועיניים ייחודיות. גם מבנה הפרווה של כלבים מהסוג האמור לעיל הוא ייחודי, והמאפיין אותה הוא המורכבות שלה ומבנה הצבעים הייחודי שלה. אבל המאפיין העיקרי של הכלב הזה הוא הפיקחות יוצאת הדופן שלו, והקלות היחסית שבה ניתן לבצע אילוף מוצלח של הכלב הזה. היפנים החלו לאלף ולאמץ אל הכלב הזה, כבר לפני כשלושת אלפים שנים, הרבה לפני שאילוף או טיפוח כלבים הפך לנפוץ במזרח הקדום ובאירופה.

כלב האקיטה הוא בעל מזג עדין ושקט, בדרך כלל. עם זאת, הוא עשוי להפוך לאגרסיבי, בהעדר טיפול או אלוף מתאימים. חשוב, לפיכך, להתחיל לאלף את הכלב כבר בגיל צעיר, עוד בטרם הפך לעצמאי כלבים בכלל וכלבים מסוג אקיטה בפרי, הם יצורים שאוהבים לרכוש הרגלים ולהיצמד אליהם בקנאות. אילוף הוא למעשה הקניית ההרגלים הרצויים לבעליו של הכלב.

לחצו על הלינק למציאת כלבי אקיטה למכירה בעזרת מנוע החיפוש המתקדם בישראל  >> כלבים למכירה 

 

אקיטה למכירה

תזונה, טיפול ותחזוקה של כלב האקיטה

לפני שמתחילים בחיפוש אחר אקיטה למכירה, חשוב לדעת על תזונה ותחזוקה. אחד הדברים שחשוב להקפיד עליהם, הוא להימנע מלהרגיל את הכלב לאוכל החורג מהמזון המומלץ לכלבים. זאת, כיון שתזונה לא אחראית עלולה לפגוע בבריאות הכלב, לגרום לו להשמנת יתר ולפגוע במרץ המאפיין אותו. הקביעה הזאת נכונה עבור כל סוג של כלבים, אבל נכונה שבעתיים בכל הנוגע לכלבים מסוג אקיטה. כבר הוזכר למעלה עניין ההרגלים, ובנושא הזה כלבי האקיטה אינם שונים מכל כלב אחר. הכלב מאמץ במהירות הרגלים חדשים, כולל הרגלי תזונה. מצד שני קשה מאד לגמול אותו מהרגלים שהתקבעו אצלו. זאת הסיבה שאין להאכיל את הכלב במזון מבושל המזיק לו, או בדברי מתיקה שעלולים להזיק לו ואף לגרום לו לסוכרת ולעיוורון כבר בגיל צעיר.

באשר לנאמנות – כלב אקיטה, כמו מרבית סוגי הכלבים, הוא נאמן מאד לבעליו ולמשפחה כולה, ונוטה להיות אגרסיבי למדיי אם הוא חש איום כל שהוא על בעליו במפגשים עם כלבים אחרים, יש להיזהר מאד ולוודא תחילה שיש כימיה בין האקיטה לכלבים בסביבתו. אחרת, התוצאה עלולה להיות עגומה למדיי. ריבים בין כלבים הם אמנם דבר שכיח, וכל חובב כלבים מכיר אותם. עם זאת, כלב האקיטה עלול לקחת ריב סתמי למקום אחר, לגמרי לא רצוי.

“התחזוקה” של כלב האקיטה עלולה להיות מורכבת למדיי. זאת, כיון שהכלב הזה נוטה להשיר שיער מעת לעת, ולא בכמויות קטנות. בנוסף, חשוב מאד לאלף את הכלב זה. זאת, על מנת למנוע ממנו מלפתח עצמאות יתרה, שלעיתים קרובות תהיה מלווה באגרסיביות.

אקיטה למכירה

 

למידע עבור אילוף כלבים >> לחצו כאן

אם יש לך עניין להביא הביתה כלב אקיטה או כל סוג אחר של כלבים, זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת, ואנשי המקצוע של פט פיינדר יחזרו אליך בהקדם. הם יסייעו לך במציאת הכלב הנכון והמתאים ביותר לך או למשפחה. כלב בבית מעניק משמעות חדשה לחיים, ומלמד את הילדים הלכה למעשה את פירוש המילה אחריות. המקצוענים של פט פיינדר ילוו אותך עד לקליטה סופית ומוחלטת של הכלב במשפחה החדשה שלו.

תכונות אופי:

Icon מתאים לשמירה
Icon מתאים לדירה
Icon דורש פעילות
Icon ידידותי לילדים
Icon קל לאילוף
אקיטה

מודעות.

מאמרים שיכולים לעניין אותך.