בולמסטיף למכירה - פטפיינדר
العربيةEnglishעִבְרִיתРусский
العربيةEnglishעִבְרִיתРусский
אודות ההתאחדות הישראלית לכלבנות התאחדות החתולים הישראלית

בולמסטיף.

בית > מידע גזעים > בולמסטיף

בולמסטיף

בול מסטיף

בולמסטיף Bullmastiff

שייך לקבוצת כלבי הדוגה קבוצה 2 ב’ (מסטיף מולוסר)

תוחלת חיים ממוצעת: 8-12 שנים

גובה ומשקל: גובה זכר בוגר 64-69 ס”מ, גובה נקבה 61-66 ס”מ, משקל זכר בוגר 50-59 ק”ג, נקבה 41-50 ק”ג.

מידע כללי

למי שאוהב כלבים גדולים בעלי נוכחות משמעותית, שלא דורשים פעילות גופנית ניכרת; מי שיכול להרשות לעצמו הוצאות לא קטנות על אוכל, ומי שלא חוששים מקצת ריר על הבגדים או בבית – אזי הבולמסטיף יכול להיות הכלב המושלם עבורכם!

הבולמסטיף הוא כלב עצמתי, לא פעיל במיוחד, אשר מסור למשפחתו האנושית, ובמיוחד לילדים, כך שבולמסטיף שגדל תחת חינוך נכון יהיה כלב משפחתי מצוין. הקפידו להציב לו גבולות מגיל קטן; הוא זקוק להרבה אימונים עקביים וחשיפה לכל מיני סוגים של אנשים ומצבים כדי לפתח את האינסטינקטים השכליים שלו כך שיהיה ניתן בבגרותו למתן את כוחו ולעודד את טוב לבו.

כמו כן, חשוב מאוד לקחת בחשבון שהבולמסטיף הוא כלב שמזיל ריר, והרבה, אחרי אכילה ושתייה, אחרי פעילות גופנית, תוך כדי הרחה של אוכל, כשחם להם, וכשהם לחוצים. ריר הוא חלק מההוויה של הבולמסטיף, אם כי חלקם מזילים ריר יותר מאחרים. כלל אצבע בטוח הוא שככל שהשפתיים של הכלב ארוכות יותר, כך אתה יכול לצפות ליותר ריר מהבולמסטיף. נשיאת מגבת לניגוב הריר היא רעיון טוב, כמו גם לקבל מראש ובהבנה את האפשרות של שאריות ריר על הבגדים והחפצים שלך.

למרות גודלו, הבולמסטיף יכול לגור בדירה (אם לא אכפת לך כל הזמן להיתקל בו או לדרוך עליו) שכן הוא לא זקוק לפעילות גופנית רבה, והוא גם לא נוטה לנבחנות יתירה.

הבולמסטיף הוא בהחלט איננו בחירה הולמת עבור בעלים שאין לו ניסיון קודם בגידול כלבים בכלל, ובגזע אסרטיבי בפרט. בעלי כלבים זהו להם הפעם הראשונה לגדל כלב, וכן אנשים שגידלו קודם לכן גזעים “רכים” בלבד כמו כלבי רטריברס, ספניאל או גזעי טוי למיניהם צריכים לחשוב היטב טרם גידולו של הבולמסטיף. בידיים הלא נכונות, הבולמסטיף (למעשה כמו כל כלב אחר) יכול להפוך לכלב מסוכן, ובשל אופיו ועוצמתו הוא יכול להפוך לכלב קטלני וקשה לשליטה. אם אינך מסוגל לשאת באחריות לגידול כלב מסוג כדאי מאוד שלא תגדל כלב מסוג זה!

בולמסטיף למכירה

הבולמסטיף הוא כלב גדול, חזק, אינטליגנטי ועקשן. התקן של הגזע קובע שהוא צריך להיות רגוע, קשוב ובטוח בעצמו, צייתן, שומר על בני המשפחה וחשדני כלפי זרים. אבל חשוב לדעת שהבולמסטיף לא מעצב את אופיו ותכונותיו אלו באופן טבעי, והוא זקוק למנהיג שיהיה בעל הידע והיכולת לפתח ולנהל את אותם מאפיינים על ידי אילוף הכלב באסרטיביות ובעקביות, אך מבלי להשתמש בכוח או באכזריות.

הבולמסטיף ככלל לא אוהב כלבים אחרים, במיוחד אם הם מאותו המין. קשה מאוד לגדל יחד זכר מגזע הבולמסטיף ביחד עם כלב זכר אחר מכל סוג שהוא. אפילו כלבים שחיים בשלום במשך שנים יכולים יום אחד להפוך לאויבים בלתי ניתנים לשינוי. לבולמסטיף יש יצר טרף גבוה וכלל הם אינם יכולים לחיות עם חתולים מסיבה זו.

חשיפה מוקדמת ותכופה היא חיונית. חשוב לרכוש גור ממגדל המגדל את הגורים בבית ומבטיח שהם ייחשפו למראות ולצלילים ביתיים רבים ומגוונים, כמו גם לאנשים, לפני שהם יוצאים לבתיהם החדשים.

ברגע שהווטרינר שלך נותן לך את האישור לכך, המשך לחשוף את הבולמסטיף שלך לאורך חייו על ידי לקיחתו לשיעור אילוף עם גורים אחרים, ביקורים אצל חברים ושכנים וטיולים לחנויות ועסקים מקומיים. זו הדרך היחידה שהוא יכול ללמוד מה נחשב נורמלי ומה באמת מהווה איום. עם זאת, קחו בחשבון ששום מידה של סוציאליזציה לא תגרום לו להיות ידידותי כלפי כל אחד אחר, שכן הבולמסטיף הוא בראש ובראשונה כלב שמירה, והוא לוקח את התפקיד שלו ברצינות.

כמו כל כלב, גם גורי הבולמסטיף הם לעסנים לא מבוטלים של חפצים בבית או בחצר, אך בשל גודלם והלסתות החזקות שלהם הם בהחלט יכולים לגרום נזק רב, ולכן חשוב לנתב את יצר הלעסנות לטובת עצם לעיסה ייעודית לגורים, וכמובן לחנך את הגור באמצעות מאלף ולדאוג שהגור יהיה עסוק בפעילות רבה ומתאימה לגילו כדי לפרוק לו אנרגיה כדי למנוע תופעה של לעסנות, חפרנות, הרס והתנהגות לא רצויה אחרת.

הבולמסטיף צריך לבלות זמן רב בבית ובחוץ עם משפחתו האנושית כדי לפתח עמם קשר טוב ובריא, וכמובן שמקום המחייה העיקרי של הבולמסטיף הוא בתוך הבית עם בני המשפחה ולא בחצר. אם בכל זאת הבולמסטיף מבלה שעות רבות בחצר, חשוב לתת לו תשומת לב רבה במשך היום, ובשום פנים ואופן, כמו לגבי כל כלב אחר, אין לקשור אותו בשרשרת כשהוא בחצר, שכן זה לא רק אכזרי, אלא זה יכול גם להביא לתוקפנות ולהתנהגות הרסנית.

חשוב לדעת כי הבולמסטיף דורש, כמו כל כלב אחר פעילות גופנית, אך זו חייבת להיות מתונה (כגון הליכה) ולא בתנאי חום, לגבי גורים עד גיל שנה חובת זהירות יתרה.

לבולמסטיף פרווה חלקה ונשירה, ולכן מומלץ לסרק אותו במסרק מתאים לפחות פעמיים בשבוע בכדי להסיר שיער מת ולשמור על עור ופרווה בריאים. נקה את האוזניים, קצץ את הציפורניים לפי הצורך, ורחץ את הבולמסטיף רק לעיתים רחוקות כשהוא מלוכלך.

בולמסטיף גורים

ההיסטוריה של הבולמסטיף

הבולמסטיף (כפי שמשתמע מהשם) התפתח באנגליה בערך בשנת 1860בהכלאה בין המסטיף האנגלי העתיק והבולדוג, והוא שימש בעיקר ככלב שמירה. השימוש במסטיפים ובולדוגים נעשה משום שהמטרה הייתה ליצור כלב שיהיה מהיר ואגרסיבי יותר מהמסטיף, ובאותו הזמן גדול ולא אכזרי כמו בולדוג (אשר לא היה רגוע כמו הבולדוגים של ימינו). הבולמסטיף גודלו כדי לעקוב אחר האובייקט, לרוץ למרחקים קצרים במהירות ואז להצמיד ולרתק את האובייקט מבלי לפרק אותו לרסיסים.

הבולמסטיף – אופי והתנהגות

עם תשומת לב וחיבה מהגיל הרך המוקדם (החל מגיל חודשיים), הבולמסטיף יפתח קשר חזק עם בני משפחתו ויגן עליהם מפני כל איום. הוא מתאים כפרטנר להליכה בטבע או בעיר, ובסיום היום הבולמסטיף ישמח להירגע איתך ולראות קצת איתך טלוויזיה בנחת.

הבולמסטיף הוא כלב אינטליגנטי וכלב משפחה נהדר. הוא נאמן, אוהב, טוב לב ומתוק, למרות שהוא יכול להיות אגרסיבי כשהוא מרגיש שהוא או משפחתו מאוימים. כלפי ילדים קטנים הבולמסטיף הוא אוהב, מגונן, עדין וסובלני, והוא בדרך כלל נזהר איתם. עם זאת, כלבים גדולים אינם שמרטפים המתאימים לילדים, ויש לפקח על כל האינטראקציות בין השניים.

בולמסטיף אשר עבר אימונים חברתיים ואילוף יגדל להיות כלב רגוע ואמין. בדרך זו הוא יהפוך לכלב קליל ונוח ויקבל אנשים זרים בברכה. עם זאת, לעתים קרובות הוא עלול להיות אגרסיבי כלפי כלבים מאותו המין, ולכן פחות מומלץ לקחת אותו לגינות כלבים.

חשוב לדעת: לא משנה כמה נחמד וחביב נראה גור הבולמסטיף שרכשתם מהמגדל, הוא בהחלט יכול לפתח רמות שונות תוקפנות כלפי אנשים ובעלי חיים אחרים, נביחות, חפירות באדמה בחצר והתנהגויות לא רצויות אחרות אם הוא משועמם, לא מאולף או לא מפוקח.

התחל לאלף את הגור שלך כמה ימים לאחר הגעתו הביתה. זה אומר כבר בגיל שמונה שבועות. המתנה באילוף תגדיל את הסיכויים לקבל כלב עקשן וקשה לאילוף. התחילו את החשיפה לכלבים, חתולים, ילדים, רעשים, סביבה חדשה ואנשים זרים לאחר מספר ימים בודדים בו הגור הגיע אליכם. עשו זאת תחילה בביתכם או החצר ביתכם עד שהגור ישלים את כל חיסוני החובה שלו, ורק אח”כ צאו והפגישו את הגור עם סביבה וכלבים חדשים.

ואולי הכי חשוב: שאל את עצמך מדוע אתה מעוניין דווקא בגזע הזה, שוחח עם מגדל מנוסה מבית גידול מוכר של גזע הבולמסטיף המפוקח על ידי ההתאחדות הישראלית לכלבנות, תאר בפניו בדיוק מה אתה מחפש בכלב, ובקש סיוע בבחירת גור. מגדלים רואים את הגורים מדי יום ויכולים לתת המלצות מדויקות להפליא ברגע שהם מודעים לאורח החיים שלך ולאישיות שלך.

בול מסטיף

בולמסטיף – בריאות

מגדלים אחראיים של ההתאחדות הישראלית לכלבנות בודקים את כלבי הרבייה שלהם בבדיקת מחלות גנטיות, ומרביעים רק את הכלבים הבריאים והמבטיחים ביותר. אבל, לאימא טבע יש לפעמים תכנון אחר, וגור יכול לפתח אחת מהמחלות האופייניות לגזע למרות ההקפדה על הרבעה מבוקרת גנטית. ההתקדמות ברפואה הווטרינרית משפרת את הסיכויים שגם כלבים החולים במחלה שברוב המקרים הכלבים יכולים עדיין לחיות חיים טובים. לכן, הקפד לקנות גור ממגדל שמוכר על ידי ההתאחדות הישראלית לכלבנות וכך תוכל לשפר את סיכוייך לקבל כלב בריא.

כמו כל גזע גדול עם פנים פחוסים, גם הבולמסטיף רגיש לקיצוניות בטמפרטורה, מחלות לב כמו קרדיומיופתיה מורחבת וסטנוזיס אבי העורקים, היפוך קיבה, דיספלסיה של מפרק הירך, בעיות עיניים כגון אטרופיון ואקטרופיון (מצב בו העפעף נמתח כלפי פנים חוץ), וכן היפר-קרטוזיס של כרית כף הרגל.

ואל לנו לשכוח את אחת הבעיות הבריאותיות הנפוצות ביותר בעולם: ההשמנה. שמירה על הבולמסטיף במשקל המתאים היא אחת הדרכים הקלות ביותר להגן על הבריאות הכללית שלו, ובכך להבטיח כלב בריא לכל החיים.

בולמסטיף – טיפוח

הפרווה הקצרה של הבולמסטיף קלה לטיפוח, והברשה בתדירות של פעמיים בשבוע במברשת ייעודית תסייע בהסרת שערות מתות ובהפחתת כמות השיער שתמצאו בבית. חשוב לדעת כי נשירת שיער בבולמסטיף יכולה להמשך כמעט במשך כל השנה, אך בחילופי עונות קיימת נשירה מוגברת, מה שמחייב אתכם לשאיבה או טאטוא של הבית כמעט כל יום.

הטיפוח החשוב יותר בבולמסטיף הוא ניקוי של קמטי העור. לבולמסטיף יש קמטים והם זקוקים לטיפול מיוחד כדי למנוע הצטברות של לכלוך בשיפולי הקמטים וכתוצאה מכך גם התפתחות של חיידקים. יש לנגב את שיפולי הקמטים בעזרת מטלית לחה או מגבון לא מבושם לתינוקות, ואז חשוב מאוד ליבש את הקפלים היטב כדי למנוע זיהומים בעור.

משום שלבולמסטיף אוזניים שמוטות וארוכות יחסית, יש חשש להתפתחות זיהומים או דלקות באוזניים כשהסימפטום לכך הוא ריח של “שמרים” מהאוזניים. חשוב לבדוק את האוזניים, לוודא שאין ריח של “שמרים”, ואם יש ריח חשוב להתייעץ עם ווטרינר, לבדוק את האוזניים, ובמידת הצורך לקבל הדרכה לגבי אופן ניקיון האוזניים עם נוזל ייעודי לניקיון אוזניים.

כפי שכבר ציינו, חשוב מאוד לקחת בחשבון שהבולמסטיף הוא כלב שמרייר (מזיל ריר) – והרבה! דאג שתהיה מגבת לניגוב פניו המקומטות לאחר כל ארוחה או שתיית מים, כי כשהוא מנענע את הראש הגדול הזה הוא עשוי להעיף כמות לא מבוטלת של ריר לכל מקום.

השאר זה טיפול בסיסי. בדקו את האוזניים מדי שבוע ונקו אותן במידת הצורך, צחצחו את השיניים בתדירות גבוהה ככל האפשר, וקצצו את הציפורניים באופן קבוע, לרוב כל כמה שבועות.

 

החוג הישראלי לכלבי דוגה – ההתאחדות הישראלית לכלבנות

מקדם גזע בולמסטיף

ד”ר לזר ג’רסי  052-2733303

 

תכונות אופי:

Icon נשירה
Icon מתאים לשמירה
Icon דורש בעלים מנוסה ואסרטיבי
Icon ידידותי לילדים

תכונות

מתאים למגורים בדירה
מתאים לבעלים לא מנוסה (כלב ראשון) ופחות אסרטיבי
רמת רגישות של הכלב
מסוגלות להישאר לבד
התמודדות עם מזג אוויר קר
התמודדות עם מזג אוויר חם
הבעת חיבה לבני המשפחה
צרכים חברתיים
מתאים באופן יוצא מהכלל לילדים
ידידותי לזרים
טריטוריאלי
יכולת שמירה
ידידותי לכלבים אחרים
ידידותי לחתולים
רמת נשירה
רמת הזלת ריר
קל לטיפוח (בעיקר פרווה)
נטייה להשמנה
גודל
קל לאילוף
רמת השימוש בפה
יצר טרף
נטייה טבעית לנבחנות
נטייה טבעית לשוטטות
רמת אנרגיה
רמת נמרצות
רמת ההפעלה הנדרשת
נטייה טבעית למשחק

מודעות.

לא נמצאו מודעות רלוונטיות לגזע הנבחר

מאמרים שיכולים לעניין אותך.

דילוג לתוכן