בוסטון טרייר למכירה - פטפיינדר
אודות ההתאחדות הישראלית לכלבנות התאחדות החתולים הישראלית

בוסטון טרייר.

בית > מידע גזעים > בוסטון טרייר

בוסטון טרייר

בוסטון טרייר

בוסטון טרייר Boston Terrier

שייך לקבוצת כלבי הטוי/כלבי לוויה קבוצה 9

תוחלת חיים ממוצעת: 11-13 שנים.

גובה ומשקל: גובה זכר בוגר 27-35 ס”מ, גובה נקבה: 24-32 ס”מ, משקל עד 11.35 ק”ג

רקע כללי

הבוסטון טרייר הוא ללא ספק כלב מלא חיים, מאוד אינטליגנטי, בעל פרווה חלקה, אוזניים זקופות, קצר גוף, בנוי בצורה קומפקטית, מאוזן היטב ושומר. הראש בעל לסתות מרובעות פרופורציונאלי ביחס לגודל הכלב וההבעה מעידה על אינטליגנציה גבוהה. למרות שהבוסטון טרייר הנפוץ ביותר הוא בצבעי שחור-לבן, תקן הגזע מאפשר מספר צבעים כהים – כולל צבע ברינדל (הכוונה לצבע מנומר: תערובת של צבע שחור עם צבע זהב או חום).

למרות המראה שלו, הבוסטון טרייר הוא מאהב ולא לוחם, וניתן לומר כי זהו אחד מגזעי הכלבים הבודדים שמקורם בארצות הברית. גור של בוסטון טרייר יהפוך להיות החבר הכי טוב שלך, והוא ישמח לעשות כמעט כל דבר כל עוד הוא עם משפחתו האנושית. הבוסטון טרייר יכול ללכת אתך לכל מקום: לא רק שהוא כלב קטן, אלא הוא גם חסון ויכול להתאים לכל סיטואציה, במיוחד כשלוקחים בחשבון שהוא אחד הכלבים הבודדים שתמיד “לבושים רשמית” עם סימנים בצבע שחור ולבן על הפרווה הדומים לטוקסידו מחויט היטב.

הבוסטון טרייר יכול להיות מאושר רק מלשכב כמו תפוח אדמה על הספה, ובאותה מידה הוא יכול להשתתף גם בספורט כלבני – בקיצור הבוסטון טרייר יעשה אתכם כל מה שתרצו לעשות, ותמיד הוא יהיה שם לידכם. הבוסטון טרייר כלב זריז ונבון מספיק כדי לעשות כמעט הכול, החל מלימוד טריקים וכלה בתחרות בזריזות, ציות או ענפי ספורט אחרים כגון כדור עף. חשוב לדעת שהבוסטון טרייר יסתדר היטב באופן כמעט טבעי עם ילדים, זרים וחיות מחמד אחרות – מה שמדרג אותו ככלב טיפולי מוצלח ביותר.

קל מאוד לגדל את הבוסטון טרייר: הוא לא זקוק לשטח גדול למחייה ודירה תספיק לו בהחלט, הוא לא כלב נבחן מטבעו (אלא אם הוא סובל מבעיות התנהגות), השטח האורבני יספיק בהחלט לטיולים במשך היום, הוא מנשיר מעט מאוד והוא כמעט ואינו דורש הרבה הטיפוח. עם כל זאת הבוסטון טרייר הוא כלב חסון מאוד בהתחשב בכך שטווח המשקל שלו הוא עד 11.35 ק”ג.

אז אם קיבלתם רושם שהבוסטון טרייר הוא בן הזוג המושלם, אתם בהחלט צודקים! באופן טבעי הוא יתאים כמעט לכל משימה אם כי, כמו כל גזעי הכלבים, הוא כן דורש פעילות גופנית, אימונים מנטאליים (אילוף וחינוך) וכן סוציאליזציה כדי להימנע מבעיות התנהגות.

בוסטון טרייר שוכב במגבות לבנות

ההיסטוריה של הבוסטון טרייר

כשמו, מקורו של הבוסטון טרייר (המכונה גם “הג’נטלמן האמריקני”) הוא בבוסטון שבארה”ב. הבוסטון טרייר הוא צאצא של כלב בשם Judge (שופט) שהיה ככל הנראה הכלאה בין בולדוג לטרייר האנגלי הלבן שהספיק להיכחד מן העולם.

הכלבים הקטנים עם הראשים העגולים והזנבות הבורגיים נודעו לראשונה בשם “ראשים עגולים”, “ראשי כדור” או “בול טרייר”, אך בשנת 1889 הם קיבלו רשמית את השם בוסטון טרייר. מועדון ה-AKC האמריקני הכיר בגזע זה בשנת 1893, וכיום הוא נחשב לאחד הגזעים הפופולריים בארה”ב.

בוסטון טרייר  – מאפיינים ואישיות

הבוסטון טרייר משלב התלהבות מאבותיו הטריירים עם המתיקות העדינה והחושים הטובים של אבותיו הבולדוגים. לבוסטון טרייר יש חוש הומור ממזרי והוא אוהב אנשים שמשתובבים סביבו. הבוסטון טרייר הוא כלב חכם מאוד הנהנה מתשומת לב רבה ואוהב להיות עם אנשים, במיוחד אם זה אומר לשבת על הברכיים או לחלוק מיטה או ספה. הוא בהחלט מתכרבל ומכרבל.

הבוסטון טרייר יתרגש ויקבל בשמחה את המבקרים, אך לאחר מכן צפו שהבוסטון יירגע מהר מאוד וירבוץ במקומו. הבוסטון טרייר יכול בהחלט לבדר את עצמו, במיוחד אם יש לו צעצוע או שניים אהובים, אבל הוא תעמיד יעדיף לשחק או לבצע פעילו כלשהי עם המשפחה שלו.

לבוסטון טרייר יצא מוניטין של כלב שפעיל בצורה מוגזמת, אך זה בהחלט לא אופייני לגזע. הבוסטון טרייר שגדל עם בני משפחתו מגיל צעיר וזכה לחשיפה (סוציאליזציה) נכונה יהיה כלב שובב, אך אף פעם לא ידרוש כל הזמן תשומת לב. הוא יתאים את עצמו ללוח הזמנים שלך, אבל זה לא אומר שאתה יכול להשאיר אותו לבד כל הזמן, הוא זקוק להמון לאהבה ולמשפחה איתה הוא יוכל להיות.

הבוסטונים אוהבים ילדים, וילדים אוהבים אותם מיד. זה לא אומר שהם נהנים כשילדים מציקים להם באופן בלתי הולם. למדו את הילדים כיצד לטפל בכלב ופקחו על האופן בו הילדים משחקים עם הכלב, במיוחד כאשר מדובר בילדים צעירים מאוד. הבוסטון טרייר הוא כלב ידידותי במיוחד, והוא יתיידד במהירות עם אנשים זרים ועם חיות מחמד אחרות, כך שאל תתפלאו אם תראו את הבוסטון שלכם מתכרבל עם החתול המשפחתי. חשוב לציין שאם אתם נעדרים במשך רוב שעות היום מהבית, אזי כדאי מאוד לשקול להביא בוסטון שני לבית כדי שהם יוכלו לארח חברה אחד לשני.

נכון שהבוסטון טרייר הוא כלב שאוהב לרצות את בעליו ובאופן כללי הוא לומד פקודות מהר, אבל כל כלב הוא אינדיבידואל, וחלקם נוחים יותר לאימונים מאחרים. אם נראה לך כי הבוסטון שלך לא מוכן להתיישר עם תוכנית האימונים והאילוף, נסה להבין מה מניע אותו. בדרך כלל אוכל עובד כמטה קסם, אך שבחים או צעצוע אהוב עשויים גם הם להיות המפתח לאימונים מוצלחים.

חשוב לדעת: לא משנה כמה נחמד וחביב גור הבוסטון טרייר שרכשתם מהמגדל, הוא יכול לפתח רמות שונות של נביחות, חפירות באדמה בחצר והתנהגויות לא רצויות אחרות אם הוא משועמם, לא מאולף או לא מפוקח.

גור של בוסטון טרייר יושב חוף הים

התחל לאלף את הגור שלך כמה ימים לאחר הגעתו הביתה. זה אומר כבר בגיל שמונה שבועות, כאשר יש לקחת בחשבון ששנות ה”עשרה” של הבוסטון טרייר יכולות להתחיל בגיל שישה חודשים ולהמשיך עד שהכלב כבן שנתיים. המתנה באילוף תגדיל את הסיכויים לקבל כלב עקשן וקשה לאילוף. התחילו את החשיפה לכלבים, חתולים, ילדים, רעשים, סביבה חדשה ואנשים זרים לאחר מספר ימים בודדים בו הגור הגיע אליכם. עשו זאת תחילה בביתכם או החצר ביתכם עד שהגור ישלים את כל חיסוני החובה שלו, ורק אח”כ צאו והפגישו את הגור עם סביבה וכלבים חדשים.

ואולי הכי חשוב: שאל את עצמך מדוע אתה מעוניין דווקא בגזע הזה, שוחח עם מגדל מנוסה מבית  גידול של בוסטון טרייר המפוקח על ידי ההתאחדות הישראלית לכלבנות, תאר בפניו בדיוק מה אתה מחפש בכלב, ובקש סיוע בבחירת גור. מגדלים רואים את הגורים מדי יום ויכולים לתת המלצות מדויקות להפליא ברגע שהם מודעים לאורח החיים שלך ולאישיות שלך.

בוסטון טרייר – בריאות

בוסטונים הם בין גזעי הכלבים שטוחי הפנים, ופנים שטוחים מביאים איתם בעיות בריאותיות רבות, חלקן קטנות כמו נחירות ונפיחות, וחלקן כולל קשיי נשימה מסכני חיים שעשויים לדרוש ניתוח לתיקון, אם ניתן לתקן אותם בכלל.

פניו השטוחות של הבוסטון טרייר מציבות גם את עיניו בסיכון למספר פציעות ומחלות. ישנן הפרעות עיניים רבות שידועות כי הן מופיעות בבוסטון, ובעיות עיניים הן אחת הבעיות הבריאותיות המדווחות ביותר בגזע. הן כוללות קטרקט, כיבי קרנית וגלאוקומה. במקרה של קטרקט נעורים, בדיקה גנטית אפשרה למגדלים לזהות כלבים הנושאים את הגן ולהפחית את שכיחות הבעיה בגזע.

מספר קטן אך משמעותי של בוסטונים חירש באוזן אחת, וחלקם חירשים לחלוטין. חשוב לגלות זאת כאשר הכלב צעיר ככל האפשר, מכיוון שזה ישפיע על האימונים והחשיפה שלו בגיל קריטי.

בוסטונים מועדים גם למצבים אלרגיים המשפיעים בדרך כלל על העור.

בוסטון טרייר משחק

מגדלים אחראיים בודקים את כלבי הרבייה שלהם בבדיקת מחלות גנטיות, ומרביעים רק את הכלבים הבריאים והמבטיחים ביותר. אבל, לאימא טבע יש לפעמים תכנון אחר, וגור יכול לפתח אחת מהמחלות האופייניות לגזע למרות ההקפדה על הרבעה מבוקרת גנטית. ההתקדמות ברפואה הווטרינרית משפרת את הסיכויים שגם כלבים החולים במחלה שברוב המקרים הכלבים יכולים עדיין לחיות חיים טובים. לכן, הקפד לקנות גור ממגדל שמוכר על ידי ההתאחדות הישראלית לכלבנות וכך תוכל לשפר את סיכוייך לקבל כלב בריא.

חשוב לזכור שבשל היות הבוסטון טרייר גזע פחוס הרי שהוא רגיש לחום, ולכן  אסור בשום מקרה להשאיר אותם בחוץ ביום חם, או בבית ללא מיזוג אוויר.

ואל לנו לשכוח את אחת הבעיות הבריאותיות הנפוצות ביותר בעולם: ההשמנה. שמירה על הבוסטון טרייר במשקל המתאים היא אחת הדרכים הקלות ביותר להגן על הבריאות הכללית שלו, ובכך  להבטיח כלב בריא לכל החיים.

בוסטון טרייר – טיפוח

לבוסטון טרייר פרווה קצרה וחלקה, היא קלה מאוד לטיפוח והיא נשירה אך במעט. הברשת פעם בשבוע תסייע לכם להסיר שיער מת ולשמור על בריאות העור.

לבוסטון טרייר כמעט ואין ריח כלב ולכן מספיק לקלח אותו רק אחת לכמה חודשים. כל השאר זה טיפול בסיסי. גש לווטרינר שיגזור את ציפורני הרגליים כל כמה שבועות, ציפורניים ארוכות יכולות להיתפס בדברים ולהיתלש, מה שיגרום לכאב רב ולדימום. צחצחו את השיניים לעיתים קרובות במשחת שיניים ייעודית לשם שמירה על בריאות השיניים.

התוכן באדיבות מר דב גוטמן, יו”ר מועדון כלבים זעירים ורכז גזע הבוסטון טרייר מטעם ההתאחדות הישראלית לכלבנות, מגדל מומלץ של גזע הבוסטון טרייר טלפון: 052-4444489.

 

החוג הישראלי לכלבים זעירים – ההתאחדות הישראלית לכלבנות

בתי גידול/מגדלים

בית הגידול לבוסטון טרייר – GUTMAN BOSTON

תכונות אופי:

Icon מתאים לדירה
Icon ידידותי לילדים
Icon קל לאילוף

תכונות

מתאים למגורים בדירה
מתאים לבעלים לא מנוסה (כלב ראשון) ופחות אסרטיבי
רמת רגישות של הכלב
מסוגלות להישאר לבד
התמודדות עם מזג אוויר קר
התמודדות עם מזג אוויר חם
הבעת חיבה לבני המשפחה
צרכים חברתיים
מתאים באופן יוצא מהכלל לילדים
ידידותי לזרים
טריטוריאלי
יכולת שמירה
ידידותי לכלבים אחרים
ידידותי לחתולים
רמת נשירה
רמת הזלת ריר
קל לטיפוח (בעיקר פרווה)
נטייה להשמנה
גודל
קל לאילוף
רמת השימוש בפה
יצר טרף
נטייה טבעית לנבחנות
נטייה טבעית לשוטטות
רמת אנרגיה
רמת נמרצות
רמת ההפעלה הנדרשת
נטייה טבעית למשחק

מודעות.

מאמרים שיכולים לעניין אותך.

דילוג לתוכן