אודות ההתאחדות הישראלית לכלבנות פט פיינדר - המדריך המלא לבחירת גור גזעי

בוקסר.

בית > מידע גזעים > בוקסר

בוקסר

מחפשים בוקסר למכירה או אימוץ? להלן מידע חשוב על הכלב המופלא הזה

הבוקסר או כפי שהוא מכונה “הגו’רג קלוני של הכלבים (-: ” הנו כלב מוצק, גדול, בעל שיער קצר וחלק בצבעים חום, מנומר, או לבן. לבוקסר גולגולת רחבה וקצרה, בעל אף מרובע ולסתות חזקות מאד. זהו גזע אשר נשיכתו חזקה מספיק כדי להיתלות בכוח הלסת בלבד כדי להיתלות טרף גדול. כלבי בוקסר הוצגו לראשונה בתצוגת כלבים במינכן בשנת 1895, ובשנת 1896 נוסד מועדון הבוקסר הראשון.

הכל אודות הבוקסר

כלב הבוקסר הוא אחד מגזעי הכלבים הנפוצים ביותר בעולם בכלל ובישראל בפרט. מדובר בכלב שיש בתוכו שילוב נדיר בין גודל ואימתניות מצד אחד, לבין רוגע ודימוי מסוים של כובד ראש מצד שני. הבוקסר שייך לכלל סוגי הכלבים ממשפחת המסטיף. הגובה הממוצע של כלב בוקסר בוגר יכול להגיע ליותר משישים ס”מ, והמשקל שלו עשוי להגיע אל מעבר לגבול שלושים הק”ג. עם זאת, יחסית למאסיביות ולגודל של הכלב  הזה, הוא עדין ומתחשב. אילוף של כלבי בוקסר דורש תשומת לב, אבל ברוב המקרים הוא מביא לתוצאות הרצויות. תוחלת החיים של הבוקסר עשויה להגיע לעד 12 שנים. מהם היתרונות והחסרונות של הבוקסר ומדוע הוא כל כך פופולארי גם בקרב משפחות עם ילדים? מהי הדרך הטובה ביותר לטיפול, טיפוח ואילוף של הכלבים הללו? היכן ניתן להשיג כלבי בוקסר בריטים, מחוסנים ומוכנים לחיי משפחה? בשורות הבאות נעסוק בכלב הבוקסר, שהוא אחד מסוגי הכלבים הפופולאריים ביותר בישראל. מדובר בכלב שהניגוד בין המראה האימתני שלו לבין העדינות הטבעית שלו הוא אחד הדברים המעניינים ושובי הלב ביותר.

כלב מסוג בוקסר – יתרונות וחסרונות

מי שהוא הבעלים המאושר של כלב מסוג בוקסר, לעולם לא ימצא בו חסרונות. מדובר בכלב שכולו לב אחד גדול – כלב נאמן, חכם ועדין, שלעולם לא יפגע באדם אחר או בכלב אחר, למעט במצבים קיצוניים במיוחד. בשנים הראשונות לחייהם, כלבי הבוקסר מלאים אנרגיה ועלולים לגרום, שלא במזיד, ללא מעט נזקים בבית. פעילות פיזית עשויה למתן את השובבות וההיפר אקטיביות שלהם. בהמשך, עם ההתבגרות שלהם, הם מתמתנים ונרגעים והופכים לאוצר של ממש. אחד החסרונות של הבוקסר (שיש הרואים בו יתרון דווקא) הוא החשדנות הבסיסית שלהם כלפי מי שאיננו בן משפחה המוכר להם. יש לטפל בחשדנות הזאת כבר בגיל צעיר, שאם לא כן, עלולה החשדנות הזאת להיות מתורגמת לתוקפנות של ממש.

באשר לבעיות בריאות – חלק גדול מהבוקסרים סובלים מחרשות, באוזן אחת או בשתיהן, כבר מגיל צעיר. בנוסף, יש להם נטייה לסבול מבעיות גב, בעיקר בגילאים מבוגרים. עם זאת, טיפול נכון והקפדה על תזונה נכונה של הכלב, יכולים לספק לו איכות חיים טובה לאורך כל חייו כמעט.

למציאת בוקסר למכירה >> לחצו כאן

אילוף, טיפול ושמירה על איכות חיים

הבוקסר הוא כלב חכם מאד, הרבה יותר ממה שמקובל לחשוב. כלב בוקסר יכול, למשל, לפתוח דלתות ולפרוץ גדרות בקלות רבה יותר ממה שניתן לחשוב. זאת ועוד – כלבים אלה פשוט אוהבים ללמוד, זה מגרה אותם ועושה להם רק טוב. אילוף של כלבי בוקסר צריך להיות אינטנסיבי ונוקשה. עם זאת, לחץ רב מדיי על הכלב עלול להפוך אותו לאדיש לעונשים ולסנקציות. לכן חשוב למצוא את שיווי המשקל המתאים שבין שכר ועונש, ולעיתים עדיף להעניק לכלב פרס על פעולה מוצלחת, מאשר עונש על שגיאה. ככלל, טיפול בבוקסרים איננו ענייו פשוט. עם זאת, האינטליגנציה הגבוהה של הבוקסרים הופכת אותם לשותפים מעולים לחיים, גם כשמדובר במשפחות שיש בהן ילדים.

לסיכום

אם יש לך עניין באימוץ או מציאת בוקסר למכירה של, כמו גם כלבים אחרים, זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת, והמומחים שלנו יחזרו אלים בהקדם. הם יסייעו לך בהתאמה ובבחירה של הכלב המתאים ביותר עבורכם. הבחירה כאמור צריכה לשלב בין האופי הייחודי של כל כלב ויכולת הלמידה שלו, לבין אופי המשפחה שהוא גדל בה. גם גילם של המאמצים עשוי לשמש אבן בוחן בהתאמת כלב. כפי שהכלבים שונים באופיים, כך גם המאמצים, ולפיכך מתבקש הצורך בהתאמה.

אולי יעניין אתכם גם: אילוף כלבים

תכונות אופי:

Icon מתאים לדירה
Icon דורש פעילות
Icon ידידותי לילדים
Icon קל לאילוף
בוקסר

מודעות.

לא נמצאו מודעות רלוונטיות לגזע הנבחר

מאמרים שיכולים לעניין אותך.