אודות ההתאחדות הישראלית לכלבנות

ביגל.

בית > מידע גזעים > ביגל

ביגל

מחפשים ביגל למכירה או ביגל לאימוץ? להלן קצת מידע מקצועי אודות גזע זה.

הביגל הוא גזע חברותי ונוח. בנוסף לכך, הביגל הוא זן מאוד פעלתני, ערני ושמח. זהו גם גזע קולני מאד, תכונה שפותחה על מנת שהצייד ידע באיזה שלב של המרדף נמצאת הלהקה. בשל הקולניות והעירניות שלו ביגל למכירה או אימוץ יכול לשמש גם ככלב שמירה. הביגל הנו עצמאי ועשוי להיות עקשן, ובעל רצון ותאווה לנדודים.

הביגל הוא כלב ציד בגודל קטן-בינוני, ואוזניים שמוטות ורכות. לביגל חוש ריח חד מאוד ולכן שימש לאורך ההיסטוריה ככלב ציד וגישוש הפועל בלהקות גדולות במשך שנים רבות לצד אצילים ובעלי בתים, למרדף אחר בעלי חיים שונים לציד כמו חזירי בר, ארנבים וצבאים. כיום משמשים כוחות משטרה וצבא ברחבי העולם בכלב לצרכי גישוש עקב יכולתם לזהות בחוש הריח שלהם חומרי נפץ וסמים מסוכנים. מקורו של הגזע מגיע עד למאה ה-14.

ביגל למכירה או אימוץ - מאפיינים גופניים

פרוותו הקצרה מגיעה בצבעים שחור, חום, כתום ולבן ולרוב משילוב של שלושה צבעים. אזניו ארוכות ומתנדנדות מטה. ראשו מעוגל והבעת פניו נעימה ואנושית מאוד. זנבו מתעקל מעלה.

תכונות אופי

כאשר מתחילים בחיפוש אחר ביגל למכירה או אימוץ, חשוב להבין קצת על אופיו של הגזע. כלב הביגל חכם ונמרץ מאוד, אך עם זאת נחוש ודעתן ביותר. לכן, הוא נוטה לעמוד על שלו ולבחון גבולות, אך עם גבולות נוקשים ואילוף קבוע הוא יהפוך לחבר נפלא שיהיה נהדר עם ילדים ונאמן למשפחתו. אופיו הנמרץ דורש להוציא אותו לפעילות באופן יומיומי ולרוץ במרחבים ואוהב מאוד פינוקים. לעתים, הביגל עלול לפתח מתח ורגשנות ואם יביעו כלפיו כעס גלוי, עלול להסתגר בתוך עצמו. נביחתו של הכלב יללנית וגבוהה ועשויה להפריע לשכנים ולכן כחלק מאילופו יש ללמדו לא לנבוח בקולי קולות.

טיפוח

הכלב הקטן לא דורש טיפוח אינטנסיבי מדי. הברשה ורחצה לעתים רחוקות רק לפי הצורך תספיק לחלוטין. כמו כן, חשוב שיפגוש כלבים אחרים בגינות כלבים בהן יוכל לשחק, להתרוצץ ולפרוק אנרגיות.
בעיות רפואיות נפוצות
כעיקרון, הביגל הוא אחד הגזעים החפים מבעיות גנטיות ונטייה למחלות. עם זאת, בגילאי זקנה הם עשויים ללקות בבעיות גב ובאפילפסיה. אזניהם הארוכות עשויות לפתח דלקות וכדי למנוע השמנה בגיל מבוגר חשוב מאוד לדאוג שישמרו על פעילות גופנית קבועה.

לחצו על הקישור עבור כלבי ביגל למכירה >> כלבים גזעיים למכירה 

תכונות אופי:

Icon היפואלרגני
Icon מתאים לדירה
Icon דורש פעילות
Icon ידידותי לילדים
Icon קל לאילוף
ביגל

מודעות.

לא נמצאו מודעות רלוונטיות לגזע הנבחר

מאמרים שיכולים לעניין אותך.