דוברמן.

בית > מידע גזעים > דוברמן

דוברמן חום

מחפשים דוברמן למכירה ממגדל מורשה? כדאי שתלמדו קצת על גזע הכלב המופלא הזה.

מבין כל סוגי הכלבים, הן כלבי עבודה והן כלבי הבית השונים, נחשב כלב הדוברמן פינצ’ר(אשר לא נקרא פינצ’ר משנת 94 אלא רק דוברמן) או בשמו המקוצר – דוברמן, לאחד מסוגי הכלבים המוצלחים ביותר, הממלאים את המשימה שלשמה הם פותחו בצורה הטובה והאמינה ביותר. למרות שמלכתחילה יועד הכלב הנפלא הזה עבור פעילות של שמירה ועבודה, הוא הפך בתוך שנים ספורות לכלב לוויה נוח מאד לאדם, המשתלב בצורה נפלאה בכל משפחה שאליה הוא מגיע. אילוף של כלב דוברמן מתבצע בקלות, אם כי הוא דורש מקצועיות. טיפוח הדוברמן הוא קל יחסית, ואין צורך להרבות בפעולות על מנת לשמור עליו בריא וחיוני. מתי וכיצד פותח כלב הדוברמן? מהם היתרונות החשובים ביותר שלו על פני כלבים מסוגים אחרים? היכן ניתן לאמץ או לרכוש כלבים כאלה, כמו גם סוגים אחרים של כלבים? כל התשובות בהמשך המאמר.

דוברמן למכירה או אימוץ – קצת היסטוריה

כלב הדוברמן פותח בסוף המאה התשע עשרה על ידי קרל פרידריך לואיס דוברמן, מומחה גרמני לכלבים. הדוברמן הוא הכלב היחיד שקיבל את שמו של מי שפיתח וטיפח אותו. המטרה שלשמה פותח הדוברמן היתה הצורך בכלב עבודה ושמירה אינטליגנטי מצד אחד, ודרוך ופעיל מצד שני. בניגוד למה שרבים חושבים, דווקא גזע הפינצ’ר, הוא הכלב ממנו פותח הדוברמן ולא ההפך. בתוך מספר שנים בלבד הוכר הכלב הזה כאיכותי ויעיל, וגופים פרטיים ושלטוניים כאחד התחילו לטפח ולאלף כלבים מהסוג הזה. אף שיש מספר סוגים ש כלבים שכל אחד הם יכול = להיחשב כדוברמן, מה שמשותף לכל הכלבים הן התכונות הבסיסיות המאפיינות את הפינצ’ר – ערנות וחשדנות מצד אחד ושקט נפשי והעדר אלימות מצד שני. בשנות השבעים של המאה הקודמת היה הכלב הזה נפוץ מאד בישראל. גם היום מעדיפים יחידים ומשפחות להחזיק כלבי דוברמן, הן לשמירה והגנה והן משום שמדובר בחבר אמיתי, שלעולם איננו מאכזב.

הדוברמן מחזיק בשילוב מנצח של התכונות זריזות, כוח אדיר ועם זאת נאמנות, תבונה וידידותיות. כל אלו הופכים את הכלב שפותח בגרמניה של המאה ה-19 כמושלם עבור כוחות חילוץ, הצלה והגנה ולכן שימש בעבר כוחות משטרה וצבא רבים בעולם. כיום, מרביעי כלבים מקצועיים מודרניים אינם מעודדים את המזג התוקפני של הדוברמן והוא מושלם ככלב משפחתי לבית.

עבור דוברמן למכירה >> לחצו כאן

מאפיינים גופניים

הדוברמן הוא כלב בינוני ופרוותו הקצרה הינה בצבעי חום ושחור עם ברק כחלחל. גופו ריבועי ומבנה עמוד השדרה שלו מעוגל. אזניו מחודדות וזקופות (לתקן נותרות טבעיות ובגודל מתאים מונחות משני והמיקום האידיאלי כשהן מונחות צמוד ללחיים. הצדדים בנקודה הגבוהה ביותר של הגולגולת)

מבנה גופו שרירי ומוצק. פרוותו הקצרה והדקה קלה מאוד לטיפול ויש רק להברישה ולרחוץ אותה לעתים רחוקות ולפי הצורך. הדוברמן רגיש לטמפרטורות קרות ולכן יש להכניסו בימי החורף לישון בבית.

דוברמן למכירה

דוברמן למכירה – תכונות אופי – אילוף

כשמחפשים דוברמן למכירה או אימוץ חשוב לדעת כי כלב הדוברמן הוא כלב בית מהסוג האיכותי והטוב ביותר. אף שבעבר התעוררו בעיות בהקשר לסוג הזה של כלבים, בוצעו בשנים האחרונות שורה של תיקונים והכלאות גנטיות, שעידנו את התכונות המחוספסות משהו של הכלב הזה. עם היתרונות הרבים של הכלב הזה ניתן למנות אילוף קל יחסית, כמו גם טיפוח שאיננו דורש השקעה מיותרת. באשר לתזונה – חשובה מאד לתת לכלב אך ורק תזונה מאוזנת, הכוללת את מנת המזון היומית שלו ולעיתים גם תוספות שונות האמורות לסייע לו להתפתח. אין לאפשר לדוברמן, שהוא בעל קיבה רגישה למדיי, לאכול מזון רגיל. זאת, כיון שהמזון המיוחד לכלב מכיל את כל הוויטמינים הנדרשים לכלב, הן בשלבי ההתפתחות והן בבגרותו. כלבי הדוברמן, בדומה לפינצ’רים הקטנים, הם מאד קפריזיים כשמדובר באוכל. לכן, חשוב לערוך ניסוי וטעייה, עד שמגיעים לסוג המזון המועדף על הכלב.

אינטליגנציה ואסרטיביות

כלבי הדוברמן אינטליגנטיים, גאים וחדים מאוד. האסרטיביות, הנחישות והעובדה כי אינם יודעים כל פחד הופכת אותם לכלבי שמירה מושלמים מטבעם ללא צורך לאלפם לכך.  הם נוחים מאוד לאילוף ואוהבים לקבל משימות ולציית לפקודות. הם כלבים משפחתיים וחברותיים מאוד ונאמנים למשפחתם בצורה מוחלטת. למרות שהנם חשדנים מול זרים, לא יתקוף ללא תחושת איום מהצד השני. על מנת לאלפם בצורה יעילה חשוב מאוד להציב גבולות ברורים ולהישאר עקביים בהם, שכן הוא ינסה לבחון אותם ולבוא בדרישות (כלב עבודה מטבעו רוצה לרצות-לא נחשב לכלב שבודק גבולות). את הכלב האנרגטי חשוב להוציא לשחק ולרוץ הרבה על מנת לפרוק מתחים ואנרגיות ולשמור על כושר.

היתרון החשוב ביותר של הדוברמן הוא החשדנות שלו, והעובדה שלא ניתן לפתות אותו בקלות במזון או בדברי מתיקה. הנאמנות שלו לבעלים היא מן המפורסמות, ומרגע שאדם מסוים זכה לאמונו של הדוברמן, הכלב לעולם לא ינטוש אותו, גם במצבים הקיצוניים ביותר. יתרון חשוב של הכלב הזה הוא, כאמור, הערנות שלו והיכולת שלו להגיב במהירות במקרה הצורך.

 

דוברמן גזעי למכירה

בעיות רפואיות נפוצות

שוקלים מציאת דוברמן למכירה או אימוץ? חשוב שתדעו את הפרטים הבאים. לרוב הדוברמן הוא גזע כלבים די בריא. עם זאת, מבנה עמוד השדרה המעוגל שלו וגופו המאורך עשוי לגרום לו לבעיות גב ולהיפדיספלסיה – מחלה במפרק הירך אשר כמעט ואיינה נפוצה כיום – אך לאחרונה ישנה מחלת לב איומה בגזע בשם:

DCM- DILATED CARDIOMYOPATHY

בגילאים בוגרים יותר הם עלולים לנטות להשמנה ולפתח בעיות לב והפרעות גנטיות בזרימת הדם.

דוברמן למכירה או אימוץ – סיכום

אם יש לך עניין לאמץ כלב דוברמן או כלבים מכל סוג אחר, זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר בהקדם, והמומחים של פטפיינדר יחזרו אליך בהקדם. הם יסיעו לך לבחור את הכלב המתאים ביותר, ולהפוך אותו לחלק בלתי נפרד מהמשפחה. הכלבים של פטפיינדר מטופלים היטב, ונמסרים למשפחה החדשה כשהם במצב מעולה.

אולי יעניין אתכם : אמסטף למכירה I רועה גרמני

תכונות אופי:

Icon מתאים לשמירה
Icon מתאים לדירה
Icon דורש פעילות
Icon דורש בעלים מנוסה ואסרטיבי
Icon ידידותי לילדים
דוברמן

מודעות.

לא נמצאו מודעות רלוונטיות לגזע הנבחר

מאמרים שיכולים לעניין אותך.


Notice: Undefined variable: breeder in /home/petfinde/domains/petfinder.co.il/public_html/wp-content/themes/pet-finder/single-breed.php on line 188
גבולות האושר - מאת מנוחי לוי מאלף

גבולות האושר - מאת מנוחי לוי מאלף

השאלה הגדולה, החשובה כשרוצים לאלף כלב. בד"כ עולה שאלה לכל אחד מאיתנו, לגבי בעיה מציקה, אחת או שניים, בתקווה שיתרון…

להמשך קריאה
arrow left

Notice: Undefined variable: breeder in /home/petfinde/domains/petfinder.co.il/public_html/wp-content/themes/pet-finder/single-breed.php on line 188
הסלבס נרתמים למען מציאת בית חם לבעלי החיים

הסלבס נרתמים למען מציאת בית חם לבעלי החיים

מה צופה לנו בצילומי קמפיין האימוץ? מערכת מגזין Pet Finder | בעלי חיים | סלבס | פורסם: 19.11.19 ביום רביעי…

להמשך קריאה
arrow left

Notice: Undefined variable: breeder in /home/petfinde/domains/petfinder.co.il/public_html/wp-content/themes/pet-finder/single-breed.php on line 188
המדריך המלא לבחירת גור גזעי

המדריך המלא לבחירת גור גזעי

להמשך קריאה
arrow left

Notice: Undefined variable: breeder in /home/petfinde/domains/petfinder.co.il/public_html/wp-content/themes/pet-finder/single-breed.php on line 188
המדריך לכלבי שמירה פופולריים

המדריך לכלבי שמירה פופולריים

משחר ההיסטוריה האנושית מלווים את האדם בכל מקום אשר ילך בני לוויה אשר בויתו מהזאבים ומהשועלים. כלבי שמירה היוו תמיד…

להמשך קריאה
arrow left