דוגו קנריו (פרסה קנריו) למכירה - פטפיינדר
العربيةEnglishעִבְרִיתРусский
العربيةEnglishעִבְרִיתРусский
אודות ההתאחדות הישראלית לכלבנות התאחדות החתולים הישראלית

דוגו קנריו (פרסה קנריו).

בית > מידע גזעים > דוגו קנריו (פרסה קנריו)

דוגו קנריו (פרסה קנריו)

דוגו קנריו

פרסה קנריו Perro de Presa Canario

שייך לקבוצת כלבי הדוגה קבוצה 2 ב’ (מסטיף מולוסר)

תוחלת חיים ממוצעת: 10-12 שנים

גובה ומשקל: גובה זכר בוגר 60-66 ס”מ גובה נקבה 56-62 ס”מ, משקל זכר בוגר לפחות 50 ק”ג מקסימום 65 ק”ג, נקבה לפחות 40 ק”ג ומקסימום 55 ק”ג.

מידע כללי

ה- Perro de Presa Canario הוא זן מאסטיף מהאיים הקנריים. הוא כלב מורכב ועוצמתי עם צרכים מיוחדים בכל הקשור לבעלות. הפרסה משמש ככלב המיועד לתפיסה של בעל חיים אחר, רעיית בקר וחזירים והרג של כלבים זרים. לפרסה ראש מסיבי, גוף מלבני כבד, פרווה קצרה בצבעי ברינדל, שחור, חום, או כל שילוב של אותם צבעים, וישנן מדינות אשר הוציאו גזע זה מחוץ לחוק. לא הרבה יודעים, אבל הפרסה קנריו אוהבים מטבעם מים והם יכולים להיות שחיינים מעולים, והם פחות רגישים לחום יחסית להרבה גזעים מסוג מסטיף.

הפרסה קנריו הוא בהחלט איננו בחירה הולמת עבור בעלים שאין לו ניסיון קודם בגידול כלבים בכלל, ובגזע אסרטיבי בפרט. בעלי כלבים זהו להם הפעם הראשונה לגדל כלב, וכן אנשים שגידלו קודם לכן גזעים “רכים” בלבד כמו כלבי רטריברס, ספניאל או גזעי טוי למיניהם צריכים לחשוב שבעתיים טרם גידולו של הפרסה קנריו. בידיים הלא נכונות, הפרסה (למעשה כמו כל כלב אחר) יכול להפוך לכלב מסוכן, ובשל אופיו ועוצמתו הוא יכול להפוך לכלב קטלני וקשה לשליטה. אם אינך מסוגל לשאת באחריות לגידול כלב מסוג כדאי מאוד שלא תגדל כלב מסוג זה!

פרסה קנריו

הפרסה קנריו הוא כלב גדול, חזק, אינטליגנטי ועקשן. התקן של הגזע קובע שהוא צריך להיות רגוע, קשוב ובטוח בעצמו, צייתן, שומר על בני המשפחה וחשדני כלפי זרים. אבל חשוב לדעת שהפרסה לא מעצב את אופיו ותכונותיו אלו באופן טבעי, והוא זקוק למנהיג שיהיה בעל הידע והיכולת לפתח ולנהל את אותם מאפיינים על ידי אילוף הכלב באסרטיביות ובעקביות, אך מבלי להשתמש בכוח או באכזריות.

חשיפה מוקדמת ותכופה היא חיונית. חשוב לרכוש גור ממגדל המגדל את הגורים בבית ומבטיח שהם ייחשפו למראות ולצלילים ביתיים רבים ומגוונים, כמו גם לאנשים, לפני שהם יוצאים לבתיהם החדשים.

ברגע שהווטרינר שלך נותן לך את האישור לכך, המשך לחשוף את הפרסה קנריו שלך לאורך חייו על ידי לקיחתו לשיעור אילוף עם גורים אחרים, ביקורים אצל חברים ושכנים וטיולים לחנויות ועסקים מקומיים. זו הדרך היחידה שהוא יכול ללמוד מה נחשב נורמלי ומה באמת מהווה איום. עם זאת, קחו בחשבון ששום מידה של סוציאליזציה לא תגרום לו להיות ידידותי כלפי כל אחד אחר, שכן הפרסה קנריו הוא בראש ובראשונה כלב שמירה, והוא לוקח את התפקיד שלו ברצינות.

לפרסה קנריו רמת פעילות גבוהה, הוא דורש ממך להפעיל אותו ברמה גבוהה, וזה יכול לבוא לידי ביטוי בכל פעולה שהיא במשך היום: החל מלהיות בן זוגך להליכה ועד לפעילויות אימונים יומיומיות.

במיוחד עם הפרסה קנריו חשוב לעקור מהשורש כבר מגיל צעיר תופעה של מרדף אחר חתולים וכלבים קטנים השייכים לשכנים, משום שלפרסה קנריו יש יצר טרף גבוה מאוד ואופי טריטוריאלי וכל מרדף כזה בגיל צעיר יכול להתפתח בהמשך חייו של הפרסה למפגש קטלני. כמו כן, חשוב מאוד שבחצר שלכם תהיה גדר גבוהה וחזקה למנוע מהפרסה לקפוץ מעליה וצאת משטח הבית לבדו.

כמו כל כלב, גם גורי הפרסה קנריו הם לעסנים לא מבוטלים של חפצים בבית או בחצר, אך בשל גודלם והלסתות החזקות שלהם הם בהחלט יכולים לגרום נזק רב, ולכן חשוב לנתב את יצר הלעסנות לטובת עצם לעיסה ייעודית לגורים, וכמובן לחנך את הגור באמצעות מאלף ולדאוג שהגור יהיה עסוק בפעילות רבה ומתאימה לגילו כדי לפרוק לו אנרגיה כדי למנוע תופעה של לעסנות, חפרנות, הרס והתנהגות לא רצויה אחרת.

כמו כל כלב, הפרסה קנריו צריך לבלות זמן רב בבית ובחוץ עם משפחתו האנושית כדי לפתח עמם קשר טוב ובריא, וכמובן שמקום המחייה העיקרי של הפרסה הוא בתוך הבית עם בני המשפחה ולא בחצר. אם בכל זאת הפרסה מבלה שעות רבות בחצר, חשוב לתת לו תשומת לב רבה במשך היום, ובשום פנים ואופן, כמו לגבי כל כלב אחר, אין לקשור אותו בשרשרת כשהוא בחצר, שכן זה לא רק אכזרי, אלא זה יכול גם להביא לתוקפנות ולהתנהגות הרסנית.

לפרסה קנריו פרווה חלקה ונשירה, ולכן מומלץ לסרק אותו במסרק מתאים לפחות פעמיים בשבוע בכדי להסיר שיער מת ולשמור על עור ופרווה בריאים. נקה את האוזניים, קצץ את הציפורניים לפי הצורך, ורחץ את הפרסה רק לעיתים רחוקות כשהוא מלוכלך.

ההיסטוריה של הפרסה קנריו

ראשית גזע הפרסה קנריו הינו במאות ה -15 וה -16, והסברה היא שהפרסה הינו צאצא של כלבים מסוג מאסטיף שהובאו לאיים הקנריים על ידי הכובשים הספרדים, שם הם שמרו על משקים, עזרו לרעות בקר וסייעו להרוג כלבים תועים או כלבי בר.

הכלבים שבהם כנראה השתמשו לצורך יצירת גזע הפרסה קנריו והתפתחותו כוללים את הפרסה האיברי, סוגים שונים של מאסטיף, וסוגים שונים של בולדוגים, המכונים אלנוס. עם הקולוניסטים הבריטים הגיעו סוגים אחרים של בולדוגים ומסטיפים, אשר תרמו גם הם להתפתחות של הפרסה. התוספת הסופית לתמהיל הייתה כלב רועים המכונה “ברדינו מיוררו”, שהיה ידוע ברמת האינטליגנציה הרבה שלו, ברמה גבוה של אינסטינקטים לשמירה, באומץ רב ובסט שיניים מרשים.

בשל כוחו הרב, ולמרבה הצער, הפך הפרסה קנריו לכלב פופולארי בחוגים רבים שארגנו קרבות כלבים, עד שבשנות הארבעים הפכו קרבות כלבים לאסורים בארצות הברית וביתר מדינות בעולם, אם כי הם נמשכו בחשאי ובמחתרת עוד 10 שנים לפחות. מספרם של כלבי הפרסה קנריו החל לרדת, לא רק בגלל האיסור על קרבות כלבים אלא גם בגלל עליית הפופולאריות של גזעים אחרים כמו הדוברמן פינצ’ר וכלב הרועים הגרמני אשר משכו את התעניינותם של בעלי הכלבים באי, והפרסה הפך לכלב עבודה בחווה.

ואולם, בשנות השבעים החלה התעניינות מחודשת של אנשים בגזע זה והם החלו לשחזר אותו. הם ביקשו ליצור כלב שיהיה מסיבי, חזק, בטוח, אמיץ, טריטוריאלי מאוד אך יחד עם זאת רגוע, כלב שלעולם לא יוותר לא משנה מה הסיכויים נגדו. מועדון רשמי של הגזע הוקם באיים הקנריים בשנת 1982, ובהמשך זכה הגזע להכרה רשמית בעולם.

פרסה קנריו אופי והתנהגות

עם תשומת לב וחיבה מהגיל הרך המוקדם (החל מגיל חודשיים), הפרסה יפתח קשר חזק עם בני משפחתו ויגן עליהם מפני כל איום. הוא פעיל ואתלטי (ככל שבריאותו הכללית הספציפית מתירה) והוא מתאים כפרטנר לג’וגינג או להתעמלות אחרת. בסיום היום, הפרסה ישמח להירגע איתך ולראות קצת איתך טלוויזיה בנחת.

בסולם של 1 עד 5, הפרסה קנריו מדורג 2 על היותו ידידותי לילדים, כך שיש לנקוט משנה זהירות כאשר חושפים את הפרסה קנריו לילדים. עם זאת, יש לחשוף את הפרסה קנריו בצורה מבוקרת לילדים כבר מהיותו בגיל צעיר כדי למנוע התנהגות לא רצויה כלפיהם בהיותו בוגר, וניתן לעשות זאת על ידי כך שהילדים יעזרו להאכיל אותו, לטפח אותו, ולשחק אתו, כך שהוא ילמד שהם חלק מהמשפחה. יש לעודד גם ילדים של שכנים לשחק עם הגור, וגם זאת בצורה מבוקרת. בעזרת אימונים והשגחה נאותה, הפרסה יכולה להסתדר היטב במשפחה עם ילדים, אך חשוב לזכור שמדובר בכלב עצמתי שבקלות בהתנהלות רגילה יכול להפיל פעוט.

הפרסה קנריו עשוי להסתדר עם חיות מחמד אחרות אם הוא יגדל איתם מהיותו גור, וגם זאת כל עוד הם נותנים לו את הכבוד המגיע לו וכל עוד בעלים אסרטיבי ומיומן מנהל את מערכת היחסים הזו. עם זאת, שים לב כי לגזע זה ציון 1 (בסולם של 1 עד 5) בקריטריון של ידידותיות כלפי כלבים אחרים, והוא מקבל את אותו ציון נמוך על היותו “ידידותי לחתולים”. משום שהפרסה אגרסיבי מטבעו כלפי כלבים אחרים, זה לא יהיה חכם במיוחד לגדל פרסה קנריו עם כלב אחר מאותו המין או עם אותה מנטליות של “מאצ’ו”, אלא אם כן אתם מיומנים מאוד בגידול שכזה ומלווים על ידי מאלף מקצועי.

הפרסה קנריו יכולים לחיות באושר במגוון רחב של סביבות חיים כל עוד הם מקבלים כמויות מתונות של פעילות גופנית יומית, אך קחו תמיד בחשבון נוכחות של כלבים אחרים אם אתם גרים בבניין משותף או בקומפלקס של דירות, שכן נוכחותם עשויה להוות בעיה אם הפרסה שלך תוקפני כלפי בעלי חיים אחרים. סוציאליזציה והדרכה מוקדמים עשויים לעזור בהתאמת הגישה שלו אך אלו לא תמיד מצליחים.

הפרסה קנריו הוא כלב שאוהב להתבונן, הוא סקרן ונזהר מטבעו מפני זרים. התכונות הללו בשילוב הנביחה העמוקה שלו הופכות אותו לכלב שמירה יעיל מאוד, ומנביחתו לבדה מספיקה כדי להרתיע אורחים לא רצויים.

חשוב לדעת: לא משנה כמה נחמד וחביב נראה גור הפרסה קנריו שרכשתם מהמגדל, הוא בהחלט יכול לפתח רמות שונות תוקפנות כלפי אנשים ובעלי חיים אחרים, נביחות, חפירות באדמה בחצר והתנהגויות לא רצויות אחרות אם הוא משועמם, לא מאולף או לא מפוקח.

התחל לאלף את הגור שלך כמה ימים לאחר הגעתו הביתה. זה אומר כבר בגיל שמונה שבועות. המתנה באילוף תגדיל את הסיכויים לקבל כלב עקשן וקשה לאילוף. התחילו את החשיפה לכלבים, חתולים, ילדים, רעשים, סביבה חדשה ואנשים זרים לאחר מספר ימים בודדים בו הגור הגיע אליכם. עשו זאת תחילה בביתכם או החצר ביתכם עד שהגור ישלים את כל חיסוני החובה שלו, ורק אח”כ צאו והפגישו את הגור עם סביבה וכלבים חדשים.
ואולי הכי חשוב: שאל את עצמך מדוע אתה מעוניין דווקא בגזע הזה, שוחח עם מגדל מנוסה מבית גידול מוכר של גזע הפרסה קנריו המפוקח על ידי ההתאחדות הישראלית לכלבנות, תאר בפניו בדיוק מה אתה מחפש בכלב, ובקש סיוע בבחירת גור. מגדלים רואים את הגורים מדי יום ויכולים לתת המלצות מדויקות להפליא ברגע שהם מודעים לאורח החיים שלך ולאישיות שלך.

פרסה קנריו – בריאות

מגדלים אחראיים של ההתאחדות הישראלית לכלבנות בודקים את כלבי הרבייה שלהם בבדיקת מחלות גנטיות, ומרביעים רק את הכלבים הבריאים והמבטיחים ביותר. אבל, לאימא טבע יש לפעמים תכנון אחר, וגור יכול לפתח אחת מהמחלות האופייניות לגזע למרות ההקפדה על הרבעה מבוקרת גנטית. ההתקדמות ברפואה הווטרינרית משפרת את הסיכויים שגם כלבים החולים במחלה שברוב המקרים הכלבים יכולים עדיין לחיות חיים טובים. לכן, הקפד לקנות גור ממגדל שמוכר על ידי ההתאחדות הישראלית לכלבנות וכך תוכל לשפר את סיכוייך לקבל כלב בריא.

בעיות בריאות שעלולות להופיע בפרסה קנריו כוללות מצבים אורטופדיים כמו דיספלזיה של מפרק הירך והמרפק, מאוסטאוכונדריטיס ופנוסטיטיס; בעיות עיניים כגון אנטרופיון; תת פעילות של בלוטת התריס; אפילפסיה; וקריפטורדידיזם (אשך יחיד או אשך תמיר שלא ירד לשק האשכים); פיתול / היפוך קיבה.
ואל לנו לשכוח את אחת הבעיות הבריאותיות הנפוצות ביותר בעולם: ההשמנה. שמירה על הפקינז במשקל המתאים היא אחת הדרכים הקלות ביותר להגן על הבריאות הכללית שלו, ובכך להבטיח כלב בריא לכל החיים.

פרסה קנריו – טיפוח

הפרווה הקצרה הלא כפולה של הפרסה קנריו היא בעלת מרקם קשה והיא קלה לטיפוח. הברשה בתדירות של פעמיים בשבוע במברשת ייעודית תסייע בהסרת שערות מתות ובהפחתת כמות השיער שתמצאו בבית. חשוב לדעת כי נשירת שיער בפרסה קנריו יכולה להמשך כמעט במשך כל השנה, אך בחילופי עונות קיימת נשירה מוגברת, מה שמחייב אתכם לשאיבה או טאטוא של הבית כמעט כל יום.

הפרסה קנריו לא מזיל ריר כמו כלבים מסוימים מסוג מסטיף (הדוג דה בורדו למשל), אם כי ריר כלשהו הוא בלתי נמנע לאחר שהוא אוכל או שותה או במזג אוויר חם. נגב את פיו לאחר ארוחה או פעילות גופנית כדי למנוע ממנו לנגב ריר על הבגדים, הקירות או הרהיטים שלך.

השאר זה טיפול בסיסי. חתוך את הציפורניים לפי הצורך, בדרך כלל פעם בשבוע או שבועיים. צחצחו את השיניים לעיתים קרובות עם משחת שיניים לחיות מחמד שאושרה על ידי וטרינר לבריאות כללית טובה ונשימה רעננה. בדוק את האוזניים מדי שבוע אם יש לכלוך, אדמומיות או ריח רע שיכול להעיד על זיהום. אם האוזניים נראות מלוכלכות, יש לנגב אותן בכדור כותנה רטוב בתמיסה ומאוזנת pH המומלצת על ידי הווטרינר שלך.

 

חוג הישראלי לכלבי דוגה – התאחדות הישראלית לכלבנות

מקדם הגזע ד”ר רפי שחף 0509407140 (עדיפות לפניה באמצעות וואטס אפ)

 

תכונות אופי:

Icon נשירה
Icon מתאים לשמירה
Icon דורש בעלים מנוסה ואסרטיבי

תכונות

מתאים למגורים בדירה
מתאים לבעלים לא מנוסה (כלב ראשון) ופחות אסרטיבי
רמת רגישות של הכלב
מסוגלות להישאר לבד
התמודדות עם מזג אוויר קר
התמודדות עם מזג אוויר חם
הבעת חיבה לבני המשפחה
צרכים חברתיים
מתאים באופן יוצא מהכלל לילדים
ידידותי לזרים
טריטוריאלי
יכולת שמירה
ידידותי לכלבים אחרים
ידידותי לחתולים
רמת נשירה
רמת הזלת ריר
קל לטיפוח (בעיקר פרווה)
נטייה להשמנה
גודל
קל לאילוף
רמת השימוש בפה
יצר טרף
נטייה טבעית לנבחנות
נטייה טבעית לשוטטות
רמת אנרגיה
רמת נמרצות
רמת ההפעלה הנדרשת
נטייה טבעית למשחק

מודעות.

לא נמצאו מודעות רלוונטיות לגזע הנבחר

מאמרים שיכולים לעניין אותך.

דילוג לתוכן