אודות ההתאחדות הישראלית לכלבנות פט פיינדר - המדריך המלא לבחירת גור גזעי

דוג דה בורדו.

בית > מידע גזעים > דוג דה בורדו

דוג דה בורדו

מחפשים דוג דה בורדו למכירה ישירות מחוות הגידול וללא דמי תיווך? כדאי שתדעו קצת פרטים על הכלב החמוד הזה (:

דוג דה בורדו הוא כלב מגזע עתיק יומין, שטופח והתפתח בצרפת במשך מאות בשנים. מדובר בכלב חזק ונאמן מצד אחד, אבל רגוע מאד מצד שני. בישראל ניתן למצוא כלבים בעלי מראה שונה, הן מבחינת הצבע והן מבחינת המראה, אשר כולם יכולים להיות מוגדרים ככלבי דוג דה בורדו. מהו המוצא של הכלב הייחודי והמעניין הזה? מהם היתרונות והחסרונות שלו? כיצד מתבצע אילוף של דוג דה בורדו? היכן ניתן לרכוש ולאמץ כלב מהסוג הזה? בשורות הבאות נעסוק בכלב שיש לו היסטוריה עתיקה, ובמהלך השנים חלו שינויים מפליגים בתפקידים ובייעוד שלו, מכלב שמירה וקרבות, ועד לכלב לוויה בעל מזג נוח לכל בני המשפחה.

דוג דה בורדו
ההיסטוריה של דוג דה בורדו

המוצא של הכלב מסוג דוג דה בורדו והמקור שלו, אינם ידועים כל צרכם. יש הגורסים כי היוונים הקדמונים הביאו את הכלב הזה וטיפחו אותו, ומאז הוא נפוץ באירופה. ואולם הצרפתים חובבי הגזע, בטוחים שהמקור שלו הוא אכן בצרפת. בן אם הגרסה הראשונה היא הנכונה ובין אם השנייה, ברור שההתפתחות העיקרית של הזן הכל כך מעניין הזה, אירעה בצרפת. במהלך העת העתיקי ובעיקר בימי הביניים, היה הכלב השקט והנאמן הזה נפוץ מאד ופופולארי בקרב אצילי צרפת. ואולם גם לאחר המהפכה הצרפתית, נשארו הצרפתים נאמנים לדוג דה בורדו. תושבי הערים, ובראשן פריז, השתמשו בכלב הזה לצרכי עבודה שונים, החל משמירה וכלה אפילו במשיכת עגלות. נכון להיום, משמשים כלבים מהסוג הזה בעיקר כסמל סטאטוס או ככלבי משפחה הדורשים מינימום של פעילות וטיפוח, לצד תזונה נכונה.

דוג דה בורדו למכירה - petfinder

אילוף, טיפוח ושמירה על בריאות הכלב

כאשר שוקלים מציאת דוג דה בורדו למכירה או אימוץ חשוב מאוד לדעת על אילוף וכיצד לשמור על בריאותו של הגזע. אילוף של דוג דה בורדו הוא קל יחסית, ואין צורך להקדיש לו זמן או טיפול מיוחד. זאת, למעט טיפול בנשירת שיער, ודאגה לכך שהקמטים בפנים של הכלב לא יצברו לכלוך ולא יגרמו לכלב אי נוחות מיותרת. האילוף שלו הוא קל יחסית, כיון שמדובר בכלב שמירה מעולה עם אינסטינקטים בריאים. באשר לפעילות, כלבים מסוג דוג דה בורדו דורשים פעילות מתונה בלבד, ומלכתחילה לא ניחנו במרץ יוצא דופן. עם זאת, כל מי שמחזיק ברשותו כלב כזה, חייב לדאוג לכך שהכלב לא ישמין יתר על המידה. כלבי דוג דה בורדו סובלים, בחלקם הגדול, מבעיות אגן לא פשוטות. תזונה בלתי מאוזנת של הכלב, עלולה לגרום לו להשמנה, ואיתה להתפתחות בעיות באגן שיביאו לכך שהכלב יסבול מאד מכאבים. במקרים קיצוניים, הדרך הטובה ביותר להקל את סבלו של כלב הסובל מבעיות אגן, היא פשוט להמית אותו. טיפוח הכלב, תזונה נכונה וטיפול, עשויים להמשיך לכלב לתפקד היטב עד אחרית ימיו. אורך החיים של כלבי דוג דה בורדו עשוי לנוע בטווח שבין חמש שנים, לבין שמונה שנים במקרה הטוב.

 

כלבי דוג דה בורדו למכירה

מחפשים דוג דה בורדו למכירה? להלן כמה יתרונות

היתרון הגדול של כלב מסוג דוג דה בורדו למכירה או אימוץ, טמון במזג השקט שלו ובדרישות המועטות שלו מבחינת הפעילות הגופנית מצד אחד, ותשומת הלב מצד שני. הכלב הזה איננו אקטיבי באפן מיוחד, אף כי חשוב לשמור על פעילות רציפה ברמה בינונית. גם כך, תוחלת החיים של כלבים אלה נמוכה, ואין צורך לקצר אותה בגלל העדר פעילות גופנית.
אם יש לך עניין באימוץ או מציאת כלב דוג דה בורדו למכירה או כל כלב אחר, זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת ואנשי המקצוע המיומנים של פט פיינדר יחזרו אליך בהקדם. הם יסייעו לך למצוא את הכלב המתאים ביותר, הן מבחינת האופי והן מבחינות רבות אחרות. הכלבים של פט פיינדר הם מטופחים, בריאים ומטופלים היטב.

לחצו על הלינק הבא עבור דוג דה בורדו למכירה >> כלבים למכירה

תכונות אופי:

Icon נשירה
Icon מתאים לשמירה
Icon מתאים לדירה
Icon דורש בעלים מנוסה ואסרטיבי
Icon ידידותי לילדים
דוג דה בורדו

מודעות.

מאמרים שיכולים לעניין אותך.