האסקי למכירה I כלבי האסקי למכירה ישירות מהמגדלים - פטפיינדר
العربيةEnglishעִבְרִיתРусский
العربيةEnglishעִבְרִיתРусский
אודות ההתאחדות הישראלית לכלבנות התאחדות החתולים הישראלית

האסקי סיבירי.

בית > מידע גזעים > האסקי סיבירי

האסקי סיבירי

האסקי סיבירי

האסקי סיבירי Siberian Husky

שייך לקבוצת כלבי השפיץ, כלבי העבודה

תוחלת חיים ממוצעת: 12-14 שנים

גובה ומשקל: 60-66 ס”מ לזכר, 50-59 ס”מ לכלב בוגר, 24 ק”ג לכלב בוגר.

 

רקע כללי

לא כל גזע זוכה להופעת בכורה אמריקנית גדולה כמו זו של האסקי הסיבירי (לא האסקן מלמוט שלעיתים רבות מזוהה בטעות כהאסקי). צוות של כלבי המזחלת המהירים הללו, שפותחו במקור על ידי אנשי צ’וקצ’י הסמינומדיים של צפון מזרח אסיה כדי למשוך מזחלות על פני מרחקים ארוכים, הוכיחו בדיוק ממה הם עשויים, בעודם מתרוצצים על פני המשטח הקפוא של אלסקה כדי לספק לבני האדם חומר מציל חיים בינואר 1925. לאחר שהידיעה על האנשים והכלבים האמיצים התפשטה, ההאסקי זכו לשבחים רבים, ומאותו יום ואילך הפך ההאסקי הסיבירי לכלב פופולרי.

ההאסקי הסיבירי אינו מתאים עבור אלו שמחפשים כלב רגוע שיתיישב עימם על הספה בערבים ושילווה אותם לטיול קצר סביב השכונה כמה פעמים בשבוע,  וזה נכון גם לגבי אלו שמחפשים בני לוויה מסורים שחייים כדי לרצות את בעליהם ורק מחכים למוצא פיו של בעליהם.

אבל עבור אנשים שרוצים כלב שיהיה שותף וחבר, כלב שיאהב ילדים, יקבל באהבה את האורחים, יסתדר עם כלבים אחרים, והכי חשוב שאנשים אלו יכולים להוות דמות מנהיג להאסקי ולספק לו שפע של פעילות גופנית נמרצת כל יום – אז האסקי סיבירי יהיה כלב שיתאים כמו כפפה ליד.

למרות שהם בדרך כלל מסתדרים היטב עם כלבים אחרים, להאסקי הסיבירי יש יצר טרף חזק והוא עשוי לראות  בבעלי חיים קטנים, כולל חתולים, כטרף. לכן, אלו שמחזיקים בביתם חיות משק שונות צריך להיות זהיר מאוד עם גזע זה.

כפי שניתן לצפות מגזע שפותח עבור מדינה שלג, להאסקי הסיבירי נושרת הפרווה כל השנה, ויותר בתקופת האביב והסתיו. מצד שני, הפרווה שלו איננה דורשת טיפול מיוחד, והברשה תכופה תגרום לצמצום כמות השיער הנושר.

כלבי ההאסקי אינם נובחים כדבר שבשגרה, אם כי לעתים קרובות הם ייללו, במיוחד בתגובה לצפירה (חכו ותראו אותם בצפירות יום הזיכרון לחללי צה”ל וביום השואה). הם סוג של מקצועניים בכל הקשור לבריחה, טיפוס, וחפירה מתחת לגדרות. סירוס עשוי להפחית את תחושת הנדודים, אבל לא כדאי לסמוך על זה.

האסקי סיבירי למכירה

למרות שהאסקי יכול לחיות בשמחה בגינה שיכולה לספק לו שפע של מקום לפעילות גופנית,  ההאסקי הסיבירי לא ממש מתאים לגידול לבדו בחצר. הוא בקלות יהפוך לבודד ומשועמם, וזה וזה אומר שהוא יהפוך להרסני, והרי ההאסקי הסיבירי ידוע כחופר מקצועי, בנוסף להיותו בעל נטייה לקפוץ מעל גדרות ולנדוד לאורך קילומטרים רבים.

אם אתם מחפשים כלב שיתמקד רק בכם או שיגן על הבית שלכם, אז כדאי מאוד שתבחרו בגזע אחר. ההאסקי אינם מבינים בטבעם את המושג “זרים”, והם נוטים לברך את כול אורחי הבית באשר הם בהתלהבות, מה שהופך אותם לכלבי שמירה לא ממש  טובים.

ההאסקי הסיבירי יכול להיות בעל עיניים כחולות, עיניים חומות, או בעל עין אחת מכל צבע. אין קשר בין צבע עיניים ומחלת עיניים בגזע זה.

קצת היסטוריה

האסקי הסיבירי אינו שילוב של כלב-זאב. הכלב המקורי פותח לפני כחצי מיליון שנה על ידי אנשי צ’וקי בסיביר. הוא היה כלב עבודה שמשך מזחלות כבדות על פני מרחקים ארוכים. שבט צ’וקצ’י חי בערבות סיביר והיה עליו לנסוע מרחק רב לעבר הים כדי לצוד שם מזון. הם היו זקוקים לאמצעי שיסייע להם להעביר את המזחלת מלאת הבשר שצדו בים חזרה הביתה, וכלב מזחלת היה ​​התשובה האולטמטיבית לכך. בשגרת החיים הנשים של הצ’וקצ’י טיפלו בכלבים, כך שהכלבים היו תמיד סביב ילדים ונשים.

בתחילת המאה התשע-עשרה הובאו הכלבים לאלאסקה כדי להתחרות במירוצים למרחקים ארוכים, ובהמשך הם זכו לתהילה בשל יכולות המזחלת שלהם והם החלו לסייע בהעברת דואר ממקום למקום.

ההצלחה הגדולה ביותר של האסקי הסיבירי הגיעה בשנת 1925 כאשר אנשים באזור נומה שבאלסקה סבלו ממגפת דיפתריה באמצע החורף, והם היו זקוקים נואשות לאנטיטוקסין. כלבי ההאסקי הצליחו לעבור כמעט 700 קילומטרים בטמפרטורות של  40 ​​מעלות מתחת לאפס, וכל זאת בשישה ימים! ומכאן הגיעה התהילה לגזע זה.

ההאסקי שימשו לליווי משלחות שהגיעו לאנטארטיקה, והשתתפו במבצע ההצלה הארקטי של הצבא האמריקאי במהלך מלחמת העולם השנייה. בשנת 1928 עברו כלבי האסקי אימונים במכלאות צ’ינוק בניו המפשייר כדי להכשיר אותם ללוות משלחות מחקר באנטארקטיקה וכדי לשמש חלק מצוותי חיפוש חילוץ והצלה של הצבא האמריקאי.

האסקי סיבירי למכירה או אימוץ

האסקי סיבירי  – טמפרמנט ואישיות

האסקי הסיבירי אינו כלב של בעלים אחד. הוא גם לא כלב שמירה. הוא אולי יודיע לך שמישהו נמצא בסביבה, אבל אין לו מושג כיצד עליו להגן עליך. ההאסקי הוא כלב ידידותי ועדין שאינו חשדן יתר על המידה כלפי זרים או תוקפני כלפי כלבים אחרים. בין התכונות שהופכות אותו לבן לוויה נפלא הן האינטליגנציה, הלהיטות וחוש ההומור שלו. זהו כלב שלעולם לא ייתן לך לקחת את החיים ברצינות רבה מדי.

אם אתה מתכנן לחיות עם האסקי, כדאי שתתלמד איך לפרש  אירועים הקשורים להתנהגותו של ההאסקי. לדוגמה, להבין שההתנהגות ההרסנית של האסקי היא תוצאה של אינסטינקטים ייצריים של מאות שנים. האסקי לא חופר סתם כדי להרוס לך את הגינה ןעצבן אותך, למעשה הוא חופר מקומות מחסה ומסתור, ומקומות כדי לקבור דברים. במקום לנסות ולמנוע מההאסקי לחפור, כדאי יותר לתעל את היצר הפרימיטיבי הזה ולאלף אותו מלכתחילה לחפור במקום שהוקצה לו מראש.

ההאסקי לא צריך מרחב מחייה גדול, אבל הוא בהחלט צריך פעילות גופנית נאותה. הוא ייהנה ממקום שבו הוא יכול לרוץ בבטחה, והוא יהיה בן לוויה נהדר לכל מי שאוהב לצאת לטיולים ארוכים, ריצות (ככל שהמצב הבריאותי של ההאסקי מאפשר זאת). אפשר גם לרתום את היכולות הטבעיות שלו וללמד את ההאסקי למשוך מזחלת, עגלה, או עגלה. חשוב לבדוק עם הווטרינר שלך לפני תחילת כל פעילות חדשה שהכלב שלך מתאים מבחינה בריאותית לפעילות כזו .

בהיותו כלב שהורגל לנדודים, ההאסקי מסתגל בקלות למצבים חדשים, ולא תהיה לו שום בעיות לעבור איתך ולהסתגל לבית החדש, חוץ מזה שהוא כמובן יצטרך לבדוק איזו דרך מילוט יש לו מהבית החדש.

אבל הכי חשוב לדעת שההאסקי הבוגר הוא תוצר של אילוף וחינוך מגיל צעיר, ועם חינוך ואילוף מהיות ההאסקי גור, בצורה עקבית, ניתן להגיע לתוצאות מרשימות עם ההאסקי.

כלבי האסקי סיבירי למכירה או אימוץ

טיפוח

פרוות ההאסקי צריכה להיראות טוב. הפרווה היא פרווה כפולה באורך בינוני. הפרווה של ההאסקי צריכה להיות רכה, צפופה, חלקה ומבריקה. ההאסקי משיר שיער במשך כל השנה, כאשר פעם או פעמיים בשנה ישנה נשירה אינטנסיבית בה ההאסקי מחליף את כל הפרווה, וסירוק על בסיס קבוע יכול לסייע לעבור את התקופה הזו בצורה קלה יותר.

במשך השנה כדאי להבריש את פרוות ההאסקי כפעמיים בשבוע עם מברשת ייעודית כדי להסיר שיער מת,  ויש לספר את השיער שגדל בין כפות הרגליים. זה הכל. את ההאסקי ניתן לקלח פעם בשנה, הוא דואג לשמור על ניקיון הפרווה שלו והוא נוטה להיות חסר ריח גוף.

כל השאר הוא טיפול בסיסי. יש לקצוץ את ציפורני הרגליים לפי הצורך, בדרך כלל כל כמה שבועות, ולא להמתין לשמיעת נקישות של הציפורניים על הרצפה. צחצוח השיניים במשחה מותאמת לכלבים לעתים קרובות טוב לבריאות שיניים ולנשימה רעננה.

התוכן באדיבות רכזת הגזע הגב’ עדי בסון 050-3344404 

 

המועדון הישראלי לכלבי שפיץ – ההתאחדות הישראלית לכלבנות

יו”ר: יוסי חדד 

052-3996693  yossi2206@gmail.com

מקדמת הגזע של האסקי הסיבירי:

עדי בסון 050-3344404  adiadibasson@gmail.com 

.

בתי גידול/מגדלים מתועדים

M.A.Snow Challenge

.

תכונות אופי:

Icon נשירה
Icon דורש פעילות
Icon דורש בעלים מנוסה ואסרטיבי

תכונות

מתאים למגורים בדירה
מתאים לבעלים לא מנוסה (כלב ראשון) ופחות אסרטיבי
רמת רגישות של הכלב
מסוגלות להישאר לבד
התמודדות עם מזג אוויר קר
התמודדות עם מזג אוויר חם
הבעת חיבה לבני המשפחה
צרכים חברתיים
מתאים באופן יוצא מהכלל לילדים
ידידותי לזרים
טריטוריאלי
יכולת שמירה
ידידותי לכלבים אחרים
ידידותי לחתולים
רמת נשירה
רמת הזלת ריר
קל לטיפוח (בעיקר פרווה)
נטייה להשמנה
גודל
קל לאילוף
רמת השימוש בפה
יצר טרף
נטייה טבעית לנבחנות
נטייה טבעית לשוטטות
רמת אנרגיה
רמת נמרצות
רמת ההפעלה הנדרשת
נטייה טבעית למשחק

מודעות.

מאמרים שיכולים לעניין אותך.

דילוג לתוכן