אודות ההתאחדות הישראלית לכלבנות פט פיינדר - המדריך המלא לבחירת גור גזעי

האסקי סיבירי.

בית > מידע גזעים > האסקי סיבירי

האסקי סיבירי

שוקלים מציאת הָאסְקִי סיבירי למכירה? זהו כלב עבודה ושירות בגודל בינוני, אשר מוצאו במזרח סיביר. כלב זה שייך למשפחת הזאבים ולסוג כלבי השפיץ. ההאסקים הסיבירים המקוריים גדלו ידי צ’וקצ’ים – שתרבותם הייתה ציידים-לקטים והם הסתמכו על עזרתם. כלבים אלו גודלו ליד נהר קולימה בצפון סיביר.

הכל אודות האסקי סיבירי

גזע האסקי סיבירי הוא כלב בגודל בינוני שמגיע במקור מהאזור של מזרח סיביר. עם זאת, האסקי סיבירי הוא גם כלב שכיח בישראל ורבים מתעניינים באפשרות של קניה ואימוץ שלו. כתוצאה מכך, מעניין לגלות מה מאפיין את הגזע הזה, איזה תכונות יש לו ומה כרוך על מנת לאלף אותו. בהמשך, ניתן גם לבדוק את התזונה והטיפוח המומלצים על האסקי סיבירי וכך להגדיל את הסיכוי לשמור על איכות החיים שלו גם בבית ובמשפחה.

מבחינה ביולוגית, האסקי סיבירי שייך למשפחת הזאבים ולקבוצה של כלבי שפיץ. אפשר לזהות אותו לפי גודל בינוני ובאמצעות תכונות כגון פעלתנות, גמישות ואנרגטיות. היות ובמקור הוא ליווה שבטים נודדים של ציידים-לקטים, האסקי סיבירי אימץ אופי חברתי. בנוסף, יש לציין את המעורבות הגבוהה של כלבים מהגזע האסקי סיבירי בכל מה שנוגע להפעלת מזחלות והסתגלות מהירה לתנאי מזג אוויר שנחשבים קרים וקשים.

עוד דרך לזהות האסקי סיבירי היא לפי הפרווה הסמיכה, הרכה והנעימה למגע. הפרווה של האסקי סיבירי מנשירה בדרך כלל פעמיים בשנה אלא אם התזונה לא נכונה ואז צפויה נשירה בתדירות גבוהה יותר, אך הצבע תמיד נע מגוון לבן ועד שחור עם כתמים בצבע שחור, אפור או אפילו חום-אדום. צבע העיניים של האסקי סיבירי יכול להיות תכלת עד חום כהה ותוחלת החיים שלו עומדת על 12-4 שנים. מבחינת משקל, יש לציין ממוצע של 16-30 ק”ג אצל האסקי סיבירי וגובה של 50-70 ס”מ.

האסקי סיבירי למכירה

האסקי סיבירי למכירה ישירות מחוות הגידול

האפשרות לקנות האסקי סיבירי ישירות מחוות הגידול עולה בקנה אחד עם הצרכים של חובבי חיות מחמד. כאן היתרון הוא שניתן לקבל רישום מסודר של תולדות הגזע ואישורים על כך שמדובר בכלב האסקי סיבירי אמיתי.

החיסרון הוא שבירור לגבי האסקי סיבירי למכירה ישירות מחוות הגידול עלול להיות עניין יקר. האסקי סיבירי למכירה או מבוקש מאוד בארץ ובעולם אך יש מעט כלבים כאלה בהשוואה לגזעים אחרים, לכן צריך לשלם עליו מחיר יחסית גבוה.

למציאת האסקי סיבירי למכירה לחצו כאן >> כלבים גזעיים למכירה ישירות מחוות הגידול

האסקי סיבירי למכירה או אימוץ מאנשים פרטיים או מגדלים מקצועיים

עוד דרך טובה לגדל האסקי סיבירי היא לאמץ אותו. כאן האפשרויות שעל הפרק נעות בין יצירת קשר עם אנשים פרטיים שיש להם האסקי סיבירי ורוצים להעביר אותו לאימוץ של מישהו אחר, ועד בירור מול מגדלים מקצועיים.

את הבירור מול מגדלים מקצועיים כדאי לבצע רק באישור של ההתאחדות הישראלית לכלבנות. ההתאחדות מקדמת גידול אחראי של כלבים בריאים נפשית וגופנית והיא גם אחראית על מגדלים של האסקי סיבירי. אם רוצים להבטיח את רווחת האם והגורים, כדאי לאמץ את העקרונות והקווים המנחים של ההתאחדות הישראלית לכלבנות דרך אימוץ האסקי סיבירי ממגדלים מקצועיים.

למציאת האסקי לאימוץ לחצו כאן >> האסקי סיבירי לאימוץ

האסקי סיבירי למכירה או אימוץ

תכונות אופי של האסקי סיבירי

לפני ששוקלים מציאת האסקי סיבירי למכירה חשוב לדעת על תכונותיו. תכונות האופי של האסקי סיבירי מעניינות לא פחות מאשר התכונות הביולוגיות שלו. ראשית, יש לציין שזהו כלב שידוע באופי החברותי ושהוא בדרך כלל נוטה להיות שלו, אהוב ומסור לבעלים שלו. שנית, האסקי סיבירי נחשב לגזע חכם ובעל כושר הבנה מפותח שעולה בקנה אחד עם אינטליגנציה רגשית גבוהה.

המשמעות בפועל היא שתכונות האופי של האסקי סיבירי מקלות על הגידול שלו. אם מביאים בחשבון את העובדה שגזעי האסקי סיבירי הם חברותיים מגיל צעיר ומתיידדים עם ילדים, ניתן להבין מדוע מדובר בכלב משפחה קלאסי.

אילוף של האסקי סיבירי

תכונות האופי של האסקי סיבירי מקלות על האילוף שלו. הכי טוב להתחיל את האילוף בגיל צעיר וניתן לעשות זאת בליווי מקצועי או באופן עצמאי. אם רוצים לאלף האסקי סיבירי צריך לעשות זאת על בסיס עידוד חיובי ולעולם לא באלימות.

חשוב גם להיות קשובים לצרכים של הכלב ולתת עבורם מענה כדי להקנות לו תחושת ביטחון. עם הזמן, אילוף עם מוטיבציה חיובית יוכיח את עצמו ויקל על שילוב של גזע האסקי סיבירי במשפחה.

כלבי האסקי סיבירי למכירה או אימוץ

תזונה וטיפוח של האסקי סיבירי

תזונה וטיפוח של האסקי סיבירי צריכים להתבצע בצורה מוקפדת. מומלץ להשקיע במזון איכותי שיעשיר את הפרווה ויתרום לאיכות החיים של הכלב, כמו גם ימנע ממנו מחלות וירחקו בעיות בריאות מיותרות.

לסיכום, האסקי סיבירי הוא גזע כלבים מיוחד שבעזרת אילוף נכון ותזונה מתאימה יתרום לאיכות חיי המשפחה.

תכונות אופי:

Icon נשירה
Icon דורש פעילות
Icon דורש בעלים מנוסה ואסרטיבי
האסקי סיבירי

מודעות.

מאמרים שיכולים לעניין אותך.