אודות ההתאחדות הישראלית לכלבנות פט פיינדר - המדריך המלא לבחירת גור גזעי

יורקשייר טרייר.

בית > מידע גזעים > יורקשייר טרייר

יורקשייר טרייר

מחפשים יורקשייר טרייר למכירה או אימוץ? פטפיינדר המרכז לכלבים וחתולים בישראל מספקת שידוך ישיר ביניכם לבין המגדלים ללא מטרת רווח.

יורקשייר טרייר, כלב השעשועים הבובתי והמתוק בעל הפרווה הארוכה התפרסם בעיקר כטוטו, כלבה הקטן של דורותי מהקוסם מארץ עוץ. פרוותו הצבעונית והמבריקה מטאטאת את הרצפה תחתיו. מדובר באחד הכלבים הפופולריים בישראל ואין כל פלא. הוא קטן, יפהפה ושובה לב וכמו כן נבון מאוד. הוא אחד הכלבים המככבים בקביעות בתערוכות כלבים.

יורקשייר טרייר למכירה או אימוץ – מאפיינים גופניים

פרוותם הארוכה והישרה של כלבי יורקשייר טרייר מתבטאת גם ברעמה מלאה על ראשו הפסוקה לצדדים או נאספת לאחור ופניו מעוטרים שפם וזקן. הפרווה היא בגוון שחור-כחלחל על גבו וזנבו וחום בשאר הגוף, לפעמים הפרווה סביב פניו בלונדינית והיא רכב ועדינה מאוד. אזניו קטנות וזקורות וגופו קטן. יתרון נהדר נוסף הוא שפרוותו היפואלרגנית ובטוחה לאנשים האלרגיים לכלבים.

יורקשייר טרייר למכירה – תכונות אופי

מדובר בכלב עדין מאוד ויהיה נהדר עם ילדים, כל עוד ילמדו להתייחס אליו בצורה נעימה. כאשר יורקשייר טרייר חש מאוים, הוא עשוי להיעשות תוקפני בחזרה ולכן חשוב לנהוג עמו בעדינות ולא להציק לו או להכאיב לו. הכלב נבון מאוד וחד הבנה ובעל יצר סקרנות מפותח מאוד. חשוב לדעת כי מדובר בכלב מאוד מפונק ולכן חשוב להציב גבולות בעניין זה כבר בגיל צעיר או שיהיה קשה אחר כך לשבור הרגלים אלה. הוא כלב משפחתי מאוד וסביר מאוד להניח שירצה לישון במיטתכם. במידה וייחשף אליהם בגיל צעיר, היורקשייר טרייר יפתח יחסי חברות עם חיות מחמד אחרות בקלות, גם עם חתולים.

טיפוח

היורקשייר טרייר לא זקוק לפעילות גופנית רבה, אך הוא מאוד אוהב טיולים ומשחקים ומומלץ לצאת אתו לפחות שלוש פעמים ביום לטיול בן 15-30 דקות. את פרוותו הארוכה יש להבריש על בסיס יומיומי למניעת קשרים ובמידת הצורך לחפוף.

בעיות רפואיות נפוצות

ליורקשייר טרייר נטייה למחלות בשיניים, בחניכיים ולדלקות אוזניים.

 

 

 

תכונות אופי:

Icon היפואלרגני
Icon מתאים לדירה
Icon ידידותי לילדים
Icon קל לאילוף
יורקשייר טרייר

מודעות.

לא נמצאו מודעות רלוונטיות לגזע הנבחר

מאמרים שיכולים לעניין אותך.