אודות ההתאחדות הישראלית לכלבנות פט פיינדר - המדריך המלא לבחירת גור גזעי

מלטז.

בית > מידע גזעים > מלטז

מלטז

מחפשים מלטז למכירה או מלטז לאימוץ? פטפיינדר – המרכז לבע”ח בישראל הוא המקום הנכון עבור כלבי מלטז למכירה או אימוץ ישירות מחוות הגידול! 

מלטז הנו כלב שעשועים קטן ופופולרי מהסוג המכונה גם “כלב תיק”. הוא למעשה הכלאה של פודל וספנייל. פרוותו המלאה והנעימה וממדיו הקטנים משווים לו מראה צעצועי ומתוק. מבין הגזעים הקטנים, המלטיז הוא הגזע העתיק מכולם והינו בן אלפי שנים. הגזע מתועד לראשונה ב-300 לפנה”ס ומקורו במלטה שבים התיכון. יורדי ים שהביאו עמם את הכלב לאיטליה גרמו להתפשטותו בכל אירופה ובמאה ה-14 הפך לאביזר חובה של נשות רבות בחצר המלוכה ובחברה הגבוהה האנגלית.

מלטז למכירה או אימוץ מאפיינים גופניים

הכלב קטן ממדים, מגיע עד 25 ס”מ ושוקל עד 4 ק”ג, עם פרווה לבנה ארוכה וגולשת. אוזניו קטנות ושמוטות ויכול להגיע עד 15 שנות חיים.

תכונות אופי

כאשר מחפשים מלטז למכירה חשוב לדעת כי הוא בעל אופי מאוד נעים וידידותי, הכלב שמח מאוד, אנרגטי, מביע אהבה רבה ומאוד משפחתי. הוא יהיה נהדר עם ילדים. הוא לא יזדקק לשטח רב או פתוח וניתן לגדלו בדירה קטנה. רוב הסיכויים שהוא לא יתעקש לצאת הרבה לטיולים ואינו חייב את חיי החוץ. לעומת זאת, בבית הוא מאוד ייהנה ממשחקים בבית ויוציא אנרגיה רבה וישתולל עם ילדים ומבוגרים כאחד, כראוי לכלב שעשועים. הכלב רגיש מאוד לרחשים מהסביבה וחשדני כלפי זרים.
הוא נוח מאוד לאילוף, אך חשוב להציב לו גבולות ולא להשתולל בבית, שכן הוא ינסה לבחון אותנו. מדובר בכלב חכם מאוד שישמח ללמוד התנהגות חדשה עם ההנחייה הנכונה.

טיפוח

אמנם הכלב הקטן קל לגידול ולטיפוח, אך פרוותו דורשת תשומת לב מיוחדת. הפרווה הארוכה של מלטז דורשת הברשה יום-יומית או שמאוד מהר ייווצרו בה קשרים ותאסוף קוצים ולכלוך רב.

בעיות רפואיות נפוצות

חשוב לנקות את העיניים של כלבי מלטז באופן קבוע, עקב נטייה לדמוע. מבנה הפנים הפחוס עלול לפעמים לגרום לו לנחירות ועיטושים.

למידע נוסף ומציאת מלטז למכירה >> לחצו כאן

למידע נוסף ומציאת מלטז לאימוץ >> לחצו כאן

תכונות אופי:

Icon היפואלרגני
Icon מתאים לדירה
Icon ידידותי לילדים
Icon קל לאילוף
מלטז

מודעות.

לא נמצאו מודעות רלוונטיות לגזע הנבחר

מאמרים שיכולים לעניין אותך.