מסטינו נפוליטנו למכירה בפיקוח מלא - פטפיינדר
אודות ההתאחדות הישראלית לכלבנות התאחדות החתולים הישראלית מכללת ברושים

מסטינו נפוליטנו.

בית > מידע גזעים > מסטינו נפוליטנו

מסטינו נפוליטנו

מסטינו נפוליטנו (מסטיף איטלקי) Mastino NapoletanoNeapolitan Mastiff

שייך לקבוצת כלבי הדוגה קבוצה 2 ב’

תוחלת חיים ממוצעת: 8-10 שנים

גובה ומשקל: גובה זכר בוגר  65-75 ס”מ, גובה נקבה 60-68 ס”מ, משקל זכר בוגר 60-70 ק”ג, נקבה 50-60 ק”ג.

מידע כללי

למי שאוהב כלבים גדולים בעלי נוכחות משמעותית, שלא דורשים פעילות גופנית ניכרת; מי שיכול להרשות לעצמו הוצאות לא קטנות על אוכל, ומי שלא חוששים מקצת ריר על הבגדים או בבית  – אזי המסטינו נפוליטנו יכול להיות הכלב המושלם עבורכם, אם יש לכם ניסיון קודם בגידול כלבים גדולים ואסרטיביים!

המסטיף הנפוליטני הוא כלב שמירה מובהק מאיטליה. הוא כלב גדול המאופיין על ידי פניו המקומטות בכבדות, עורו הרפוי וגודלו המרשים.

למסטינו יש הרבה תכונות טובות, אבל הוא בהחלט לא כלב קל לגידול, ובמיוחד למי שזה לו כלב גדול ואסרטיבי ראשון. כדי להגיע למסטינו בוגר רגוע מאוזן ובטוח בעצמו, היה מוכן לעשות הרבה שיעורי בית כדי למצוא מסטינו מבית גידול טוב ואחראי, ואח”כ היה מוכן להשקיע מאמץ רב באילוף וחינוך המסטינו מאז היותו גור.

אמנם אופיו המגן אטרקטיבי לאנשים רבים, אך המסטינו הוא בהחלט אינו בחירה מתאימה לבעל כלבים מתחיל, שכן המסטינו זקוק למישהו שיוכל לחנך אותו באמצעות אימונים עקביים תוך מתן כבוד רב לכלב, ולעולם ללא שימוש בכוח.

למסטינו רמת פעילות נמוכה, אפילו כגור. טיול קצר יספק לו את האימון הגופני היומי הדרוש לו מבלי להפעיל לחץ לא רצוי על השלד ההולך וגדל שלו. כדאי להימנע מלקחת את המסטינו לגני כלבים מכיוון שהוא עלול להיות תוקפני כלפי כלבים שהוא לא מכיר. המסטינו מתאים לבית עם חצר גדולה המוקפת בגדר חזקה וגבוהה, שכן מדובר בזן טריטוריאלי מאוד, ועליו ללמוד את גבולותיו.

המסטינו, ששייך למשפחת כלבי המסטיף, מאופיין בעצם חזה מסיבית, הליכה מגושמת, ראש מסיבי מרובה קמטים, ועור רפוי עם פרווה בצבעי אפור, שחור, מהגוני או שזוף – כל אלו הם תוצאה של דורות של גידול סלקטיבי ברחבי הארץ הנפוליטנית עם מעט מאוד השפעה מגזעים אחרים.

חשוב לדעת כי המסטינו דורש, כמו כל כלב אחר פעילות גופנית, אך זו חייבת להיות מתונה מאוד (כגון הליכה) ולא בתנאי חום, כאשר לגבי גורים עד גיל שנה ישנה חובת זהירות יתרה.

מסטינו נפוליטני למכירה

ההיסטוריה של המסטינו

שורשיו של המסטינו מושרשים עמוק באדמת איטליה. מוצאו מכלבי מלחמה רומיים, שהיו כלבים  גדולים, אשר הורבעו עם מסטיפים בריטיים ענקיים לאחר הפלישה הרומית לבריטניה. הכלבים החזקים שהתקבלו היו בעלי אופי הגנתי מובהק, והם הפכו לכלבי שמירה של משקים  וחוות של אדונים שסיימו לכבוש את העולם. במשך 2,000 שנים הם היו כלבי המסטינו “הכלב הגדול של האיש הקטן”, אך המלחמות והתיעוש כמעט הביאו להכחדתם. לאחר מלחמת העולם השנייה, לעומת זאת, חובבי הכלבים האיטלקים עשו מאמץ מרוכז להצלת הגזע. הם הוצגו בתערוכת כלבים בנאפולי בשנת 1946, ותקן גזע נכתב על ידי פיירו סקנזיאני בשנת 1948. ה-fci  הכיר בגזע בשנת 1949, ותקן הגזע נכתב מחדש בשנת 1971. בתחילת שנות השבעים, הפכו כלבי המסטינו למוכרים במדינות אירופאיות אחרות, וגם בארצות הברית.

מסטינו נפוליטנו – אופי והתנהגות

המסטינו הוא כלב שקט, פיקח ומאוד מגן על משפחתו, כולל חיות מחמד אחרות איתן הוא גדל. למרות שהוא עשוי להיראות ככלב עדין, המסטינו הוא בהחלט לא כלב נימוח וקל. זהו כל שמאופיו חשדן כלפי זרים ויכול להיות תוקפני כלפי כלבים שהוא לא מכיר.

מכיוון שהם קשורים בקשר הדוק כל כך לבני משפחתם האנושית, המסטינו נוטים שלא לאהוב חדירה של מישהו אחר למעגל המשפחתי, והרכושנות שלהם חורגת מעבר לזו כלפי אנשים גם כלפי כל דבר שנמצא בטריטוריה שלהם. דווקא הרצון שלהם להיות תמיד עם בני משפחתם האנושית עלול לתרום לחרדת פרידה מוגברת.

מסטינו נפוליטני גור

במיטבו, המסטינו הוא כלב רגוע ועדין, אך הוא גם בהחלט יכול להיות עקשן. כאשר כלב בגודל כזה ללא אילוף וחינוך נכון מגיל צעיר גדל להיות כלב עקשן שרוצה לעשות דברים בדרך שלו, אתם עלולים להגיע למצב של קושי רב להתמודד עמו. המסטינו  חייב לעבור חשיפה טובה וחינוך נכון מגיל צעיר, וזאת בשילוב עם מנהיגות אסרטיבית של בעליו, אחרת הוא עלול להיות אגרסיבי כלפי כלבים אחרים, בעלי חיים קטנים יותר או אפילו אנשים. אם אתה רוצה ליהנות מהמסטינו שלך אזי אתה חייב להיות מוכן לעבוד אתו באופן קבוע מגיל צעיר כדי שהוא יכבד אותך ויקשיב לך מתוך אהבה רצון אמיתתי לרצות אותך.

מסטינו שלומד לכבד את בעליו הוא כלב משפחתי נפלא. הוא ייהנה לבלות איתם במשך כל שעות היום, כולל על המיטה והספה. הוא לא כלב פעיל והוא יהיה מרוצה מאוד משכיבה בפינות שונות  בבית, כשהוא מוודא כל הזמן שכולם בטוחים. המסטינו יהיה גם הראשון לגשת לדלת כדי לבדוק מי הגיע והאם כוונותיו טובות.

כלפי ילדים קטנים המסטינו הוא אוהב, מגונן (לפעמים יותר מדי), עדין וסובלני, והוא בדרך כלל נזהר איתם. עם זאת, כלבים גדולים אינם שמרטפים המתאימים לילדים, ויש לפקח על כל האינטראקציות בין השניים.

חשוב לדעת: לא משנה כמה נחמד וחביב גור המסטינו שרכשתם מהמגדל, הוא בהחלט יכול לפתח רמות שונות של נביחות, חפירות באדמה בחצר והתנהגויות לא רצויות אחרות אם הוא משועמם, לא מאולף או לא מפוקח.

 

התחל לאלף את הגור שלך כמה ימים לאחר הגעתו הביתה (כדאי להיעזר במאלף שמכיר גזע זה) וזה אומר כבר בגיל שמונה שבועות. המתנה באילוף תגדיל את הסיכויים לקבל כלב עקשן וקשה לאילוף. התחילו את החשיפה לכלבים, חתולים, ילדים, רעשים, סביבה חדשה ואנשים זרים לאחר מספר ימים בודדים בו הגור הגיע אליכם. עשו זאת תחילה בביתכם או החצר ביתכם עד שהגור ישלים את כל חיסוני החובה שלו, ורק אח”כ צאו והפגישו את הגור עם סביבה וכלבים חדשים.

ואולי הכי חשוב: שאל את עצמך מדוע אתה מעוניין דווקא בגזע הזה, שוחח עם מגדל מנוסה מבית  גידול מוכר של גזע המסטינו הנפוליטני המפוקח על ידי ההתאחדות הישראלית לכלבנות, תאר בפניו בדיוק מה אתה מחפש בכלב, ובקש סיוע בבחירת גור. מגדלים רואים את הגורים מדי יום ויכולים לתת המלצות מדויקות להפליא ברגע שהם מודעים לאורח החיים שלך ולאישיות שלך.

 

מסטינו נפוליטנו – בריאות

כמו כל גזע ענק עם פנים פחוסים, גם המסטינו רגיש לקיצוניות בטמפרטורה, מחלות לב כמו קרדיומיופתיה מורחבת וסטנוזיס אבי העורקים, היפוך קיבה, דיספלסיה של מפרק הירך, בעיות עיניים כגון אטרופיון ואקטרופיון (מצב בו העפעף נמתח כלפי פנים או חוץ), וכן היפר-קרטוזיס של כרית כף הרגל.

מסטינו נפוליטני בשטח

מגדלים אחראיים של ההתאחדות הישראלית לכלבנות בודקים את כלבי הרבייה שלהם בבדיקת מחלות גנטיות, ומרביעים רק את הכלבים הבריאים והמבטיחים ביותר. אבל, לאימא טבע יש לפעמים תכנון אחר, וגור יכול לפתח אחת מהמחלות האופייניות לגזע למרות ההקפדה על הרבעה מבוקרת גנטית. ההתקדמות ברפואה הווטרינרית משפרת את הסיכויים שגם כלבים החולים במחלה שברוב המקרים הכלבים יכולים עדיין לחיות חיים טובים. לכן, הקפד לקנות גור ממגדל שמוכר על ידי ההתאחדות הישראלית לכלבנות וכך תוכל לשפר את סיכוייך לקבל כלב בריא.

חשוב לזכור שבשל היות המסטינו גזע פחוס ומרובה קמטים בפניו הרי שהוא רגיש לחום, ולכן  אסור בשום מקרה להשאיר אותם בחוץ ביום חם, או בבית ללא מיזוג אוויר.

ואל לנו לשכוח את אחת הבעיות הבריאותיות הנפוצות ביותר בעולם: ההשמנה. שמירה על המסטינו במשקל המתאים היא אחת הדרכים הקלות ביותר להגן על הבריאות הכללית שלו, ובכך  להבטיח כלב בריא לכל החיים.

מסטינו נפוליטנו – טיפוח

למסטינו יש פרווה קצרה וצפופה עם עור שמן. עורו של המסטינו עבה, חופשי ורפוי, והוא מתאפיין בקפלים רבים בעיקר בראש ובצוואר. הפרווה הקצרה של המסטינו קלה לטיפוח, והברשה בתדירות של פעמיים בשבוע במברשת ייעודית תסייע בהסרת שערות מתות ובהפחתת כמות השיער שתמצאו בבית. חשוב לדעת כי נשירת שיער במסטינו יכולה להמשך כמעט במשך כל השנה, אך בחילופי עונות קיימת נשירה מוגברת, מה שמחייב אתכם לשאיבה או טאטוא של הבית כמעט כל יום.

הטיפוח החשוב יותר במסטינו הוא ניקוי של קמטי העור. למסטינו יש קמטים רבים והם זקוקים לטיפול מיוחד כדי למנוע הצטברות של לכלוך בשיפולי הקמטים וכתוצאה מכך גם התפתחות של חיידקים. יש לנגב את שיפולי הקמטים בעזרת מטלית לחה או מגבון לא מבושם לתינוקות, ואז חשוב מאוד ליבש את הקפלים היטב כדי למנוע זיהומים בעור.

משום שלמסטינו אוזניים שמוטות וארוכות יחסית (מאז שחל האיסור על חיתוך אוזני הכלב), יש חשש להתפתחות זיהומים או דלקות באוזניים כשהסימפטום לכך הוא ריח של “שמרים” מהאוזניים. חשוב לבדוק את האוזניים, לוודא שאין ריח של “שמרים”, ואם  יש ריח חשוב להתייעץ עם ווטרינר, לבדוק את האוזניים, ובמידת הצורך לקבל הדרכה לגבי אופן ניקיון האוזניים עם נוזל ייעודי לניקיון אוזניים.

המסטינו  הוא כלב שמרייר (מזיל ריר) – והרבה! דאג שתהיה מגבת לניגוב פניו המקומטות לאחר כל ארוחה או שתיית מים, כי כשהוא מנענע את הראש הגדול הזה הוא עשוי להעיף כמות לא מבוטלת  של ריר לכל מקום.

השאר זה טיפול בסיסי. בדקו את האוזניים מדי שבוע ונקו אותן במידת הצורך, צחצחו את השיניים בתדירות גבוהה ככל האפשר, וקצצו את הציפורניים באופן קבוע, לרוב כל כמה שבועות.

בדיקות טרם הרבעה

קיימת חובת בדיקה של אגן הירכיים (היפ דיספלזיה), ומותר להרביע עם זכרים בעלי סיווג אגן עד C ועם נקבות בעלות סיווג אגן עד D.  בנוסף מומלץ לערוך אקו לב לוודא שאין הגדלה של הלב ולבצע בדיקה גנטית ל- HFH Hereditary Foot Hyperkeratosis.

 

החוג הישראלי לכלבי דוגה – התאחדות הישראלית לכלבנות

רכז גזע – סארי חסון

לפניות לגבי המלטות ושאלות נוספות לפנות רק בוואטס אפ 052-3141256

 

בתי גידול/מגדלים של מסטינו נפוליטנו

Di hasson – mastino napoletano kennel

תכונות אופי:

Icon מתאים לשמירה
Icon דורש בעלים מנוסה ואסרטיבי

תכונות

מתאים למגורים בדירה
מתאים לבעלים לא מנוסה (כלב ראשון) ופחות אסרטיבי
רמת רגישות של הכלב
מסוגלות להישאר לבד
התמודדות עם מזג אוויר קר
התמודדות עם מזג אוויר חם
הבעת חיבה לבני המשפחה
צרכים חברתיים
מתאים באופן יוצא מהכלל לילדים
ידידותי לזרים
טריטוריאלי
יכולת שמירה
ידידותי לכלבים אחרים
ידידותי לחתולים
רמת נשירה
רמת הזלת ריר
קל לטיפוח (בעיקר פרווה)
נטייה להשמנה
גודל
קל לאילוף
רמת השימוש בפה
יצר טרף
נטייה טבעית לנבחנות
נטייה טבעית לשוטטות
רמת אנרגיה
רמת נמרצות
רמת ההפעלה הנדרשת
נטייה טבעית למשחק

מודעות.

מאמרים שיכולים לעניין אותך.

מוצרים טבעיים לכלבים וחתולים, המטפלים במגוון רחב של בעיות פיזיות ורגשיות ויכולים לתת תמיכה למצבים של מחלות ופציעות נפוצות, תמיכה רגשית בזמנים מאתגרים וכן תמיכה לבעלי חיים עם מחלות כרוניות.

גולשי petfinder מקבלים 10% הנחה!
העתיקו את קוד הקופון​

				
					PETFINDER10