אודות ההתאחדות הישראלית לכלבנות

פומרניאן.

בית > מידע גזעים > פומרניאן

פומרניאן

פומרניאן Pomeranian

שייך לקבוצת הכלבים הזעירים

תוחלת חיים ממוצעת: 12-16 שנים

גובה ומשקל: 18-22 ס"מ לכלב בוגר,  1.5-2 ק"ג לכלב בוגר.

הפומרניאן הזעיר, שהיה במשך זמן רב אהוב הן על מלכים והן על פשוטי העם, נחשב גם לחבר האידיאלי. הפרווה המפוארת, החיוך, הפנים השועליים, והאישיות התוססת סייעו לפומרניאן להפוך לאחד מגזעי השעשוע הפופולריים ביותר בעולם.

הפומרניאן משלב גוף זעיר (בד"כ לא יותר משבעה ק"ג) לבין התנהגות של כלב גדול. הפרווה הכפולה והשופעת, עם השוליים המשתרעים על החזה והכתפיים, מגיעה כמעט לשני תריסרים של גווני צבע, דפוסים וסימנים שונים, אך לרוב צבע הפרווה הינו כתום או אדום.

הפומרניאן הינו ללא ספק כלב התראה אינטליגנטי, אשר ניתן לאילוף בקלות. כלב זה מתאים למשפחות עם ילדים אשר הינם מבוגרים מספיק כדי לדעת את ההבדל בין כלב צעצוע לצעצוע. מדובר בכלבים פעילים אשר את מרצם ניתן לפרוק בטיולים קצרים ברחבי העיר או באמצעות משחק עם צעצוע אהוב. הם יכולים ללמוד טריקים ומשחקים בקלות, אם כי הפעילות החביבה עליהם באמת היא לספק אושר וחברות לאדם המיוחד שלהם.

תזונה

יש להקפיד על מזון לכלבים באיכות גבוהה, בין אם מדובר במזון יבש ובין אם מדובר במזון בייצור עצמי בבית שחייב להיות מפוקח על ידי תזונאי או וטרינר כדי לספק תזונה מאוזנת ונכונה. תפריט המזון וכמותת המזון צריכים להיות מתאימים לגילו של הכלב (גור, בוגר, מבוגר). כלבים מסוג זה נוטים לעודף משקל, ולכן יש להקפיד על צריכת קלוריות נכונה התואמת את גילו של הכלב. יש לזכור כי חטיפים יכולים לסייע באילוף הכלב, אבל מתן עודף של חטיפים יכול בהחלט לגרום להשמנה. תמיד חשוב לדעת אילו מאכלים אנושיים בטוחים לכלבים, ואילו מסוכנים להם. התייעץ עם הווטרינר שלך אם יש לך חששות לגבי המשקל של הכלב או אם יש צורך להתאים לו תפריט מסוים. מים טריים ונקיים צריכים להיות זמינים בכל עת.

טיפוח

הפרווה הכפולה והפרועה של הפומרניאן היא אחד מסימני ההיכר הבולטים ביותר. כדי לשמור על הפרווה היפה יש להבריש את הפרווה ולסרקה באמצעות מברשת מתאימה לפחות. הפומרניאנים הם כלבים פעילים, ולכן חשוב להקפיד לגזוז את ציפורניהם על ידי וטרינר או מטפח מומלץ. מומלץ מאוד למצוא מספרה ומטפח שידאגו לטיפוח הכולל של הכלב כל ארבעה עד שישה שבועות כך שהכלב יעבור אמבטיה, הברשה ופתיחת קשרים, ניקוי אוזניים, ציפורניים, ניקוי הבלוטות האנאליות אם נדרש, ואפילו צחצוח השיניים..

פעילות

הפומרניאנים פשוט נהנים להיות בני לוויה, והם יתנדבו באושר לכל פעילות וינצלו כל הזדמנות לרוץ, לשחק, ולצאת לטיולים. מחוץ לבית יש להקפיד שהפומרניאן יהיה קשור ברצועה או שיהיה במתחם סגור הרמטית, שכן הם ידועים לשמצה ביכולתם להימלט דרך חורים קטנים בגדר או לטפס על גדר נמוכה. זנים קטנים כמו הפומרניאנים יכולים להיחשב  בטעות כארנבות או כסנאים על ידי ציפורים גדולות כמו נצים וינשופים, ולכן חשוב שהפומרניאן ישהה תחת קירוי מתאים או שיש להישאר איתם בכל עת בהיותם מחוץ לבית.

אילוף

את הפומרניאן יש לאלף מגיל צעיר כיצד ללכת עם רצועה, ולימוד שאר הפקודות דורש ללא ספק עקביות וסבלנות. חשוב לחנך את הפומרניאן מגיל צעיר שלא לקפוץ על מיטות וספות מחשש שפעולות אלו יפגעו להם במפרקים או אפילו יגרמו לשבר בעצם. אלו כלבים עירניים מאוד ואינטליגנטים, והם בהחלט נהנים ויכולים להצטיין בפעילויות שמשלבות זריזות וציות.

הפומרניאנים הם בדרך כלל כלבים קטנים ובריאים כאשר הם מגיעים מבית גידול איכותי ואחראי. כלבים אלו עלולים לסבול מבעיות רפואיות בברכיים, בבלוטת התריס, בקנה הנשימה ובעור. כמו כן הם ועלולים לסבול מאי ספיקת לב והתקפים. הקפד לקנות גור ממגדל שמוכר על ידי ההתאחדות הישראלית לכלבנות וכך תוכל לשפר את סיכוייך לקבל כלב בריא.

תכונות אופי:

Icon מתאים לדירה
Icon ידידותי לילדים
Icon קל לאילוף
פומרניאן

מודעות.

מאמרים שיכולים לעניין אותך.