פומרניאן למכירה | פומרניאן למכירה באתר המוביל לכלבנות מתועדת - פטפיינדר
العربيةEnglishעִבְרִיתРусский
العربيةEnglishעִבְרִיתРусский
אודות ההתאחדות הישראלית לכלבנות התאחדות החתולים הישראלית

פומרניאן.

בית > מידע גזעים > פומרניאן

פומרניאן

פומרניאן

פומרניאן Pomeranian

שייך לקבוצת הכלבים הזעירים, כלבי שפיץ

תוחלת חיים ממוצעת: 12-16 שנים

גובה ומשקל: 21 ס”מ לכלב בוגר עם אפשרות סטייה של 3 ס”מ למעלה ולמטה,  1.5-2 ק”ג לכלב בוגר בהתאמה לגודל הכלב.

רקע כללי

הפומרניאן הזעיר, שהיה במשך זמן רב אהוב הן על מלכים והן על פשוטי העם, נחשב גם לחבר האידיאלי. הפרווה המפוארת, החיוך, הפנים השועליים, והאישיות התוססת סייעו לפומרניאן להפוך לאחד מגזעי השעשוע הפופולריים ביותר בעולם.

הפומרניאן משלב גוף זעיר (בד”כ לא יותר משלושה ק”ג) לבין התנהגות של כלב גדול. הפרווה הכפולה והשופעת, עם השוליים המשתרעים על החזה והכתפיים, מגיעה כמעט לשני תריסרים של גווני צבע, דפוסים וסימנים שונים, אך לרוב צבע הפרווה הינו כתום או אדום.

הפומרניאן הינו ללא ספק כלב התראה אינטליגנטי, אשר ניתן לאילוף בקלות. ואל תטעו, הפומרניאן בהחלט יודע לנבוח. זה אולי לא מחריש אוזניים, אבל זה יכול להיות לעתים מעצבן וקשה מאוד לעצור אותו מלנבוח גם אם הוא מאולף.

כלב זה מתאים למשפחות עם ילדים אשר הינם מבוגרים מספיק כדי לדעת את ההבדל בין כלב צעצוע לצעצוע. מדובר בכלבים פעילים אשר את מרצם ניתן לפרוק בטיולים קצרים ברחבי העיר או באמצעות משחק עם צעצוע אהוב. הם יכולים ללמוד טריקים ומשחקים בקלות, אם כי הפעילות החביבה עליהם באמת היא לספק אושר וחברות לאדם המיוחד שלהם.

רמת הפעילות של הפומרניאן הופכת אותו לחיית מחמד אידיאלית למי שרוצה כלב קטן עם תכונות של כלב מזחלות וכלבי רועים בגודל מלא. מכיוון שהוא זעיר פעילות גופנית בבית יכולה להספיק כדי לשמור על בריאותו של הפומרניאן, אבל כדי לשמור גם על בריאותו הנפשית מומלץ לצאת עמו לטיולים ארוכים. נסו זאת ואז תראו כמה שהפומרניאן שלכם שמח לצאת לטיולים ארוכים, לרדוף אחרי עלים ולשחק עם כלבים קטנים אחרים.

פומרניאן למכירה

הפומרניאן הוא כלב אתלטי המשתתף לעתים קרובות בספורט כלבני, ובזכות  גודלו המזערי הוא בהחלט מתאים לחיים בדירה, אבל באותה מידה הוא יהיה מאושר לחיים בבית גדול. חשוב לזכרו כי מקום המחייה של הפומרניאן הוא בתוך הבית ביחד עם משפחתו האנושית ובהחלט לא בחצר!

ניתן למסור את גורי הפומרניאן לביתם החדש בגיל 8 עד 10 שבועות, אך ישנם מגדלים שמעדיפים  לשמור על גורים עד גיל 12 עד 14 שבועות כדי לוודא שהם בוגרים מספיק כדי ללכת לבתיהם החדשים וכדי לבדוק האם הם עומדים בתקן לתערוכת כלבים (במיוחד בקשר לגובה).

ההיסטוריה של הפומרניאן

שמו של הפומרניאן מגיע מפומרניה, אזור בצפון אירופה לחופי הים הבלטי. ההערכה היא ששם גידלו התושבים לראשונה כלבים גדולים יותר של גזעי השפיץ. הפומים המקוריים שקלו 9-13 ק”ג כך שהם היו גדולים בהרבה מהפומרניאן שאנחנו מכירים היום.

הגזע הפך פופולרי בבריטניה לאחר שהמלכה ויקטוריה התאהבה בפומרניאן בשנת 1888 בעת חופשה בפירנצה, איטליה. היא הביאה איתה פומרניאן אחד לבית, והפופולריות של הגזע המריאה בן רגע. ההתעניינות בגזע חצתה את האוקיאנוס האטלנטי לארצות הברית, שם התקיימה התערוכה הראשונה של גזע הפומרניאן במלון וולדורף אסטוריה בשנת 1911.

לפומים המוקדמים היו פרצופים שועליים יותר מאשר הפומים של ימינו, והיה יותר סיכוי שהפומרניאן ייוולד בצבע לבן, שחור, שוקולד, קינמון, חום או שמנת מאשר בצבעי האדום והכתום הנפוצים כיום. חשוב לדעת כי עדיין הפומים עדיין יכולים להופיע עם פרווה בכל צבע ובכל דפוס.

עד כה, רק פומרניאן אחד זכה בתואר Best in Show בתערוכת הכלבים של ווסטמינסטר.  היה זה הכלב  BISS / BIS Am. Ch. Great Elms Prince Charming II ROMX, HOF, שניצח בשנת 1988.

פומרניאן – מאפיינים והתנהגות

לפומרניאן מראה גאה וזוהר עם אישיות שתואמת. הוא מוחצן, פיקח ומלא חיים. קשה להסתובב עם פומרניאן בחוץ במקום הומה אדם מבלי למשוך תשומת לב. הכלבים הקטנים והמדהימים האלו עם העיניים הכהות בצורת שקד והבעה ערנית ושמחה הם כלבים קטנטנים אך בהחלט חסרי אמון. יש להם טמפרמנט של “אני הבוס כאן” והם נוטים לא לפחד מזרים או מחיות אחרות. במשך יותר ממאה שנים הפומרניאן מוכר בזבות היותו כלב שמירה נהדר (התראה בלבד). הוא אולי שוקל רק כמה קילוגרמים, אך הוא בהחלט תופס את עצמו כאחראי היחידי על ביתו ומשפחתו.

פומרניאן בטיול

הפומרניאן הקטן והמושלם הוא כלב רגוע וקל מאוד לחיות איתו בבית. הוא תמיד ייהנה לשבת בחיקך ולתת לך נשיקות מלאות באהבה. הוא יודע להעסיק את עצמו אבל לא באופן שיטריד את מנוחתך. עם זאת, כפי שכבר אמרנו, הפומרניאן אוהב לנבוח ולכן חשוב  להתחיל בחינוכו בגיל מוקדם ולהיות עקבי בחינוכו אם אתה מתכוון ללמד אותו את הפקודה “שקט” או כדי שיפסיק לנבוח.

הפומים אולי נראים כמו צעצועים קטנים, אך הדעה הרווחת היא שהם אינם חיות מחמד אידיאליות לילדים קטנים, שכן הם עדינים מכדי שניתן יהיה לשחק איתם ללא רגישות, והם כשלעצמם  מעדיפים את חברת המבוגרים ולא את חברת הילדים.

את הפומרניאן יש לאלף מגיל צעיר כיצד ללכת עם רצועה, ולימוד שאר הפקודות דורש ללא ספק עקביות וסבלנות. חשוב לחנך את הפומרניאן מגיל צעיר שלא לקפוץ על מיטות וספות מחשש שפעולות אלו יפגעו להם במפרקים או אפילו יגרמו לשבר בעצם. אלו כלבים ערניים מאוד ואינטליגנטים, והם בהחלט נהנים ויכולים להצטיין בפעילויות שמשלבות זריזות וציות.

אילוף לעשיית צרכים מחוץ לבית יכול להיות קשה כשזה מגיע לפומרניאן, במיוחד אם מדובר ביום גשום או קר,  והפומרניאן יעדיף לעשות את צרכיו בבית ולא לצאת. כפשרה, כדאי לשקול אילוף שילמד את הפומרניאן לעשות את צרכיו על משטח ייעודי במקום קבוע כך שלשניכם יהיה פתרון למזג ​​אוויר גרוע.

הפומים פשוט נהנים להיות בני לוויה, והם יתנדבו באושר לכל פעילות וינצלו כל הזדמנות לרוץ, לשחק, ולצאת לטיולים. מחוץ לבית יש להקפיד שהפומרניאן יהיה קשור ברצועה או שיהיה במתחם סגור הרמטית, שכן הם ידועים לשמצה ביכולתם להימלט דרך חורים קטנים בגדר או לטפס על גדר נמוכה. זנים קטנים כמו הפומים יכולים להיחשב  בטעות כארנבות או כסנאים על ידי ציפורים גדולות כמו נצים וינשופים, ולכן חשוב שהפומרניאן ישהה תחת קירוי מתאים או שיש להישאר איתם בכל עת בהיותם מחוץ לבית.

וזכרו: לא משנה כמה נחמד וחביב גור הפומרניאן שרכשתם מהמגדל, הוא בהחלט יכול לפתח רמות שונות של נביחות, חפירות באדמה בחצר, נשכנות, רודנות ועוד התנהגויות לא רצויות אחרות אם הוא משועמם, לא מאולף או לא מפוקח.

פומרניאן בגינה

התחל לאלף את הגור שלך כמה ימים לאחר הגעתו הביתה. זה אומר כבר בגיל שמונה שבועות. המתנה באילוף תגדיל את הסיכויים לקבל כלב עקשן וקשה לאילוף. התחילו את החשיפה לכלבים, חתולים, ילדים, רעשים, סביבה חדשה ואנשים זרים לאחר מספר ימים בודדים בו הגור הגיע אליכם. עשו זאת תחילה בביתכם או החצר ביתכם עד שהגור ישלים את כל חיסוני החובה שלו, ורק אח”כ צאו והפגישו את הגור עם סביבה וכלבים חדשים.

ואולי הכי חשוב: שאל את עצמך מדוע אתה מעוניין דווקא בגזע הזה, שוחח עם מגדל מנוסה מבית  גידול מוכר של גזע הפומרניאן המפוקח על ידי ההתאחדות הישראלית לכלבנות, תאר בפניו בדיוק מה אתה מחפש בכלב, ובקש סיוע בבחירת גור. מגדלים רואים את הגורים מדי יום ויכולים לתת המלצות מדויקות להפליא ברגע שהם מודעים לאורח החיים שלך ולאישיות שלך.

פומרניאן – בריאות

מגדלים אחראיים של ההתאחדות הישראלית לכלבנות בודקים את כלבי הרבייה שלהם בבדיקת מחלות גנטיות, ומרביעים רק את הכלבים הבריאים והמבטיחים ביותר. אבל, לאימא טבע יש לפעמים תכנון אחר, וגור יכול לפתח אחת מהמחלות האופייניות לגזע למרות ההקפדה על הרבעה מבוקרת גנטית. ההתקדמות ברפואה הווטרינרית משפרת את הסיכויים שגם כלבים החולים במחלה שברוב המקרים הכלבים יכולים עדיין לחיות חיים טובים. לכן, הקפד לקנות גור ממגדל שמוכר על ידי ההתאחדות הישראלית לכלבנות וכך תוכל לשפר את סיכוייך לקבל כלב בריא.

לעתים קרובות לכלבים זעירים יכולות להיות בעיות בריאותיות גדולות, והפומרניאן אינו יוצא מן הכלל. מרבית הפומים זוכים לחיים ארוכים ובריאים, אך גם הם יכולים לפתח בעיות בריאותיות הנפוצות בכלבי טוי, כמו בעיות בקנה הנשימה הגורמות לבעיות נשימה ומקשה על חגירת קולר. בעיה בקנה הנשימה מתרחשת כאשר הסחוס בקנה הנשימה נעשה חלש וגורם לקנה הנשימה לאבד מצורתו הצינורית בדרך כלל, וזה מקשה על הכלב לנשום. לאימהות יכולות להיות בעיות שיניים, והברכיים שלהן יכולות לזוז ממקומן. בקש מהווטרינר לבדוק את ברכיו של כלבך באופן קבוע, במיוחד אם אתה מבחין בו צולע או מקפץ תוך כדי ריצה.

כמו אצל הרבה גזעים, גם הפומרניאן עלול לסבול מבעיה במפרק הירך הנקראת מחלת Legg-Calve-Perthes. מצב זה גורם לאספקת דם מופחתת לראש עצם הרגל האחורית, מה שגורמם לעצם להתפרק. הסימן הראשון של Legg-Calve-Perthes היא צליעה של הכלב, ותופעה זו מופיעה לרוב כאשר הגור בן 4 עד 6 חודשים. ככל שהוא יאובחן ויטופל מוקדם יותר, כך גדל הסיכוי שהכלב יחלים החלמה מלאה. במקרה הצורך ניתן לטפל ב leg-Calve-Perthes בניתוח להסרת ראש עצם הרגל, ולאחר מכן הגור יכול בהחלט לחיות חיים תקינים.

בעיות עיניים יכולות להופיע בצורה של אטרופיה מתקדמת של הרשתית, בעיות בדרכי הדמע וקטרקט. כמו כן, הפומרניאן עלול לסבול ממום בלב, והאימהות עלולות לסבול מספר בעיות בריאותיות שיכולות לגרום להן לאבד את הפרווה, כולל מחלות של בלוטת התריס וחריגות בהורמון הגדילה. חלק מהפומים עלולים לפתח בעיה בריאותית  בפרווה הידועה בשמות רבים: מחלת עור שחור, אלופציה גנטית, עור פילים, תסמונת נשירת שיער קשה או סתם “בעיית פרווה.”

יש להקפיד על מזון לכלבים באיכות גבוהה, בין אם מדובר במזון יבש ובין אם מדובר במזון בייצור עצמי בבית שחייב להיות מפוקח על ידי תזונאי או וטרינר כדי לספק תזונה מאוזנת ונכונה. תפריט המזון וכמותת המזון צריכים להיות מתאימים לגילו של הכלב (גור, בוגר, מבוגר). כלבים מסוג זה נוטים לעודף משקל, ולכן יש להקפיד על צריכת קלוריות נכונה התואמת את גילו של הכלב. יש לזכור כי חטיפים יכולים לסייע באילוף הכלב, אבל מתן עודף של חטיפים יכול בהחלט לגרום להשמנה. תמיד חשוב לדעת אילו מאכלים אנושיים בטוחים לכלבים, ואילו מסוכנים להם. התייעץ עם הווטרינר שלך אם יש לך חששות לגבי המשקל של הכלב או אם יש צורך להתאים לו תפריט מסוים. מים טריים ונקיים צריכים להיות זמינים בכל עת.

פומרניאן – טיפוח

הפרווה הכפולה והפרועה של הפומרניאן היא אחד מסימני ההיכר הבולטים ביותר. כדי לשמור על הפרווה היפה יש להבריש את הפרווה ולסרקה באמצעות מברשת מתאימה לפחות אחת ליומיים. הפומים הם כלבים פעילים, ולכן חשוב להקפיד לגזוז את ציפורניהם על ידי וטרינר או מטפח מומלץ. מומלץ מאוד למצוא מספרה ומטפח שידאגו לטיפוח הכולל של הכלב כל ארבעה עד שישה שבועות כך שהכלב יעבור אמבטיה, הברשה ופתיחת קשרים, ניקוי אוזניים, ציפורניים, ניקוי הבלוטות האנאליות אם נדרש, ואפילו צחצוח השיניים.

 

לשאלות לגבי הגזע או המלטות קרובות (במידה ואין באתר) מוזמנים לפנות למועדון הפומרניאן הישראלי ששייך להתאחדות הישראלית לכלבנות

 

המועדון הישראלי לכלבי פומרניאן – ההתאחדות הישראלית לכלבנות

חברי וועד המועדון:

יו״ר: מישל פרטוק 0529244100 – mishelfartook@gmail.com

מקדמת גזע: אלינור אוחיון תסי 0504769776 – Elinor.tasi@gmail.com

גזברות + מזכירות: סימונה טילינגר 0505688075 –  siti25@walla.com

אחראי תערוכות: איתן אוחנה 0546092613 – eitanohana69@gmail.com

פירסום ויחסי ציבור: עו”ד שרה מלכה 0506722299 – sm29sm@gmail.com

וועדת ביקורת: יור’ – לירון בינימיני 0508185026- liron.binyamini@gmail.com

חברה ו. ביקורת: דר’ טלי אלוני 0523910673 – aloni-tr@zahav.net.il

 

בתי גידול/מגדלים

DAN STAR KOM MISHEL

JL Angel Of Eden

JOYBELLPOM

מגדלת Lorence

Pa Na Concordia Kennel

STELLA’S SHINING STAR’S

TEIVAT NOAH

מגדל אהוד שמחי

 

 

תכונות אופי:

Icon מתאים לדירה
Icon ידידותי לילדים
Icon קל לאילוף

תכונות

מתאים למגורים בדירה
מתאים לבעלים לא מנוסה (כלב ראשון) ופחות אסרטיבי
רמת רגישות של הכלב
מסוגלות להישאר לבד
התמודדות עם מזג אוויר קר
התמודדות עם מזג אוויר חם
הבעת חיבה לבני המשפחה
צרכים חברתיים
מתאים באופן יוצא מהכלל לילדים
ידידותי לזרים
טריטוריאלי
יכולת שמירה
ידידותי לכלבים אחרים
ידידותי לחתולים
רמת נשירה
רמת הזלת ריר
קל לטיפוח (בעיקר פרווה)
נטייה להשמנה
גודל
קל לאילוף
רמת השימוש בפה
יצר טרף
נטייה טבעית לנבחנות
נטייה טבעית לשוטטות
רמת אנרגיה
רמת נמרצות
רמת ההפעלה הנדרשת
נטייה טבעית למשחק

מודעות.

מאמרים שיכולים לעניין אותך.

דילוג לתוכן