אודות ההתאחדות הישראלית לכלבנות פט פיינדר - המדריך המלא לבחירת גור גזעי

פינצ’ר ננסי.

בית > מידע גזעים > פינצ’ר ננסי

פינצ'ר

פינצ’ר ננסי  Miniature Pincher

שייך לקבוצת הכלבים הזעירים, טוי

תוחלת חיים ממוצעת: 12-16 שנים גובה ומשקל: גובה ממוצע 25-30 ס”מ לכלב בוגר, 4-6 ק”ג לכלב בוגר.

פינצ’ר ננסי מכונה לעתים קרובות “הנועז וחסר הפחד”, הוא מתאפיין בהליכתו הרגליים הקדמיות מורמות מעלה, ואין לו שמץ של מושג שהוא כלב קטן המסווג על ידינו בני האדם כגזע טוי (צעצוע). מבחינתו הוא כלב גדול לכל דבר ועניין, ממש דוברמן. הפינצ’ר הוא כלב פעיל וסקרן מאוד אשר יבחן בקפדנות כמעט כל דבר חדש שמצרף לסביבת מחייתו.

אופי והתנהגות

כאשר מחפשים פינצ’ר ננסי למכירה חשוב לזכור כי זהו כלב לוויה נועז, חכם, עקשן, זריז ומצחיק לפעמים, אשר ידוע באהבתו העמוקה ונאמנותו לבעליו, חיבתו לאנשים ולטבע. עם זאת לפינצ’ר נטייה לחפור בורות, לנבוח, לרדוף אחרי חיות בר וחתולים, ולכן הוא לא מתאים לחיים בחצר, ולא תמיד מתאים לגדול עם ילדים קטנים מאוד. לעומת זאת, הפינצ’ר יכול להיות נפלא עם ילדים גדולים יותר, כל עוד הילדים לא מרימים אותם ונוהגים בהם כבצעצוע. רמת הפעילות של הפינצ’ר והאנרגיה שלו מתאימים באופן כללי  לילדים גדולים, אך כשמדובר בפעוטות יש בפירוש לפקח על האינטראקציה שלו איתם כך שהפעוטות לא יפגעו בכלב, ולהיפך.

הפינצ’ר הננסי הוא כלב משפחה עם מזג טוב שיגן על בעליו בחירוף נפש מפני פולשים בגודל של פי חמישה עשר מגודלו. למרות שהפינצ’ר הננסי אוהב מאוד את משפחתו, הוא לעולם לא יהיה סוג של כלב שיאהב להיות נישא בתוך תיק אופנתי, וכל ניסיון כזה ייגמר בנביחות והשתוללות.

לא רק שהפינצ’ר הננסי חושב את עצמו לנפוליאון, קטן שחושב את עצמו לענק, אלא הוא גם חושב שהוא יכול להתחרות בהודיני. הוא יכול בקלות למצוא דרך החוצה מהחצר המגודרת או מכל מקום סגור אחר, שכן מכשולים אלו מהווים עבורו אתגר מעניין.

כמו כל גזעי ה”טוי”, אילוף בסיסי יכול להיות קשה, והא ידוע ברכושנותו לצעצועים ומזון. לכן, חשוב את להתחיל את האילוף ברגע שאתה מביא הביתה את הגור, וכמובן שכדאי להתייעץ עם מאלף מקצועי. חשוב מאוד להתחיל בסוציאליזציה, חשיפה והכשרה מוקדמת כדי להפיק את המרב מהאינטליגנציה של הפינצ’ר, והכוונה כבר בהיותו גור בן חודשיים. יכולת הלמידה שלו טובה, ומחייבת התמדה בחינוכו. עשו שימוש בטכניקות חיזוק חיוביות כגון שבחים, משחק ותגמולי מזון – בכל מקרה מומלץ מאוד להסתייע במאלף מקצועי החל משלבי חייו המוקדמים של הפינצ’ר כדי להפיק ממנו את המיטב.

ואולי הכי חשוב: שאל את עצמך מדוע אתה מעוניין דווקא בגזע הזה, שוחח עם מגדל מנוסה של גזע הפינצ’ר הננסי, תאר בפניו בדיוק מה אתה מחפש בכלב, ובקש סיוע בבחירת גור. מגדלים רואים את הגורים מדי יום ויכולים לתת המלצות מדויקות להפליא ברגע שהם מודעים לאורח החיים שלך ולאישיות שלך.

מפשים פינצ’ר ננסי למכירה? >> לחצו כאן

מחפשים פינצ’ר ננסי לאימוץ? >> לחצו כאן 

פינצ’ר ננסי – בריאות

באופן עקרוני לכל הכלבים טהורי גזע יש פוטנציאל לפתח בעיות בריאות גנטיות, בדיוק כמו שלכל האנשים יש פוטנציאל לרשת מחלה מסוימת. היזהר ממגדל אשר אינו מציע ערבות בריאותית על גורים שהוא מוכר, והיזהר ממגדל שאומר לך כי הגזע הזה הוא בריא במאה אחוזים. מגדל אחראי יהיה כן ופתוח לספר על בעיות בריאות המאפיינות את הגזע וההיתכנות שאלו יופיעו בקו הדם של בית הגידול. לא מומלץ לרכוש גור ממגדל שאינו יכול לספק לך תיעוד בכתב לפיו להורים של הגור אין בעיות בריאות המשפיעות על גזע, וחשוב לדעת כי “בדיקת הווטרינר” איננה תחליף לבדיקות בריאות גנטיות ו/או צילומים ובדיקות מעבדה אחרות.

הפינצ’רים הננסיים הם כל כך קטנים, ויש להם כל כך מעט פרווה ושומן בגוף, עד שבתקופת החורף יש לחמם אותם באמצעות סוודרים או מעילים המכסים את החזה ואת הבטן, אחרת הם בקלות  יכולים לקבל כתמי קרחת (alopecia).

כמו בכלבים הקטנים ביותר,  מפרקי הברכיים של הפינצ’ר הננסי  יכולים להיות לא יציבים ויכולים לצאת ממקומן בקלות. זוהי בהחלט אחת הסיבות לשמור על כלבך רזה ולהימנע מהשמנה.

מחלת הירך הידועה בשם מחלת לג-קאלב-פרת הינה כשכיחה אצל הפינצ’רים הננסיים, וזו גורמת להפחתת אספקת הדם לעצם הרגל האחורית. הסימן הראשון של Legg-Calve-Perthes, הוא צליעה המופיעה בדרך כלל כאשר הגור בגיל 4 עד 6 חודשים. במקרים רבים, הטיפול דורש ניתוח כדי להסיר את הראש של עצם הרגל.

בעיות בריאותיות אחרות המאפיינות את הגזע כוללות סוכרת, בעיות במרפקים, חירשות מולדת ובעיות עיניים כמו ניוון רשתית מתקדמת, גלאוקומה, והיפופלזיה עצבית אופטית. חשוב מאוד לציין לגבי גזע זה שלא כל ביקור אצל הווטרינר הוא כתוצאה מבעיה גנטית, שכן  בגלל הגודל ואתלטיות של גזע זה, רגליים שבורות הן לא מקרה נדיר.

מגדלים אחראיים בודקים את כלבי הרבייה שלהם בבדיקת מחלות גנטיות, ומרביעים רק את הכלבים הבריאים והמבטיחים ביותר. אבל, לאימא טבע יש לפעמים תכנון אחר, וגור יכול לפתח אחת מהמחלות האופייניות לגזע למרות ההקפדה על הרבעה מבוקרת גנטית. ההתקדמות ברפואה הווטרינרית משפרת את הסיכויים שגם כלבים החולים במחלה שברוב המקרים הכלבים יכולים עדיין לחיות חיים טובים. לכן, הקפד לקנות גור ממגדל שמוכר על ידי ההתאחדות הישראלית לכלבנות וכך תוכל לשפר את סיכוייך לקבל כלב בריא.

ואל לנו לשכוח את אחת הבעיות הבריאותיות הנפוצות ביותר בעולם: ההשמנה. שמירה על הפינצ’ר הננסי  במשקל המתאים היא אחת הדרכים הקלות ביותר להגן על הבריאות הכללית שלו, ובכך  להבטיח כלב בריא לכל החיים.

טיפוח

פינצ’ר ננסי הוא אחד הגזעים הקלים לטיפוח. פרוותו חלקה ודי להשתמש במברשת זיפים לשם הברשה פעם או פעמיים בשבוע כדי להסיר את השיער המיותר שנושר. חשוב לזכור שגם גזע מנשיר שיער כמו כל כלב אחר, אבל בשל גודלם הקטן יש להם מטבע הדברים פחות פרווה מלכלב גדול, ולכן גם פחות שיער.

את הפינצ’ר הננסי ניתן לרחוץ עם שמפו עדין לכלבים מתי שהוא מעלה ריח לא טוב או מתלכלך, וחשוב מאוד לצחצח את שיניו באמצעות משחת שיניים מתאימה כדי למנוע בעיות חניכיים ושיניים.

לסיכום

פינצ’ר ננסי הוא כלב מאוזן, יציב, קומפקטי, קצר. זהו זן מטופח באופן טבעי, נמרץ ודרוך. מאפיינים אופייניים הם הפעולה שלהם כמו האקני, אנימציה ללא חת, שליטה עצמית מלאה, נוכחות נמרצת. רגליי פינצ”ר צריכים להיות ישרות וללא כיפוף פנימה או החוצה.  לפינצ”ר לעתים קרובות יש זנב מעוגן ואוזניים קצוצות, אם כי AKC כבר לא דורש את חיתוך האוזן. גודלו של פינצ”ר על פי מועדון המלונה האמריקאי, צריך להיות 10-12 ס”מ (25-32 ס”מ) גובה עם גובה רצוי ביותר של 11-11 1/2 אינץ ‘(28-29 ס”מ) בנקודה הגבוהה ביותר של הכתף . אורך שווה לגובה, אם כי הנקבות עשויות להיות ארוכות יותר.  המשקל האידיאלי הוא 8-10 פאונד (3.6-4.5 ק”ג). 

אולי יעניין אתכם גם : פקינז למכירה I שיצו למכירה

תכונות אופי:

Icon מתאים לדירה
Icon דורש פעילות
Icon ידידותי לילדים
Icon קל לאילוף
פינצ’ר ננסי

מודעות.

לא נמצאו מודעות רלוונטיות לגזע הנבחר

מאמרים שיכולים לעניין אותך.