פפילון (פפיון) למכירה - פטפיינדר
אודות ההתאחדות הישראלית לכלבנות התאחדות החתולים הישראלית מכללת ברושים

פפילון (פפיון).

בית > מידע גזעים > פפילון (פפיון)

פפילון (פפיון)

פפילון

פפילון Papillon – Continental Toy Spaniel

שייך לקבוצת כלבי הלוויה והטוי – קבוצה 9

תוחלת חיים ממוצעת: 13-17 שנים

גובה ומשקל: גובה כ-28 ס”מ. משקל מתחלק לשתי קטגוריות:

קטגוריה ראשונה: זכרים ונקבות פחות מ-2.5 ק”ג.

קטגוריה שנייה: 2.5-4.5 ק”ג לזכרים, 2.5-5 ק”ג לנקבות.

משקל מינימלי: 1.5 ק”ג.

מידע כללי

המילה “פפילון” מגיעה מהשפה הצרפתית ומשמעותה “פרפר”, ואין שם מתאים יותר לכלבים הקטנים והיפים האלה עם אוזניהם הזקורות הייחודיות. אבל אל תתנו למראה העדין של הפפילון להטעות אתכם. למרות גודלו הקטן, הוא “כלב גדול בגוף קטן” ובעל אנרגיה וחכמה רבים ביותר.

תחת ההגדרה של הגזע “קונטיננטל טוי ספניאל” ניתן למצוא בתקן ה-fci שתי ווריאציות שמובחנות על ידי צורת האוזניים של הכלב:

וריאציה ראשונה של כלבים עם אוזניים תלויות הנקראיםPhalene . אצל כלבים אלו האוזן במנוחה מוגדרת כגבוהה (גבוהה משמעותית מקו העיניים), נשאת תלויה ועם זאת די ניידת. האוזן מעוטרת בשיער גלי שעשוי להגיע לאורך מרשים, מה שמעניק לכלב מראה חיצוני מאוד יפה.

וריאציה שנייה של כלבים עם אוזניים זקופות הנקראיםPapillon . אצל כלבים אלו האוזן מונחת גבוה, האוזן החיצונית פתוחה ומופנית לצד, הקצה הפנימי של האוזן החיצונית יוצר זווית של בערך 45 מעלות עם האופק. בשום מקרה האוזן לא צריכה להצביע כלפי מעלה כמו אוזן של כלבי השפיץ. החלק הפנימי של האוזן החיצונית מכוסה בשערות עדינות ואפשר שיהיו גליות. השערות הארוכות ביותר משתרעות מעט מעבר לקצה האוזן;

כדאי לדעת שהרבעה מצליבה בין שני וריאנטים אלו מייצרת לרוב אוזניים זקופות למחצה, עם צניחה, וצורה מעורבת זו של עגלת אוזניים היא שגיאה חמורה.

פפיון שחור

*תמונה זו באדיבות  מגדלת של פפיון גב’ מרינה גרינגאות 

כמו דוגמנית-על עם דוקטורט בפיזיקה גרעינית, הפפילון תופס תחילה את עיניך במבטיו – אוזניו הם ככנפי פרפר שהם סימן ההיכר הבולט שלו, הוא בעל פרוות משי ועיניים כהות מלאות חן והבעה. אבל בתוך הגוף היפה והקטן הזה מסתתר אחד הכלבים החכמים ביותר. זהו כלב קטן, חכם ופעיל, שמצטיין כמעט בכל מה שכלבים עושים, מספורט כלבני כמו תרגילי זריזות ועד לטיולים ארוכים בפארק – וכמובן רעות אמיתית עם בעליו!

בשל גודלו הקטן הפפילון יכול לגור באושר בדירה, אך חשוב שהוא יעבור אימונים עדינים ועקביים כדי למנוע בעיות התנהגות, לרבות נבחנות יתר ועשיית צרכים בבית.  אך הפפילון הוא לא בחירה טובה אם אתה רוצה כלב רגוע שלא דורש הרבה פעילות גופנית. הוא אינטליגנטי ביותר ולכן הוא זקוק לגירוי רב של פעילות גופנית מבוקרת ואימוני משמעת. הוא זקוק לזמן כדי להתרוצץ משוחרר (בבטחה כמובן) ולשחק עם כלבים קטנים אחרים, כמו גם טיולים ארוכים ברצועה מדי יום. פעילות יומיומית היא כלל בסיסי אם תרצו למנוע מהפפילון להעסיק  את עצמו בדרכים שלא תרצו. לפפילון כשרון טבעי לפעילות ספורטיבית, כולל תרגילי זריזות ומשחקי כדור עף. בכל מקרה, יש לבדוק עם הווטרינר שלך האם מצבו הבריאותי של כלבך מאפשר פעילות ספורטיבית לפני שתתחיל בתוכנית אימונים.

סרטון זה באדיבות הגב’ מרינה גרינגאות 0526658254 מבית הגידול של פפיון  Grin Parpar

עם זאת, ערניים ופעילים ככל שיהיו, הפפילונים עדיין קטנים ביותר ויש  להגן עליהם מפני ילדים קטנים וכלבים גדולים. מכיוון שאין לו מושג שהוא קטן, סביר שהפפילון יאתגר כלבים אשר גדולים ממנו בהרבה וייתפס למקומות גבוהים – שני מצבים שעלולים להסתיים עם עצמות שבורות של הכלב. מגדלי פפילון בדרך כלל נוהגים לשמור אצלם את  הגורים עד גיל 12 שבועות כדי לוודא שהם בוגרים מספיק כדי ללכת לבתיהם החדשים.

הפפילון יכול להסתדר מצוין עם חיות מחמד אחרות, וישנם מקרים רבים מאוד של פפילונים וחתולים אשר הפכו במהירות לחברים הכי טובים.

לפפילון פרווה שופעת ומבריק (לא פרווה כפולה), גלית אך לא מתולתלת, עם השתקפויות משיי. מבחינת הצבעים של הפרווה: כל הצבעים מותרים על פרווה ברקע לבן, כאשר על הגוף והרגליים, הצבע הלבן חייב להיות דומיננטי יחסית לצבע האחר. ייתכן צבע לבן על הראש והוא מותר גם בחלק התחתון של חלק מהראש, אך לבן דומיננטי בראש מהווה שגיאה. בכל המקרים, השפתיים, העפעפיים ובעיקר האף חייבים להיות בעלי פיגמנט.

ההיסטוריה של הפפילון

בלא מעט תמונות דיוקן של גברות יפות או משפחה צעירה מהמאה ה- 17 או ה -18 נתנו הציירים בגאווה מקום משמעותי גם לספניאל קטן. טוי ספניאל אלו, אשר היו פופולריים בחצרות המלוכה ובבתי אצילים, היו אבותיהם של הטוי ספניאל האנגלי של ימינו, הקבליר קינג צ’ארלס ספניאלס וכמובן הפפילונים. הפפילונים היו הכלבים המועדפים בחצר המלוכה הצרפתית, אך הם כמעט ונעלמו לאחר המהפכה הצרפתית בגלל שהם סימלו את אצולה הצרפתית. למרבה המזל הגזע קם לתחייה בסוף המאה ה -19, אז קיבל הפפילון את השם שמתאר אותו בצורה כה מושלמת: “פרפר.”

פפיון גורים

*תמונה זו באדיבות  מגדלת של פפיון גב’ מרינה גרינגאות 

אחד הפפילונים הידועים ביותר בתקופה האחרונה הוא כלב קטן בשם קירבי, הידוע יותר רשמית בשם Ch. Loteki Supernatural Being שזכה בתואר Best in Show בווסטמינסטר בשנת 1999 ובתואר Best in Show בתערוכת הכלבים העולמית בהלסינקי בשנת 1998. פפילון אחר אשר זכה בתחרות אג’ליטי באותה תקופה רק מראה עד כמה הכלב הזעיר הזה הוא בעל מגוון של תכונות – יופי, חכמה, וביצועים.

פפילון – אופי והתנהגות

אם אתה רוצה כלב קטן ועצלן, ספק אם הפפילון הוא הכלב שמתאים לך. הפפילון הוא כלב שאוהב להיות עסוק כל הזמן, והא מוכן כמעט לכל עשייה. אם תעריך אותו אותו בשל חוכמתו ותעשה עמו פעילות ששניכם נהנים ממנה, אזי אתה והפפילון שלך תהיו השידוך המושלם.

חשוב שתדאגו שהפפילון לא ישתעמם, ולתגמל אותו בחיזוקים חיובים ובחטיפים כשהוא מבצע פקודה כמו שביקשתם. קחו בחשבון שהפפילון יבקש להיות סביבכם מרבית שעות היום, ואם תחליטו במקרה לשים אותו לבדו בחצר האחורית אתם תגלו איך כלב כל כך זעיר יכול לגרום נזק כה רב לבית ולחצר, ולעשות כל כך הרבה רעש.

כמו אצל כלבים קטנים רבים, ייתכן קושי להרגיל את הפפילון לנהלי הבית. הפפילונים הם כלבים חכמים, אבל הרבה פעמים הם פשוט לא מבינים מדוע אתה רוצה שהם יעשו את צרכיהם בחוץ ולא על השטיח המזרחי האהוב עליכם. עליכם להיות עקביים באימונם. תנו להם המון הזדמנויות לעשות את צרכיהם בחוץ, והרבה שבחים כשהם עושים זאת. תן להם כמה שפחות הזדמנויות לטעות, אך לעולם אל תענישו אותם אם הם טועים. ככל שהפפילון שלך ישבור את הכללים בבית, ככה יהיה קשה יותר בהמשך לשכנע אותו שזה אסור.

וחשוב לדעת: לא משנה כמה נחמד וחביב נראה גור הפפילון שרכשתם מהמגדל, הוא בהחלט יכול לפתח רמות שונות תוקפנות כלפי אנשים ובעלי חיים אחרים, נביחות, חפירות באדמה בחצר והתנהגויות לא רצויות אחרות אם הוא משועמם, לא מאולף או לא מפוקח.

התחל לאלף את הגור שלך כמה ימים לאחר הגעתו הביתה. זה אומר כבר בגיל שמונה שבועות. המתנה באילוף תגדיל את הסיכויים לקבל כלב עקשן וקשה לאילוף. התחילו את החשיפה לכלבים, חתולים, ילדים, רעשים, סביבה חדשה ואנשים זרים לאחר מספר ימים בודדים בו הגור הגיע אליכם. עשו זאת תחילה בביתכם או החצר ביתכם עד שהגור ישלים את כל חיסוני החובה שלו, ורק אח”כ צאו והפגישו את הגור עם סביבה וכלבים חדשים.

ואולי הכי חשוב: שאל את עצמך מדוע אתה מעוניין דווקא בגזע הזה, שוחח עם מגדל מנוסה מבית  גידול מוכר של גזע הפפילון המפוקח על ידי ההתאחדות הישראלית לכלבנות, תאר בפניו בדיוק מה אתה מחפש בכלב, ובקש סיוע בבחירת גור. מגדלים רואים את הגורים מדי יום ויכולים לתת המלצות מדויקות להפליא ברגע שהם מודעים לאורח החיים שלך ולאישיות שלך.

פפילון – בריאות

מגדלים אחראיים של ההתאחדות הישראלית לכלבנות בודקים את כלבי הרבייה שלהם בבדיקת מחלות גנטיות, ומרביעים רק את הכלבים הבריאים והמבטיחים ביותר. אבל, לאימא טבע יש לפעמים תכנון אחר, וגור יכול לפתח אחת מהמחלות האופייניות לגזע למרות ההקפדה על הרבעה מבוקרת גנטית. ההתקדמות ברפואה הווטרינרית משפרת את הסיכויים שגם כלבים החולים במחלה שברוב המקרים הכלבים יכולים עדיין לחיות חיים טובים. לכן, הקפד לקנות גור ממגדל שמוכר על ידי ההתאחדות הישראלית לכלבנות וכך תוכל לשפר את סיכוייך לקבל כלב בריא.

כמו כל הכלבים הזעירים, גם הפפילון עלול לפתח בעיות אסטטיות ובריאותיות בכל הקשור לשיניו, ולכן חשוב לעקוב מגיל צעיר אחר התפתחות שיניו של הפפילון ולדאוג להגיינית הפה שלו על ידי שימוש במשחת שיניים מתאימה וצעצועים או חטיפים דנטליים. מומלץ מאוד לקחת את הכלב לביקורת שגרתית אצל הווטרינר כדי לוודא שהתפתחות שיניו תקינה ולא מחייבת התערבות ווטרינרית כגון עקירת שן כדי לפנות מקום בפיו להתפתחות תקינה של שאר השיניים, או ניקוי שיניים מרובד החיידקים.

פפיון לבן

*תמונה זו באדיבות  מגדלת של פפיון גב’ מרינה גרינגאות 

סוכר נמוך בדם (היפוגליקמיה) הוא גם בעיה בגזע (במיוחד אצל כלבים קטנים יותר וגם אצל גורים). בפפילונים יכול להיות בעיה שמכונה פונטנלה פתוחה, שהוא אזור רך בגולגולת שצריך להיסגר ולהתקשות תוך שישה חודשים מהלידה. אצל כמה כלבים הפונטנלה אף פעם לא נסגרת באופן מלא, אך הם יכולים לחיות אורך חיים מלא ורגיל.

ואל לנו לשכוח את אחת הבעיות הבריאותיות הנפוצות ביותר בעולם: ההשמנה. שמירה על הפפילון במשקל המתאים היא אחת הדרכים הקלות ביותר להגן על הבריאות הכללית שלו, ובכך  להבטיח כלב בריא לכל החיים.

פפילון – טיפוח

למרות שהפרווה  הארוכה ובעלת מרקם המשי של הפפילון נראית כאילו היא זקוקה לטיפוח תכוף, הפפילון הוא למעשה קל מאוד לטיפוח. הברשה קלה כמה פעמים בשבוע, צחצוח השיניים עם משחת שיניים ייעודית לחיות מחמד אשר אושרה על ידי וטרינר לבריאות כללית טובה ונשימה רעננה, יחד עם ניקוי אוזניים וקציצות ציפורניים באופן קבוע, והפפילון שלך מוכן!

מברשת סיכה – מהסוג עם סיכות תיל בעלות קצה חלק במקום זיפים – מסרק נירוסטה עם שיניים גסות ומעט ספריי אנטיסטטי לפרווה יעזרו לכם בהליך הטיפוח העצמי (אם החלטתם שלא לקחת את הפפילון לגרומר מקצועי). התרסיס יעזור בהגנה על הפרווה בעת ההברשה. מברישים את הגוף במברשת הסיכה, ואז עוברים עליו שוב עם המסרק. השתמשו בשיניים העדינות לסירוק שולי האוזניים והנוצות בזנב.

אם אתה מוצא סבכים בפרווה, פרום אותם בעדינות בעזרת האצבעות. סבכים הדוקים מדי צריך לחתוך לשניים לאורכם בעזרת מספריים מעוקלים עם קצות בוטים. זה יקל על פרימת הקשר. ניתן גם להשתמש במזמרה כדי לקצץ את השיער בין כריות הכף, וכמובן עשה זאת בזהירות כדי להימנע מחיתוך בטעות של העור.

תלוי בכמה הם מלוכלכים, ניתן לרחוץ את הפפילונים בתדירות של פעם או פעמיים בשבוע, או לפחות פעמיים או שלוש בחודש.

כל השאר זה טיפול בסיסי. בדקו את האוזניים מדי שבוע ונקו אותן במידת הצורך, צחצחו את השיניים בתדירות גבוהה ככל האפשר, וקצצו את הציפורניים באופן קבוע, לרוב כל כמה שבועות.

 

החוג הישראלי לכלבים זעירים – ההתאחדות הישראלית לכלבנות 

רכזת הגזע  אינה דרעי

054-7321602

deriinna@gmail.com

.

בתי גידול/מגדלים

 

GRINPARPAR Papillon Kennel

Magen Galim Papillon

מגדלת Yulia Kotikov

Vivelen’s Papillon

 

תכונות אופי:

Icon מתאים לדירה
Icon ידידותי לילדים
Icon קל לאילוף

תכונות

מתאים למגורים בדירה
מתאים לבעלים לא מנוסה (כלב ראשון) ופחות אסרטיבי
רמת רגישות של הכלב
מסוגלות להישאר לבד
התמודדות עם מזג אוויר קר
התמודדות עם מזג אוויר חם
הבעת חיבה לבני המשפחה
צרכים חברתיים
מתאים באופן יוצא מהכלל לילדים
ידידותי לזרים
טריטוריאלי
יכולת שמירה
ידידותי לכלבים אחרים
ידידותי לחתולים
רמת נשירה
רמת הזלת ריר
קל לטיפוח (בעיקר פרווה)
נטייה להשמנה
גודל
קל לאילוף
רמת השימוש בפה
יצר טרף
נטייה טבעית לנבחנות
נטייה טבעית לשוטטות
רמת אנרגיה
רמת נמרצות
רמת ההפעלה הנדרשת
נטייה טבעית למשחק

מודעות.

מאמרים שיכולים לעניין אותך.