אודות ההתאחדות הישראלית לכלבנות

פקינז.

בית > מידע גזעים > פקינז

פקינז

פקינז Pekingese

שייך לקבוצת הכלבים הזעירים, לוויה, טוי

תוחלת חיים ממוצעת: 12-15 שנים

גובה ומשקל: אין תקן רשמי לגובה, גובה ממוצע 15-23 ס"מ לכלב בוגר, 4-6 ק"ג לכלב בוגר.

הפקינז, שנקרא על שם בירת סין, הוא ללא ספק כלב עם אופי אמיץ שחושב שהוא הרבה יותר גדול ממה שהוא באמת. הוא בל הערכה עצמית גבוהה, אופיו מביא אותו להתנהג כאילו הוא כלב שמירה גדול ומפחיד, וגודלו האמיתי הופך אותו מתאים לגידול בכל, מדירה ועד לווילה רחבת ידיים. הוא בנוי באופן מוצק, ואם תרימו אותו תתפלאו להבחין שהוא הרבה יותר כבד ממה שהוא נראה.

אם לא אכפת לך לחיות עם כלב אשר ינהל לך את הבית כמו מפקד צבאי קשוח, וינחר בלילה, אז הפקינז הוא בהחלט הגזע המתאים לך. הפקינז יחבב ויחיה בשלום עם בני משפחה, אבל הוא בהחלט כלב עצמאי אשר לא מצריך תשומת לב מיוחדת ומתמדת. כלפי זרים יכול להיות חביב אך באותה מידה הוא יכול להיות תוקפן ונבחן, תלוי בסוציאליזציה והחינוך שקיבל, ומאוד תלוי איך הוא מרגיש כלפיהם.

הפקינז מתאים לטיול בפארק ולמשחק קצר עם צעצועים בתוך הבית, אבל מדובר בכלב ברמת פעילות נמוכה.

הפקינז הוא כלב שמתאים אך ורק לגידול בבית ולא בחוץ. פניו הפחוסות גורמות לו להיות רגיש לטמפרטורות גבוהות והוא יכול להיפגע קשות מחום. לכן יש להקפיד להחזיק את הפקינז בסביבה ממוזגת. הפקינז ישמח לטיול יוקרתי יומי דרך הממלכה שלו, השכונה, והטיול לא חייב להיות ארוך. אבל רק כדאי שתדע שלפקינז יש יותר כושר ממה שאתה חושב, כל עוד הוא לא סובל מעודף משקל, אז אל תתייחס אליו כאל פיסה שברירית של סין; הוא מסוגל להרבה יותר ממה שרוב האנשים חושבים וכדאי מאוד לתת לו קרדיט.

אופי והתנהגות

הפקינז הוא כלב עקשן אשר לא מבין למה עליו לציית לחוקים והכללים, ומכיוון שהוא נוטה לעשות כרצונו הוא יכול להיות קשה לחינוך. עם זאת, ישנם פקינזים אשר מתחרים בהצלחה בתרגילי זריזות וציות, וידוע שנעשה בהם שימוש טיפולי בבתי חולים ובתי אבות.

אך כמו שהפקינז חביב, כך הוא יכול להיות לפעמים גם מאוד מרגיז. כיאה לכלב במעמדו הקיסרי, הוא יכול להתעקש על כך שהוא יקבל את כל מה שהוא רוצה. ומי יכול להאשים אותו? אם אתה פיקנז ולא יכול לקבל את הארמון עם המשרתים, אז לפחות תקבל הרבה פינוקים, חטיפים, ואת המקום הטוב ביותר על הספה.

בעוד שהאופי הנועז אך ההומוריסטי של הפקינז יכול להפוך אותו לבן לוויה נפלא לבני המשפחה, הוא אינו הגזע המתאים למשפחות עם ילדים קטנים. הפקינז יכול להסתדר טוב עם ילדים אם הוא גדל עימם מגיל צעיר ואם הוא בא עימם במגע יומיומי, אבל הוא כלב קטן אשר עלול להיפגע פיזית אם המשחק עמו הוא אגרסיבי מדי, ואף עלול לנשוך ילדים קטנים כתוצאה מפחד או התגוננות בעת משחק אגרסיבי.

הפקינז יכול להסתדר עם חתולים ועם כלבים אחרים, כל עוד העליונות שלו לא מוטלת בספק.

שילוב של תקיפות עם חיזוקים חיוביים בצורה של שבחים ופינוקים יובילו לתוצאות מרשימות באילוף של הפקינז. יש לזכור שכל כלב, לא משנה כמה נחמד ונוח מטבעו, יכול לפתח בעיות התנהגות שיבואו לידי ביטוי בנביחות, בחפירה, בגניבות של חפצים, והתנהגויות לא רצויות אחרות אם הוא משועמם ולא מאולף. לכן, חשוב להתחיל לאלף ולחנך את הגור שלך ביום שאתה מביא אותו הביתה, גם אם זה בגיל 8 שבועות, ואין לחכות עד שהוא יגיע לגיל  6 חודשים כפי שרבים נוטים בטעות לחשוב, אחרת תתקל בכלב עקשן שקשה יותר להתמודד עמו.

ואולי הכי חשוב: שאל את עצמך מדוע אתה מעוניין דווקא בגזע הזה, שוחח עם מגדל מנוסה של גזע הפקינז, תאר בפניו בדיוק מה אתה מחפש בכלב, ובקש סיוע בבחירת גור. מגדלים רואים את הגורים מדי יום ויכולים לתת המלצות מדויקות להפליא ברגע שהם מודעים לאורח החיים שלך ולאישיות שלך.

פקינז

בריאות

באופן עקרוני לכל הכלבים טהורי גזע יש פוטנציאל לפתח בעיות בריאות גנטיות, בדיוק כמו שלכל האנשים יש פוטנציאל לרשת מחלה מסוימת. היזהר ממגדל אשר אינו מציע ערבות בריאותית על גורים שהוא מוכר, והיזהר ממגדל שאומר לך כי הגזע הזה הוא בריא במאה אחוזים. מגדל אחראי יהיה כן ופתוח לספר על בעיות בריאות המאפיינות את הגזע וההיתכנות שאלו יופיעו בקו הדם של בית הגידול. לא מומלץ לרכוש גור ממגדל שאינו יכול לספק לך תיעוד בכתב לפיו להורים של הגור אין בעיות בריאות המשפיעות על גזע, וחשוב לדעת כי "בדיקת הווטרינר" איננה תחליף לבדיקות בריאות גנטיות ו/או צילומים ובדיקות מעבדה אחרות.

בעיות בריאותיות המאפיינות את גזע יכולות לכלול תסמונת דרכי הנשימה Brachycephalic, אשר גורמת לקשיי נשימה; מחלת דיסק בין-חולייתי; מחלות עיניים (כולל עין יבשה, גלאוקומה ואטרופיה של רשתית פרוגרסיבית); ופריקה של הברך.

ואל לנו לשכוח את אחת הבעיות הבריאותיות הנפוצות ביותר בעולם: ההשמנה. שמירה על הפקינז במשקל המתאים היא אחת הדרכים הקלות ביותר להגן על הבריאות הכללית שלו, ובכך  להבטיח כלב בריא לכל החיים.

הקפד לקנות גור ממגדל שמוכר על ידי ההתאחדות הישראלית לכלבנות וכך תוכל לשפר את סיכוייך לקבל כלב בריא.

טיפוח

אם אתם מחפשים כלב שלא דורש טיפוח מתמיד אז הפקינז הוא בטח לא הבחירה הנכונה. עם הפקינז יש להקפיד על סירוק יומיומי, ולפחות שעה בכל שבוע יש לסרק את הפקינז באופן יסודי ומקצועי, ולשם כך כדאי להתייעץ עם המגדל או עם מספרת כלבים מומלצת. גם תספורת קצרה של פרוות הפקינז לא פוטרת מסירוק והברשה, שכן פרווה מוזנחת ומרופטת, וזה יכול לגרום לכלב לכאב ולזיהומים חמורים בעור. כמו כן יש לנקות את הקמטים מעל האף מדי יום ולשמור אותם יבשים כדי לסייע במניעת זיהום.

מומלץ מאוד למצוא מספרה ומטפח שידאגו לטיפוח הכולל של הכלב כל ארבעה עד שישה שבועות כך שהכלב יעבור אמבטיה, הברשה ופתיחת קשרים, ניקוי אוזניים, ציפורניים, ניקוי הבלוטות האנאליות אם נדרש, ואפילו צחצוח השיניים, שכן הפקינז נוטה למחלת חניכיים משום שיש לו הרבה שיניים הדחוסות בתוך חלל הפה הקטן שלו.

לקטגורית כלבים למכירה >> לחצו כאן

לקטגורית כלבים לאימוץ  >> לחצו כאן

לחצו על הלינק הבא למידע אודות כלב פקינז לפי ויקפדיה

תכונות אופי:

Icon מתאים לדירה
Icon דורש פעילות
Icon ידידותי לילדים
פקינז

מודעות.

לא נמצאו מודעות רלוונטיות לגזע הנבחר

מאמרים שיכולים לעניין אותך.