אודות ההתאחדות הישראלית לכלבנות פט פיינדר - המדריך המלא לבחירת גור גזעי

קאנה קורסו.

בית > מידע גזעים > קאנה קורסו

קאנה קורסו

קאנה קורסו – שייך לקבוצת כלבי העבודה, מסטיף, מולוסר

תוחלת חיים ממוצעת: 10-12שנים

גובה ומשקל: 63.5-70 ס”מ לזכר, 60-66 ס”מ לנקבה, 40-70 ק”ג לכלב בוגר.

הקאנה קורסו הוא גזע מסוג מסטיף שמקורו באיטליה – גזע שכמעט נכחד במהלך מלחמת העולם השנייה. מדובר בכלב חזק מאוד וגדול שיכול להגיע ל-70 ק”ג בבגרותו – די והותר כדי להפיל אדם בוגר. הקורסו יועד לציד של חיות גדולות ולשמירה על רכוש המגדלים, ועם מראה כמו שלו – ראש מסיבי, גוף מלבני, ומבט מאיים – ניתן לומר שזהו שומר הראש המושלם שיגרום לכל זר לחשוב פעמיים.

 

קאנה קורסו – אופי והתנהגות

קאנה קורסו הוא לא הבחירה המתאימה עבור בעלים חסרי ניסיון בגידול כלב מסוג זה או כלב מאסיבי דומה אחר, שכן מדובר בכלב שבבגרותו הוא הזה הוא כלב גדול, חזק, אינטליגנטי, פעיל, ועקשן.

הקורסו זקוק למנהיג שיכול ויודע להתמיד בחינוכו באסרטיביות ובעקביות ללא שימוש בכוח או באלימות. הקורסו אוהב מאוד את משפחתו, אבל הוא אינו מפגין זאת בד”כ כלפי חוץ. הוא תמיד ירצה להיות קרוב אליך, אבל הוא לא תובעני במונחים של תשומת לב או מגע פיזי.

הקורסו בטבעו הוא כלב בעל רצון עצמאי ובעל אישיות דומיננטית. מאפיינים אלה הם שהופכים אותו לשומר ראש מצוין לבני המשפחה ולרכושה. עם זאת, הנטייה הטבעית שלו לקחת אחריות יכולה להיות בעייתית לבעלים שאינו מסוגל לתפקד כ”מנהיג הלהקה” ולשלוט בהתנהגות זו. בעוד הקורסו אוהב ומלא חיבה כלפי משפחתו, כולל ילדים, הוא תמיד ינסה לשלוט ולהתברג גבוה בהירארכיה המשפחתית. לכן חשוב להציב לקורסו גבולות ברורים, כי הכלב הזה בוודאי שיבדוק אותם מעת לעת. מאפיינים אלו מלמדים שהקורסו מתאים למשפחה עם ילדים גדולים (בגיל 9 ומעלה) ולא למשפחה עם תינוקות ופעוטות , וזאת בשל גודלו, הזמן והמאמץ הנדרש כדי לפקח מקרוב על יחסי הגומלין בין הכלב לבין הילדים הצעירים.

 

סוציאלזציה

חשיפה מגיל ינקות וסוציאליזציה נכונה הם חובה בכל הקשור לקורסו. זה מתחיל בבחירת מגדל אשר מכניס את הגורים לביתו ומבטיח שהם נחשפים למראות ביתיים וקולות רבים, ונמשך בסוציאליזציה לאנשים, ילדים, כלבים אחרים, חתולים, מקומות חדשים וקולות שונים למשך כל חייו של הקורסו. זוהי כנראה הדרך היחידה שבה הקורסו יכול ללמוד להבחין בין הטוב והנורמלי לבין מה שבאמת מהווה איום.

יחד עם עם זאת, נראה כי לא משנה כמה תחשפו את הקורסו שלכם וכמה סוציאליזציה הוא יעבור, הקורסו תמיד יאהב ויעדיף את משפחתו על פני זרים, לגביהם הוא יהיה תמיד חשדן,  שכן הקורסו הוא בראש ובראשונה כלב שמירה, והוא לוקח את התפקיד הזה שלו במלוא הרצינות.

 

קאנה קורסו – אילוף

חשוב להתחיל לאלף את הקורסו מוקדם ככל האפשר וברגע שאתה מביא את הגור לבית, כלומר כבר בגיל שמונה שבועות. אפשר להתחיל, בליווי של מאלף מקצועי כמובן, בכך שהגור יהיה חייב “לעבוד” עבור כל דבר שהוא מקבל כדי שיתחיל ללמוד לציית לפקודות, כגון לימוד פקודה לפני קבלת ארוחות, צעצועים, פינוקים, או משחק.

אל תתנו לקורסו מרחב כשהוא מגלה התנהגות שלילית כגון נהמה או גרגור כאשר בני המשפחה נוגעים בו, או כאשר הוא לא רוצה לצאת החוצה או שהוא רוצה ללכת דווקא בכיוון מסוים כשהוא עם הרצועה. כמו כן אסור לו להתנהג כך כאשר מישהו מתקרב יותר מדי לצעצועים או למזון שלו. קפיצה על בני המשפחה שלא בזמן משחק וניסיון “לרכב” עליהם גם הם פסולים ואסורים בהחלט, ונדרשת פעולה מהירה ומכרעת כדי להחזיר את סמכותך כמנהיג הלהקה במקרים כאלה. כדי למנוע סוגים אלה של התנהגויות מלכתחילה, חשוב מאוד לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם מאלף שמבין את החשיבה של גזעים מסוג זה.

 

פעילות

לקורסו יש רמת פעילות מתונה, וחשוב ללכת אתו לפחות לשני טיולים ארוכים ביום של לפחות קילומטר כל אחד, ובנוסף להקפיד על כ- 20 דקות ביום של אילוף כדי לפרוק את הקורסו מנטאלית. זה לא סוג הכלבים שיהיה מרוצה לשכב ולא לעשות דבר במשך כל היום.

חשוב למנוע מהקורסו לרדוף אחר חתולים או כלבים קטנים השייכים לשכנים, אלו בהחלט יכולים להיגמר בתוצאה קטלנית.  לקורסו יש יצר טרף גבוה ואופי טריטוריאלי, ולכן הוא זקוק לגדר חזקה ומוצקה בגובה של לפחות מטר ושמונים כדי לשמור עליו שלא יצא החוצה, וכדי שזרים לא יכנסו פנימה.

כמו כל גור כלבים, גם גורי הקורסו הם בעלי יצר לעיסה מוגבר, ובגלל גודלם ועצמת לסתותיהם להם יכולים לנזק רב לחפצים בבית ובחצר. לכן יש לשחררם באופן חופשי ובבית ללא השגחה רק בהגיעם לבגרות, ועד אז כדאי שהקורסו יפרוק אנרגיה פיזית ומנטאלית באמצעות אימון, משחקים וחשיפה. זכרו – קורסו משועמם הוא מתכון לקורסו הרסן.

הקורסו צריך לבלות הרבה זמן עם משפחתו,  וקורסו שגדל בחצר ללא תשומת לב רבה של בני המשפחה במשך היום יכול להוביל לקבלת קורסו עם בעיות התנהגות כגון תוקפנות, נבחנות, והרס של חפצים.

ואולי הכי חשוב: שאל את עצמך מדוע אתה מעוניין דווקא בגזע הזה, שוחח עם מגדל קאנה קורסו מנוסה, תאר בפניו בדיוק מה אתה מחפש בכלב, ובקש סיוע בבחירת גור. מגדלים רואים את הגורים מדי יום ויכולים לתת המלצות מדויקות להפליא ברגע שהם מודעים לאורח החיים שלך ולאישיות שלך.

 

טיפוח

לקורסו פרווה חלקה וסירוקה באמצעות כפפה ייעודית או מסרק מסור לפחות פעם בשבוע יסייע להסיר שיער מת ולשמור על העור והפרווה בריאים. חשוב לנקות את האוזניים, לקצץ את הציפורניים לפי הצורך (בד”כ אחת לחודש), לצחצח את השיניים, ולרחוץ את הקורסו באמצעות שמפו עדין אחת לשלושה חודשים או רק כאשר הוא ממש מלוכלך. חשוב להתחיל בפעולות אלו כשהקורסו צעיר כדי שיתרגל לפעולות אלו ויקבל אותם בשלווה כשהוא בוגר.

 

בריאות

באופן עקרוני לכל הכלבים טהורי גזע יש פוטנציאל לפתח בעיות בריאות גנטיות, בדיוק כמו שלכל האנשים יש פוטנציאל לרשת מחלה מסוימת. היזהר ממגדל אשר אינו מציע ערבות בריאותית על גורים שהוא מוכר, והיזהר ממגדל שאומר לך כי הגזע הזה הוא בריא במאה אחוזים. מגדל אחראי יהיה כן ופתוח לספר על בעיות בריאות המאפיינות את הגזע וההיתכנות שאלו יופיעו בקו הדם של בית הגידול. לא מומלץ לרכוש גור ממגדל שאינו יכול לספק לך תיעוד בכתב לפיו להורים של הגור אין בעיות בריאות המשפיעות על גזע, וחשוב לדעת כי “בדיקת הווטרינר” איננה תחליף לבדיקות בריאות גנטיות ו/או צילומים ובדיקות מעבדה אחרות.

בעיות בריאותיות המאפיינות את גזע הקאנה קורסו הם דיספלסיה של מפרק הירך, בעיות עיניים כגון אנטרופיון או אקטרופיון, מאנג ‘דמודוקטי, ונטייה לעיוות קיבה.

ואל לנו לשכוח את אחת הבעיות הבריאותיות הנפוצות ביותר בעולם: ההשמנה. שמירה על הקורסו במשקל המתאים היא אחת הדרכים הקלות ביותר להגן על הבריאות הכללית שלו, ובכך  להבטיח כלב בריא לכל החיים.

הקפד לקנות גור ממגדל שמוכר על ידי ההתאחדות הישראלית לכלבנות וכך תוכל לשפר את סיכוייך לקבל כלב בריא.

 

אולי יעניין אתכם גם: כלבים למכירה I אימוץ כלבים

קאנה קורסו מ-ויקיפדיה

תכונות אופי:

Icon מתאים לשמירה
Icon דורש פעילות
Icon דורש בעלים מנוסה ואסרטיבי
קאנה קורסו

מודעות.

לא נמצאו מודעות רלוונטיות לגזע הנבחר

מאמרים שיכולים לעניין אותך.