אודות ההתאחדות הישראלית לכלבנות פט פיינדר - המדריך המלא לבחירת גור גזעי

קולי ארוך שיער.

בית > מידע גזעים > קולי ארוך שיער

קולי

שוקלים מציאת כלבי קולי למכירה או אימוץ? קולי ארוך שיער הנו סוג ייחודי של כלב רועה, כאשר במקורו הוא מגיע מסקוטלנד וצפון אנגליה. קוליים הנם כלבים בגודל שנחשב בינוני, הם בנויים בקלילות, ובעלי אף מחודד. ,מתוקף תפקידם כרועי צאן הם מאוד פעילים, זריזים ובעלי אינסטינקטים חדים. מגוון זנים של כלב הקולי התפשטו ברחבי העולם ובמיוחד אוסטרליה וצפון אמריקה.  חלק מגזעי הקולי נשארים כלבים עובדים, המשמשים לרעיית בקר, כבשים ובעלי חיים אחרים, בעוד אחרים מוחזקים כחיות מחמד, כלבי תצוגה או ספורט, שם הם מציגים גמישות רבה, כושר גופני ויכולת הכשרה.

הכל אודות קולי ארוך שיער

קולי ארוך שיער הוא כלב רועים, שמזה מאות שנים מטופח על ידי אנשים העוסקים בגידול בעלי חיים, ובעיקר עדרי בקר. מדובר בכלב ידידותי למדיי, שקט ובעל מזג נוח באופן יוצא דופן. מה מוצאו של הקולי ארוך השיער? איזו תזונה מתאימה לו, וכיצד מתבצע אילוף של הכלבים מהסוג הזה? איזו פעילות ספציפית מתאימה לסוג ה\ה של כלבים ואהובה עליהם? בשורות הבאות נעסוק באחד מזני הכלבים האינטליגנטים ביותר, האהובים על בני אדם ואוהבים אותם לא פחות.

כלבי קולי למכירה

היסטוריה של הקולי ארוך השיער

קולי למכירה או אימוץ, קצת היסטוריה. למעשה, עד לפני כשני עשורים, נחשבו כל סוגי הקולי (כלבי רועים) לסוג אחד. רק לפני כשני עשורים הוחלט לבצע הפרדה בין זני הכלבים. מלבד אורך השיער, אין הבדלים של ממש בין סוגי הקולי השונים. כלבי הקולי הם צאצאים של כלבים שהובאו על ידי הרומאים, בפלישתם לאיים הבריטיים וסקוטלנד. הפלישה הזאת התרחשה אי שם במאה הראשונה לספירה, ונמשכה, בהפוגות, עד לנפילת האימפריה הרומאית במאה החמישית לספירה. הכלבים שהובאו על ידי הרומאים התערבבו בכלבים המקומיים. אחת התוצאות המלבבות של הזיווגים הללו, היתה התפתחותו של הקולי ארוך השיער. לתודעה העולמית בכלל ולתודעה הישראלית בפרט, נכנס הקולי ארוך השיער עם הקרנת הסרט “לאסי”, העוסק בקורותיה של כלבה חכמה אחת, מסוג קולי ארוך שיער.

החוואים, הן באנגליה והן בארה”ב במאה התשע עשרה, העסיקו כלבים בשמירה על העדרים שלהו ובהכוונה שלהם למסלול ההליכה הרצוי. האינטליגנציה הגבוהה של הכלבים הללו, סייעה לחוואים לבצע אילוף שלהם במהירות ולגרום להם לבצע את מלאכתם על הצד הטוב ביותר. עם סאת, מן הראוי להדגיש כי קולי ארוך שיער איננו כלב שמירה איכותי ואיננו אמון על שמירה על טריטוריה.

למציאת קולי למכירה >> לחצו כאן

בורדר קולי למכירה

כלבי קולי למכירה או אימוץ – תזונה וטיפוח

האופי של כלבי הקולי ארוך השיער וכלבי קולי בכלל, הוא שמח, דרוך ומוכל לקבלת פקודה מבעליו. מדובר בכלב צייתן מאד, אבל גם בעל חשיבה עצמאית, לכשהדבר נדרש במסגרת הפעולות השונות הנדרשות בעת הובלת העדרים לאזורי המרעה ובחזרה. אילוף כלבי הקולי הוא קל יחסית, הם לומדים מהר ומשתלבים במהירות ובצורה טובה במרקם החיים המשפחתיים. באשר לנושא של טיפוח, הטיפול בפרווה הוא קל למדיי למרות האורך הלא שגרתי של השיער אצל הגזע הספציפי הזה. מצד אחד, ישנה תופעה של נשירת שיער מוגברת. מצד שני, טיפול נכון מונע נשירה בלתי מבוקרת, בעיקר בעונת האביב.

כלבי הקולי אוהבים מרחבים ואוהבים לרוץ ולהיות פעילים. הפעלה נכונה של הכלב הזה כוללת, לפיכך, פעילות גופנית לעיתים תכופות. עם זאת, חשוב להימנע מחשיפה של הכלב לחום השמש בקיץ, ויש להוציא אותו לפעילות בעיקר בשעות הבוקר המוקדמות.

קולי למכירה

למציאת קולי לאימוץ לחצו על הלינק הבא >> אימוץ כלבים

תזונה של כלבי הרועים, חייבת להתבצע בצורה מושכלת. חשוב להאכיל את הכלב באוכל מזין ולא משמין. כדאי להתאים את סוג המזון הניתן להם, על מנת למנוע מהם מלהשמים או לצרוך כמות גדולה מדיי של סוכרים. ההמלצה החד משמעית כאן היא להימנע מלהאכיל את הכלבים במזון הזהה לזה שבני המשפחה האחרים צורכים. בעיקר, רצוי להימנע מהאכלת הכלב בעצמות, כפי שיש רבים הנוהגים לעשות.

אם יש לך עניין באימוץ כלב מסוג קולי ארוך שיער, כמו גם סוגים אחרים של כלבים, זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת אנשי המקצוע המיומנים של פט פיינדר יתאימו עבורך את הכלב המתאים לצרכים ולרצונות שלך. כל הכלבים המוצעים על ידי פט פיינדר מטופלים היטב, בריאים וכשירים להתחיל את החיים המשותפים שלהם עם המשפחה שלך, באופן המושלם ביותר.

תכונות אופי:

Icon דורש פעילות
Icon ידידותי לילדים
Icon קל לאילוף
קולי ארוך שיער

מודעות.

לא נמצאו מודעות רלוונטיות לגזע הנבחר

מאמרים שיכולים לעניין אותך.