בריטי קצר שיער למכירה - פטפיינדר
אודות ההתאחדות הישראלית לכלבנות התאחדות החתולים הישראלית

בריטי קצר שיער.

בית > מידע גזעים > בריטי קצר שיער

בריטי קצר שיער

בריטי קצר-שיער

בריטי קצר שיער British Shorthair

מידע כללי

החתול הבריטי קצר השיער הוא חתול איתן ושרירי עם אישיות נוחה. כיאה למורשתו הבריטית, הוא מעט מרוחק, אך ברגע שהוא לומד להכיר את האדם החדש הוא יפגין חיבה די רבה. פרוותו הקצרה והצפופה מגיעה בצבעים ודוגמאות רבות ויש להבריש אותו פעמיים או שלוש בשבוע כדי להסיר שיער מת.

לחתול הבריטי ראש עגול וגדול עם אף קצר, לחיים שמנמנות, עיניים עגולות, כפות מעוגלות ואפילו לזנב יש קצה מעוגל – כל אלו גורמים להיות בעל הבעה מחויכת. הוא בעל גוף מרובע, חסון, בעל חזה רחב ומלא, רגליים קצרות וחזקות, וזנב קצר ועבה שמתחדד לקצה מעוגל.

בעבר הוא היה ידוע בכינוי “הבריטי הכחול” מכיוון שהוא הגיע רק בצבע הזה, אך בימינו הפרווה הקצרה והקטיפתית שלו מגיע בצבעים ודוגמאות שונות. כדאי לדעת שקיים גם זן ארוך שיער שנקרא Longhair British וכי פרט לפרוותו הארוכה הוא זהה לחלוטין לחתול הבריטי קצר השיער.

בעוד כחול הוא הצבע השכיח ביותר אצל החתול הבריטי, צבעים ודוגמאות אחרות כוללים צבעי לבן, שחור, כחול, שמנת, דפוסי טאבי שונים, קאליקו ובי-קולור (צבע פלוס לבן). עיניו יכולות להיות בצבעי זהב עמוק, נחושת, כחול או ירוק, תלוי בצבע הפרווה.

החתול הבריטי הוא פרטנר בעל מראה מכובד, הוא אינטליגנטי ומפגין חיבה. בדרך כלל הוא לא מסוג החתולים שיתרפקו על ברכיך, אבל הוא כן ירצה להיות לצדך על הספה או לפחות בקרבת מקום. נקבות נוטות להתנהג בצורה רצינית יותר, ואילו הזכרים הם יותר קלילים באופיים. חתולים נינוחים אלה יכולים להסתדר היטב עם כלבים, והם רגועים סביב ילדים, אך הם בוודאי לא נהנים מהצקות של ילדים קטנים, ולכן כדאי ללמד את הילדים באיזה אופן יש לגעת ולהתייחס לחתול.

החתול הבריטי הוא חתול גדול, אבל הוא בהחלט לא צריך להיות שמן. עקבו אחר צריכת המזון שלו כדי לוודא שהוא לא סובל מהשמנת יתר. עודדו אותו לרדוף אחר צעצועי חכת דיג או נוצות טווס לצורך פעילות גופנית.

את הפרווה של החתול הבריטי מברישים או מסרקים פעמיים או שלוש בשבוע כדי להסיר את מרבית השיער המת, ויש להבריש אותו לעתים קרובות יותר באביב כשהוא משיר את פרוות החורף שלו. כמובן שיש לגזוז את הציפורניים לפי הצורך ויש לשמור על ניקיון אוזניו.

 

גורים של חתול בריטי קצר שיער

תמונה זו באדיבות בית הגידול של בריטי קצר שיער  King Pride

 

החתול הבריטי מתאים היטב לכל משק בית והוא יתחבר אל משפחתו האנושית אם תפגינו כלפיו אהבה. את החתול הבריטי יש לשמור בתוך בבית כדי להגן עליו מפני מכוניות, מחלות המופצות על ידי חתולים אחרים והתקפות של בעלי חיים אחרים.

ההיסטוריה של החתול הבריטי

כאשר פלשו הרומאים לבריטניה, הם הביאו עמם חתולים שיעזרו להגן על אספקת המזון שלהם ממכרסמים בדרך. בסופו של דבר הרומאים עזבו, אך החתולים נשארו מאחור וכבשו את מדינה באמצעות הקסם שלהם. כאשר גידול חתולי הייחוס הפך לאופנה באנגליה הוויקטוריאנית, החתול הבריטי קצר השיער (הידוע בקצרה כחתול בריטי) היה אחד הזנים הראשונים שפותחו. פרווה ארוכה התקבלה כאשר מגדלים עשו הכלאה עם חתולים פרסים במהלך מלחמת העולם הראשונה.

כמו הרבה גזעי חתולים וכלבים, החתול הבריטי כמעט ונכחד במהלך מלחמת העולם השנייה, קורבנות למחסור במזון שהקשה על מגדלים להאכיל את חתוליהם. לאחר המלחמה, התחדש הגזע משהורבע עם חתולים ביתיים, כחולים, רוסים, פרסים, וחתולים אחרים.

איגוד החתולים האמריקאי הכיר בחתול הבריטי בשנת 1967, איגוד החתולים הבינלאומי בשנת 1979 ובאיגוד Cat Fanciers בשנת 1980. בשנת 2009 הכירה TICA בחתול הבריטי ארוך השיער כזן, ארגון החתולים היחיד שעשה זאת.

 

חתול בריטי קצר שיער

תמונה זו באדיבות בית הגידול של בריטי קצר שיער  EfremovIL

חתול בריטי – אופי והתנהגות

חתול הצ’שייר היה ללא ספק חתול בריטי. החתולים בעלי המראה המחויך הזה נהנים מתשומת לב, הם בדרך כלל שקטים, אך מדי פעם יש להם פרצי פעילות מטורפים לפני שהם עוברים חזרה להיות החבר החביב והמכובד. הם מסתדרים עם ילדים וכלבים, והם  ידידותיים כלפי חתולים.

חתולים בריטיים הם רגועים ולא תובעניים. הזכרים הם קלילים באופיים, בעוד הנקבות הן רציניות יותר. שניהם רוצים רק להיות עם בני משפחתם האנושית, לאו דווקא בחיקם או להיסחב אחריהם, אלא בסביבתם או באותו חדר איתם. החתול הבריטי יידע להעסיק את עצמו בזמן שתיעדרו מהבית, וימתין בסבלנות לבואך חזרה.

החתול הבריטי הוא לא חתול פעיל במיוחד. ברוב הפעמים לא תמצאו אותו על המקרר או במקומות גבוהים אלא במקום יציב על הרצפה. הוא חתול חכם וייהנה לשחק עם צעצועים, במיוחד אם הם אינטראקטיביים.

החתול הבריטי הוא חתול חכם. אתגר את מוחו וגרום לו להתעניין על ידי לימוד טריקים שונים וצעצועי פאזל,  וכדאי כמובן גם לתגמל אותו בפינוקים כאשר הוא לומד כיצד לתפעל אותם.

ואולי הכי חשוב: שאל את עצמך מדוע אתה מעוניין דווקא בגזע הזה, שוחח עם מגדל מנוסה מבית  גידול מוכר של גזע הבריטי המפוקח על ידי ההתאחדות הישראלית לחתולים, תאר בפניו בדיוק מה אתה מחפש בכלב, ובקש סיוע בבחירת גור. מגדלים רואים את הגורים מדי יום ויכולים לתת המלצות מדויקות להפליא ברגע שהם מודעים לאורח החיים שלך ולאישיות שלך.

חתול הבריטי – בריאות

מגדלים אחראיים של ההתאחדות הישראלית לחתולים בודקים את חתולי הרבייה שלהם בבדיקת מחלות גנטיות, ומרביעים רק את החתולים הבריאים והמבטיחים ביותר. אבל, לאימא טבע יש לפעמים תכנון אחר, וגור יכול לפתח אחת מהמחלות האופייניות לגזע למרות ההקפדה על הרבעה מבוקרת גנטית. ההתקדמות ברפואה הווטרינרית משפרת את הסיכויים כך שגם חתולים החולים במחלה ברוב המקרים יכולים עדיין לחיות חיים טובים. לכן, הקפד לקנות גור ממגדל שמוכר על ידי ההתאחדות הישראלית לחתולים וכך תוכל לשפר את סיכוייך לקבל חתול בריא.

החתול הבריטי הוא בד”כ חתול בריא, , אך הוא עלול לסבול מקרדיומיופתיה היפרופטית (HCM) והמופיליה B, הפרעת דימום תורשתית. קרדיומיופתיה היפרטרופית (HCM) היא הצורה הנפוצה ביותר של מחלות לב אצל חתולים. זה גורם לעיבוי (היפרטרופיה) של שריר הלב. אקו לב יכול לאשר אם לחתול יש HCM.

ואל לנו לשכוח את אחת הבעיות הבריאותיות הנפוצות ביותר בעולם: ההשמנה. שמירה על החתול הבריטי במשקל המתאים היא אחת הדרכים הקלות ביותר להגן על הבריאות הכללית שלו, ובכך  להבטיח כלב בריא לכל החיים.

 

חתול בריטי קצר שיער למכירה

תמונה זו באדיבות בית הגידול של בריטי קצר שיער Air Jordan’s

חתול בריטי – טיפוח

הפרווה הקטיפתית של החתול הבריטי קלה לטיפוח, ויש להבריש אותו פעמיים או שלוש בשבוע כדי להסיר שיער מת, ולעתים קרובות יותר באביב ובסתיו כאשר הוא משיר את פרוותו לקראת צמיחה חדשה. את החתול הבריטי ארוך השיער עדיף לסרק מדי יום כדי למנוע או להסיר ראסטות וסבכים בפרווה.

בדוק כל שבוע את האוזניים של החתול כדי לבדוק אם יש אדמומיות או ריח רע שיכול להעיד על זיהום. אם האוזניים נראות מלוכלכות, נקו אותן עם צמר גפן ותכשיר ניקוי עדין המומלץ על ידי הווטרינר. צחצחו את השיניים של החתול לעתים קרובות במשחת שיניים לחיות מחמד שאושרה על ידי הווטרינר לשם בריאות כללית טובה ונשימה רעננה. התחל לצחצח את השיניים ולקצוץ את הציפורניים בגיל מוקדם כדי שהחתלתול ילמד לקבל פעולות אלו בהבנה, גם אם לא באהבה גמורה, כגור ולאחר מכן כבוגר.

 

 

בתי גידול מתועדים

 

Air Jordan’s

EfremovIL

Efrona

King Pride

YasminBritish

 

תכונות אופי:

Icon מתאים לדירה
Icon ידידותי לילדים
Icon קל לאילוף

מודעות.

לא נמצאו מודעות רלוונטיות לגזע הנבחר

מאמרים שיכולים לעניין אותך.

דילוג לתוכן