דבון רקס למכירה - פטפיינדר
אודות ההתאחדות הישראלית לכלבנות התאחדות החתולים הישראלית

דבון רקס.

בית > מידע גזעים > דבון רקס

דבון רקס

דבון רקס

דבון רקס Devon Rex

תוחלת חיים: 14-17 שנים בממוצע.
משקל: 2.2-4 ק”ג.

מידע כללי

לדבון רקס מראה שדוני שובה לב שהולך מצויין עם אופיו השובב, המשעשע ומלא החיים: זהו חתול קטן-עד-בינוני בגודלו, בעל אוזניים ועיניים גדולות, חוטם קצר ועצמות לחיים מודגשות. גופו שרירי ומכוסה בפרווה קצרה, משיית ומתולתלת. הפרווה מורכבת משכבה עליונה בלבד (ללא שכבה תחתונה של שיער מגן), מה שאומר שהדבון משיר מעט מאוד פרווה. היעדר פרוות המגן הופך את הדבון רקס גם לרגיש יותר לקור, ולכן מוטב לגדל אותו בתוך הבית בלבד.

תמונה זו באדיבות בית גידול של דבון רקס   Viserrex

 

ההיסטוריה של הדבון רקס

השם “דבון רקס” מורכב משמה של עיר המקור של הגזע- דבון, אנגליה. המילה “רקס” מציינת פרווה מתולתלת, ומקורה בשמם של ארנבוני הרקס, שגם להם פרווה מתולתלת. הדבון רקס נוצר מחתול רחוב פראי שנולד עם פרווה מתולתלת בשנת 1960, בדומה לגזע נוסף- הקורניש רקס. יש לציין שלמרות שגם לדבון רקס וגם לקורניש רקס פרווה מתולתלת, היא נגרמת על ידי גנים שונים.

חתול דבון רקס – אופי והתנהגות

יש שיאמרו שהדבון רקס הוא כמו שילוב בין חתול, כלב וקופיף.
זהו גזע כיפי שיודע ליהנות מהחיים, עם מזג נינוח וחברותי.
הדבון רקס לא לוקח את עצמו יותר מדי ברצינות; הוא ליצן אמיתי שיעשה הכל בשביל לזכות בתשומת לבכם ולהעלות חיוך על פניכם. הדבון סקרן, ויתעניין בכל דבר וכל אחד שבסביבתו. הם חובבי משחקים מטבעם, ויכולים ללמוד בקלות לבצע “טריקים”.

הדבון רקס הוא חתול נאמן ביותר, חובב אדם ודמוי כלב בהתנהגותו. אם חשקה נפשכם להוסיף דבון רקס למשפחתכם- היו מוכנים לכך שהוא עומד להיות חלק אינטגרלי ובלתי נפרד מחייכם: הוא ירצה לאכול איתכם, לישון איתכם, ולשבת בנוחות על כתפכם בזמן שאתם עובדים על המחשב או קוראים. הדבון רקס יעקוב אחריכם ברחבי הבית, יישב למרגלות רגליכם, או יקפוץ לחיקכם ברגע שתתיישבו. הדבון ירצה לקחת חלק בכל דבר שקורה בבית, תוך כדי שהוא משמיע “זמירות” של שמחה והתלהבות ומחפש דרכים חדשות לעזור במטלות הבית.
הדבון רקס מסתדר מצויין עם ילדים; רוחם הצעירה והשובבה והאנרגיות הבלתי נדלות שלהם יהפכו אותם במהרה לחברי נפש ושותפים טבעיים למשחק.

תמונה זו באדיבות בית גידול של דבון רקס   Viserrex

 

לעיתים קרובות בני הבית ימצאו את הדבון רקס מכורבל בחיקם, או מעורסל בזרועותיהם. אל תופתעו למצוא דבון במיטתכם איתכם או עם בני משפחה אחרים, תחת השמיכות או על הכרית. דבונים נשארים גורים בנפשם, ואופיים שופע החיבה יגרום להם לרקום קשר עמוק עם כל המשפחה.

אופיו החברותי של הדבון הופך אותו ללא מתאים לבית שבו יצטרכו לבלות שעות רבות לבדם. יש לדאוג להם לחברה- דבונים אינם בררניים בנוגע לסוג החברה; הם מסתדרים מצויין עם אנשים, חתולים אחרים, כלבים ולעיתים אפילו חיות קטנות אחרות.

יש לשים לב שהדבון רקס הוא חובב מזון לא קטן: לא משנה מה תאכלו, היו מוכנים להגן על צלחתכם מפני הדבון המהיר והערמומי. דבון בריא לא יסרב לעולם לאוכל, וישמח לעזור לכם “לנקות את הצלחת” שלכם. הם עלולים לנעוץ בכם מבטי תחנונים קורעי לב, ממש כמו כלבים.

חתול דבון רקס – בריאות

מגדלים אחראיים של ההתאחדות הישראלית לחתולים בודקים את חתולי הרבייה שלהם בבדיקת מחלות גנטיות, ומרביעים רק את החתולים הבריאים והמבטיחים ביותר. אבל, לאימא טבע יש לפעמים תכנון אחר, וגור יכול לפתח אחת מהמחלות האופייניות לגזע למרות ההקפדה על הרבעה מבוקרת גנטית. ההתקדמות ברפואה הווטרינרית משפרת את הסיכויים כך שגם חתולים החולים במחלה ברוב המקרים יכולים עדיין לחיות חיים טובים-. לכן, הקפד לקנות גור ממגדל שמוכר על ידי ההתאחדות הישראלית לחתולים וכך תוכל לשפר את סיכוייך לקבל חתול בריא.

הדבון רקס נחשב לגזע בריא באופן כללי. עם זאת, יש להם נטייה ל-Hypertrophic cardiomyopathy- מחלה הגורמת להתעבות שריר הלב, שמובילה לאי-ספיקה, הצטברות נוזלים בחלל הבטן, ולבסוף למוות. לכן, מומלץ לקחת גור מבית גידול שמבצע לחתוליו בדיקות לגילוי בעיה זו. בדיקות אלה אינן יכולות למנוע ב-100% התפתחות של הבעיה בגורים, אך יכולות לצמצם את הסיכויים לכך.

תמונה זו באדיבות בית גידול של דבון רקס   Viserrex

 

חתול דבון רקס – טיפוח

לדבון רקס פרווה קצרה, משיית ומתולתלת. הפרווה מורכבת משכבה עליונה בלבד (ללא שכבה תחתונה של שיער מגן), מה שאומר שהדבון משיר מעט מאוד פרווה. היעדר פרוות המגן הופך את הדבון רקס גם לרגיש יותר לקור, ולכן מוטב לגדל אותו בתוך הבית בלבד. גורי דבון רקס עשויים להשיר את פרוותם בסביבות גיל 3 חודשים, ופרוותם תמשיך להתפתח ולגדול חזרה במשך חצי השנה שלאחר מכן.
יש לשים לב שהעובדה שהדבון רקס משיר מעט מאוד פרווה אינה בהכרח הופכת אותו להיפואלרגני- לא כל מי שאלרגי לחתולים אלרגי דווקא לפרוותם; ישנם האלרגיים דווקא לאנזים המצוי ברוק החתול, או לתאי העור שלו.

לדבון רקס אוזניים גדולות, שעשויות לצבור שעווה ושומן המופרש מהעור. יש לדאוג לנקיון עדין של האוזניים כאשר הן נראות מלוכלכות.

תוכן זה נכתב באדיבות מור שלזינגר

 

בתי גידול מתועדים

Viser

Viserrex

 

תכונות אופי:

Icon מתאים לדירה
Icon ידידותי לילדים
Icon קל לאילוף

מודעות.

לא נמצאו מודעות רלוונטיות לגזע הנבחר

דילוג לתוכן