דוולף למכירה - פטפיינדר
אודות ההתאחדות הישראלית לכלבנות התאחדות החתולים הישראלית

דוולף.

בית > מידע גזעים > דוולף

דוולף

דוולף Dwelf

תוחלת חיים 12-15 שנים בממוצע.

משקל: 1.8-4 ק”ג

מידע כללי

הדוולף הוא גזע חדש ובעל מראה ייחודי שנוצר משילוב של שלושה גזעים: המאנצ’קין (ממנו הדוולף קיבל את רגליו הקצרות), הספינקס (ממנו הדוולף קיבל את עורו הקירח) והאמריקן קרל (ממנו קיבל הדוולף את אוזניו המקורזלות).
השם Dwelf הוא שילוב של המילים Dwarf (ננס) ו-Elf (אלף), והוא ניתן לו הודות לרגליו הקצרות ואוזניו המיוחדות, המזכירות בצורתן אוזניים של אלף.
הדוולף הינו גזע שנשאר קטן מימדים כל חייו.
הוא אינו באמת חסר פרווה לחלוטין- במבט מקרוב, ניתן להבחין בפרווה קצרה ועדינה מאוד המכסה את גופו, ומזכירה במגע אפרסק או זמש.

יש המאמינים שהיעדר השיער של הדוולף הופך אותו לגזע היפואלרגני. למרות שנכון שייתכן שהם יעוררו תגובה אלרגית פחות חריפה מחתולים בעלי פרווה שופעת, אנשים רבים אלרגיים לאנזים המצוי ברוק של החתול, ולא לפרווה שלו. עבור אנשים כאלה, כל חתול עשוי לעורר תגובה אלרגית, ללא קשר לאורך הפרווה שלו.

גזע זה, כמו כל גזע בעל פרווה קצרה במיוחד (או ללא פרווה כלל), רגיש במיוחד לקור ולשמש. לכן, מומלץ לגדל אותו בתוך הבית בלבד. ייתכן אפילו שתצטרכו לדאוג לו לסוודר בחורף!

 

חתול דוולף למכירה

תמונה זו באדיבות בית הגידול של הדוולף  Senlano

ההיסטוריה של הדוולף

הדוולף הוא גזע חדש, ולכן אנשים רבים עדיין לא שמעו עליו. מזל שהגעתם לפה ;).
ה-ICA (International Cat Association), איגוד החתולים העולמי, הכיר בגזע רק לאחרונה כגזע ניסיוני חדש (בקטגוריית Experimental New Breed).

חתול דוולף – אופי והתנהגות

חתולי הדוולף הם בני לוויה נהדרים; נוהגים לתאר אותם כחברותיים ותקשורתיים מאוד, ויש שיגידו אפילו כלביים באופיים. תכונות אלה הופכות את הדוולף לחתול אידיאלי עבור משפחות שיש להן זמן ותשומת לב רבה להקדיש לו.
הדוולף מעדיף להיות בחברת אנשים, ולכן חשוב לכלול אותם בחיי הבית ולא להשאיר אותם לבד למשך חלק גדול מהיום.
הדוולף הוא חתול אנרגטי, אינטליגנטי וחובב ומשחקים. לכן יש לדאוג להם לצעצועים וגירויים אינטלקטואליים מספיקים, כדי שלא ישתעממו ויוכלו להוציא אנרגיה.

חתול דוולף – בריאות

מגדלים אחראיים של ההתאחדות הישראלית לחתולים בודקים את חתולי הרבייה שלהם בבדיקת מחלות גנטיות, ומרביעים רק את החתולים הבריאים והמבטיחים ביותר. אבל, לאימא טבע יש לפעמים תכנון אחר, וגור יכול לפתח אחת מהמחלות האופייניות לגזע למרות ההקפדה על הרבעה מבוקרת גנטית. ההתקדמות ברפואה הווטרינרית משפרת את הסיכויים כך שגם חתולים החולים במחלה ברוב המקרים יכולים עדיין לחיות חיים טובים. לכן, הקפד לקנות גור ממגדל שמוכר על ידי ההתאחדות הישראלית לחתולים וכך תוכל לשפר את סיכוייך לקבל חתול בריא.

היות והדוולף הוא גזע כה חדש, עדיין לא ידוע הרבה אודות בעיות תורשתיות האופייניות לו. למרות זאת, ניתן להניח בביטחון יחסי שלדוולף נטייה לבעיות האופייניות לגזעים המרכיבים אותו: המאנצ’קיןף הספינקס והאמריקן קרל.

 

דוולף למכירה

תמונה זו באדיבות בית הגידול של הדוולף  Elf Cat Sharm

 

בעוד שהיעדר הפרווה של הדוולף חוסך את הצורך בסירוק, הוא יוצר צרכי טיפוח אחרים הייחודיים לחתולים בעלי פרווה קצרה מאוד (או ללא פרווה כלל).
עורם החשוף הופך אותם לרגישים לקור, ועורם רגיש יותר בפני כוויות חום או קור. הם גם עלולים להיפצע יותר (לדוגמא, בעת משחק עם חתולים אחרים).
לכן, מומלץ שחתול מגזע זה יגדל בתוך הבית בלבד, מבלי לצאת החוצה. דבר זה גם יגן עליו מתאונות פוטנציאליות, הרעלות, פציעות, מחלות וטפילים שהוא יכול להדבק בהם מחיות אחרות המסתובבות בחוץ.
עורם החשוף ומלא הקפלים של חתולי הדוולף הופך אותם גם לחשופים יותר בפני זיהומי עור. זאת עקב נטייתו של עורם לשמנוניות יתר, וריבוי קפלים בעור שבהם יכולים להצטבר זיהומים ופטריות.

בעיה בריאותית שיכולה להיווצר לכל חתול, אבל תועדה כנפוצה יותר אצל חתולים מגזע מאנצ’קין, היא לורדוזיס (Lordosis); בעיה זו מתבטאת בעמוד שדרה המתעקם כלפי פנים באופן מוגזם, ועלול להפעיל לחץ על איברים פנימיים. במקרים חמורים, הבעיה עלולה אף לגרום למוות.

בעיה מבנית נוספת שיכולה לבוא לידי ביטוי בחתולים מגזע מאנצ’קין הינה פקטוס אקסקווטום (Pectus Excavatum): במצב זה, עצם החזה מתקערת כלפי פנים. מצב זה עלול לפגוע קשות באיכות ותוחלת חייו של החתול, היות והוא עלול לגרום למגוון בעיות, כגון קשיי נשימה, חוסר תאבון ואיבוד משקל.

בעיות שיכולות להיות נפוצות יותר בקרב חתולים מגזע אמריקן קרל הן דלקות אוזניים, היות וצורת האוזניים המעוקלת מקשה על החתול לנקות אותן באופן יסודי.
מחלות מפרקים ניווניות גם הן אינן נדירות בקרב חתולים עם אוזניים מעוקלות.

מחלות לב, ובייחוד HCM (Hypertrophic Cardiomyopathy), אינן נדירות בקרב חתולים מגזע ספינקס. מחלה זו גורמת להתעבות שריר הלב, וכתוצאה מכך לאי-ספיקת לב.

חתול דוולף – טיפוח

היעדר הפרווה גורם בדרך כלל לעורו של הדוולף להיות הרבה יותר שמנוני מעורם של חתולים בעלי פרווה. זאת היות ואצל חתולים אחרים, הפרווה סופגת חלק גדול מהשמן המופרש מהעור. שמנוניות היתר של העור הופכת את הדוולף לחשוף יותר לזיהומים בקטריאליים. לכן, הוא זקוק לרחצה קבועה על מנת להסיר עודפי שומן מעורו. עודפים אלה נוטים להיראות כמו לכלוך כהה על גוף החתול.
בעת הרחצה, יש לשים לב במיוחד לאיזורים שנוטים לאגור הפרשות כגון האוזניים, העיניים והציפורניים.

תוכן זה נכתב באדיבות מור שלזינגר

 

בתי גידול מתועדים

Elf Cat Sharm

SenLano

 

 

תכונות אופי:

Icon היפואלרגני
Icon מתאים לדירה
Icon ידידותי לילדים
Icon קל לאילוף

מודעות.

לא נמצאו מודעות רלוונטיות לגזע הנבחר

דילוג לתוכן