אודות ההתאחדות הישראלית לכלבנות

סיאמי.

בית > מידע גזעים > סיאמי

סיאמי

חתול סיאמי

מחפשים חתול סיאמי למכירה או אימוץ? כדאי שתדעו קצת פרטים על החתולים המקסימים האלה

חתול סיאמי למכירה או אימוץ - מידע כללי – החתול הסיאמי הוא אחד הגזעים העתיקים ביותר. בצבע בהיר עם נקודות הצבע הבולטות בגווני לילך שוקולד וכחול, הפך אותו לכוכב באנגליה הוויקטוריאנית, שם הוא הוכתר כחתול המלכותי של סיאם, תאילנד של היום.
ניתן לחלק את החתול הסיאמי לשני סוגים: חתול מקו תערוכות וחתול מקו מסורתי. החתול הסיאמי מקו תערוכות הוא ללא ספק יצירת אמנות מודרנית מבחינת מבנהו המושלם. לחתול הסיאמי המסורתי, הידוע גם בשם "סיאמי תפוחים", יש מבנה מעט שונה, ראש מעוגל וגוף חסון. לשני הסוגים יש עיניים כחולות בהירות מהפנטות, ושני הסוגים חולקים את אותה "אישיות" מופלאה.

חתול סיאמי למכירה

התנהגות ואופי

כאשר מחפשים חתול סיאמי למכירה או חתול סיאמי לאימוץ, חשוב להכיר את אופיו - לחתולים הסיאמיים סקרנות אינסופית, הם חכמים ודורשים תשומת לב רבה מבעליהם. כאשר אתם לא בסביבה, הסיאמי יפיג את השעמום באמצעות פתיחת ברזים, פתיחת ארונות, חיפוש אחר מקומות מחבוא חדשים, ואף יעביר את זמנו בצפייה מעמיקה בטלוויזיה.

החתול הסיאמי מפורסם יותר – ולא תמיד לטובה –בזכות קולו יותר מאשר בזכות מראהו. הוא "ידבר" אליך כל היום, וגם אל תוך הלילה, יביע את דעתו על האוכל שהוא מקבל, על הדברים שאתה עושה, על הכלב השכן ועל כמה מעט תשומת לב הוא מקבל ממך, ובקיצור: הסיאמי יביע את דעתו על כל דבר! אז אם אין לך בעיה עם חתול יפה, אבל ש"חופר" לך כל היום – זהו בהחלט החתול המתאים לך.

כדי לפרוק לסיאמי שלך אנרגיה מומלץ לספק לו צעצועים המחייבים אותו לחשוב (כמו הוצאת מזון ממתקן, לשחק עמו בהבאת כדור, להכשיר אותו לרוץ אתכם, או ללמד אותו ללכת עם רצועה ולקחת אותו עמכם לטיול.
הסיאמי אוהב אנשים מכל הגילאים, כולל ילדים, והעיקר שיקבל את מלוא תשומת הלב. הוא אוהב להיות במרכז העניינים, ויכול להסתדר עם כלבים וחתולים אחרים (פתרון מצוין להעסקת הסיאמי כשאתם לא בבית).

חתול סיאמי למכירה או אימוץ - בריאות

כאשר שוקלים מציאת חתול סיאמי למכירה או אימוץ חשוב לשים דגש אל נושא הבריאות – החתול הסיאמי יכול לחיות כ-15 שנים, וכמו לכל החתולים גם לסיאמי יש פוטנציאל לפתח בעיות בריאות גנטיות ולהעבירן הלאה בשושלת. אל תאמינו למגדל הטוען כי לגזע שלו אין בעיות בריאותיות או גנטיות, ואל תרכשו גור חתולים ממגדל שאינו מציע ערבות לבריאות הגורים, או שאומר לך שהגזע הוא 100 אחוז בריא ואין לו בעיות בריאות ידועות! זיו פרט חשוב מאוד כאשר מחפשים חתול סיאמי למכירה ישירות מהמגדלים.

מבנה ראשו של החתול הסיאמי המודרני יכול לגרום לו לבעיות בדרכי הנשימה ובשיניים, וכן לבעיות עיניים. בעיות ידועות אחרות הן, בין היתר, אבנים בשלפוחית השתן; בעיות עיניים כמו גלאוקומה ואטרופיה רשתית מתקדמת; בעיות לב; וסוגים מסוימים של סרטן.
ואל לנו לשכוח את אחת הבעיות הבריאותיות הנפוצות ביותר בעולם: ההשמנה. שמירה על סיאמי במשקל המתאים היא אחת הדרכים הקלות ביותר להגן על הבריאות הכללית שלו, ובכך להבטיח חתול בריא לכל החיים.

טיפוח –הפרווה הקצרה של הסיאמי קלה לטיפול, וסירוקה פעם בשבוע עם מסרק נירוסטה אמורה להספיק. יש לגזוז את ציפורניו של הסיאמי לפי הצורך, בדרך כלל כל 10 עד 14 ימים, וכדי למנוע מחלות חניכיים יש לצחצח למיין קון שיניים עם משחת שיניים מיוחדת לחתולים, וכן יש לדאוג לניקיון שיניים תקופתי על ידי הווטרינר שלכם.

למציאת חתול סיאמי למכירה לחצו על הלינק הבא >> חתולים למכירה 

.

מודעות.

לא נמצאו מודעות רלוונטיות לגזע הנבחר