מיין קון למכירה | מיין קון למכירה בפיקוח מלא - פטפיינדר
العربيةEnglishעִבְרִיתРусский
العربيةEnglishעִבְרִיתРусский
אודות ההתאחדות הישראלית לכלבנות התאחדות החתולים הישראלית

מיין קון.

בית > מידע גזעים > מיין קון

מיין קון

מיין קון

מידע כללי על מיין קון Maine coon

מיין קון הוא ללא ספק חתול גדול. יש לו גוף שרירי וגדול ממדים, והוא שוקל 4 עד 8 קילוגרמים. אולי שמעתם על חתולים מסוג זה ששוקלים גם 30 קילוגרם, אבל כל מיין קון שמגיע לגודל זה הוא ככל הנראה בעל משקל עודף.

ההיסטוריה של המיין קון

המון מיתוסים מקיפים את מקורו של המיין קון, מהאמונה שהוא תוצאה של הכלאה בין חתול לדביבון – מה שכמובן בלתי אפשרי מבחינה ביולוגית – ועד התפיסה הדמיונית שהוא צאצא של חתולים צרפתיים שנשלחו למיין על ידי מארי אנטואנט בהקשר לבריחה המיועדת שלה מצרפת. סביר יותר להניח שהמיין קון הוא תוצאה של הכלאה בין חתולי בית מקומיים קצרי שיער לבין חתולים זרים ארוכי שיער שהובאו כמזכרות על ידי מלחים בניו אינגלנד. יש האומרים כי הוויקינגים הם אלו שהביאו עמם חתולים ארוכי שיער כאשר הם ירדו אל חופי אמריקה לפני כאלף שנים, ואכן ניתן לומר שיש דמיון בין המיין קון לבין חתול היער הנורבגי. לא משנה מהיכן המיין קון הגיעו, חתולים אלו נתפסו כעובדי חווה ומשק בית, והם היו מוערכים מאוד בזכות כישרונם לתפוס עכברים.

חתול מיין קון למכירה

תמונה זו באדיבות בית הגידול  Dominik Cam

 

האזכור הראשון של חתול שנקרא מיין קון הינו בשנת 1861, בהתייחס לחתול בצבע שחור לבן בשם קפטן ג’נקס של “מרינס הסוסים”. זה לא היה יוצא דופן לראות את המיין קון באירועים הפופולריים דאז שנקראו “מופעי חתולים” ושהתקיימו בבוסטון ובניו יורק. בשנת 1895 זכתה חתולת מיין קון בשם “קוזי” בתואר החתול הטוב ביותר בתערוכת מדיסון סקוור גארדן.

כיום, המיין קון הם מבין החתולים הפופולאריים ביותר, והם מדורגים במקום השלישי בין הגזעים הרשומים על ידי איגוד החתולים.

מיין קון – אופי והתנהגות

המיין קון הוא מתוק וידידותי, עם אופי טיפוסי של חתול סקרן. הוא אמנם אוהב את משפחתו אבל סוג זה אינו דורש תשומת לב מיוחדת ממנה. המיין קון ילך אחריך לכל מקום ויגלה עניין רב במה שאתה עושה, ואם אתה מוכן לפנות לו מעט מקום על הברכיים, המיין קון יהיה האחרון שיתנגד לכך. סוג זה של חתולים הוא אחד מאלה שמסתדרים עם כולם, כולל כלבים וחתולים אחרים. הוא אף מוכן ללמוד ללכת לטייל עם רצועה, מה שהופך אותו לבחירה מצוינת עבור כל מי שנוסע לעתים קרובות ורוצה לקחת עמו את חתול זה.

מיין קון שחור למכירה
תמונה זו באדיבות בית הגידול  Coon Angeles

חתולי המיין קון מתקשרים באמצעות קולות שונים ומשונים, מעבר לקולות ה”מיאו” המוכרים, והם משתמשים גם בגופם כדי להביע את עצמם, אז אל תתפלאו אם המיין קון שלכם יחבוט בכם קלות עם ראשו כדי להביע את אהבתו אליכם!

סוג זה של חתולים יכול להתאים את עצמו לכל בית ולכל אקלים, והוא יכול להתאים את עצמו גם למזג אוויר קר מחוץ לבית, אם כי עדיף לשמור עליהם בתוך הבית כדי להגן עליהם מפני פגיעת מכוניות, מחלות מדבקות מחתולים אחרים, ופגיעה מבעלי חיים אחרים. כאשר אתם מחוץ לבית דאגו להשאיר למיין קון צעצועים שישחק עימם כדי להפיג שעמום.

ניתן לסכם ולומר כי המיין קון הם חתולים ידידותיים שנוטים להסתדר עם כולם, כולל ילדים, כלבים וחתולים אחרים, והם בעלי פרווה ארוכה ויפה במגוון מדהים של צבעים ודפוסים שלא דורשת מעבר לסירוק שבועי.

מיין קון למכירה
תמונה זו באדיבות בית הגידול  Yaviracoon

מיין קון – בריאות

מגדלים אחראיים של ההתאחדות הישראלית לחתולים בודקים את חתולי הרבייה שלהם בבדיקת מחלות גנטיות, ומרביעים רק את החתולים הבריאים והמבטיחים ביותר. אבל, לאימא טבע יש לפעמים תכנון אחר, וגור יכול לפתח אחת מהמחלות האופייניות לגזע למרות ההקפדה על הרבעה מבוקרת גנטית. ההתקדמות ברפואה הווטרינרית משפרת את הסיכויים כך שגם חתולים החולים במחלה ברוב המקרים יכולים עדיין לחיות חיים טובים. לכן, הקפד לקנות גור ממגדל שמוכר על ידי ההתאחדות הישראלית לחתולים וכך תוכל לשפר את סיכוייך לקבל חתול בריא.

לחתולי המיין קון עלולות להיות בעיות בריאות תורשתיות הכוללות, בין היתר, קרדיומיופתיה היפרטרופית, דיספלסיה של הירך ואטרופיה בשרירי עמוד השדרה. מגדלים אחראיים אמורים למסור לכם את מלוא המידע אודות הורי הגורים (כגון תוצאות צילומי אגן) והבדיקות שנעשו לגורים כדי לגלות ולמנוע בעיות בריאותיות מסוגים אלו.

ואל לנו לשכוח את אחת הבעיות הבריאותיות הנפוצות ביותר בעולם: ההשמנה. שמירה על חתול המיין קון במשקל המתאים היא אחת הדרכים הקלות ביותר להגן על הבריאות הכללית שלו, ובכך להבטיח כלב בריא לכל החיים.

מיין קון גורים למכירה
תמונה זו באדיבות בית הגידול Bravalia

מיין קון – טיפוח

המיין קון מתאפיין בפרווה רכה למגע. סירוק בתדירות של פעם בשבוע יסיר את השערות המתות שאחרת היו נבלעות על ידי החתול כאשר הוא מלקק ומנקה את עצמו, ושהיו יכולות להפוך לכדורי צמר בקיבתו. אל תשכחו לגזוז למיין קון את הציפורניים לפי הצורך, בדרך כלל כל 10 ימים עד שבועיים, וכדי למנוע מחלות חניכיים יש לצחצח למיין קון שיניים עם משחת שיניים מיוחדת לחתולים, וכן יש לדאוג לניקיון שיניים תקופתי על ידי הווטרינר שלכם.

 

בתי גידול מתועדים

 

Bravalia

Coon Angeles

Dominik Cam

Fluffy Fay

Sunlight spot

Kohav Kahol

Super Maine

Yaviracoon

 

 

תכונות אופי:

Icon מתאים לדירה
Icon ידידותי לילדים

מודעות.

מאמרים שיכולים לעניין אותך.

דילוג לתוכן