סינגפורה למכירה - פטפיינדר
אודות ההתאחדות הישראלית לכלבנות התאחדות החתולים הישראלית

סינגפורה.

בית > מידע גזעים > סינגפורה

סינגפורה

סינגפורה

סינגפורה Singapura

מידע כללי

“אפילו החתול הקטן ביותר הוא יצירת מופת”, אמר לאונרדו דה וינצ’י- והסינגפורות הם העדות החיה לצדקתו. הסינגפורה, שמקורו בסינגפור כפי ששמו מעיד, ידוע כגזע החתולים המבוייתים הקטן ביותר (1.8-3 ק”ג)- אך אישיותם גדולה מהחיים!
גודלם של חתולי הסינגפורה קטן-עד-בינוני, עיניהם גדולות וחכמות בגוני צהוב, ירוק או דבש, וגופם שרירי.
צבע הרקע של הפרווה הוא קרם, וקצות השערות צבועים בגוני חום. פיזור צבע זה מקנה לסינגפורה את צבעו הייחודי שנקרא אגוטי (brown-ticked agouti), ומכונה גם “ספיה” (Sepia) על שם גוני החום העדינים שמאפיינים תמונות ישנות.
זהו הצבע היחידי שבו מגיעים חתולי הסינגפורה, אך רמת הכהות/בהירות והדומיננטיות של גוני החום והאפור יכולה להשתנות מחתול לחתול.
על פניהם של חתולי הסינגפורה ניתן להבחין ב”שאריות” של דוגמאות טאבי- סימנים דמויי צורת האות M על מצחם, ו”מסקרה” שחורה התוחמת את עיניהם.

הסינגפורה הוא חתול שקט מאוד, שובב, סקרן, אינטליגנטי ומלא אנרגיה. הוא אמנם קטן, אך בעל אישיות גדולה. הסינגפורות אוהבים מקומות גבוהים (כולל כתפיים של אנשים!), שמאפשרים להם לתצפת ולפקח על המתרחש בבית ולהיות מעורבים בכל.
באותה המידה שהסינגפורות אוהבים לשחק, הם נהנים להתכרבל בחיקם החמים של חבריהם האנושיים והחייתיים ולהתפנק עם ליטופים, גרגורים, נשיקות במצח ומבטים מלאי אהבה והערצה מעיניהם הגדולות ומלאות ההבעה.
הסינגפורות הם חתולים ידידותיים ומוחצנים, ולכן לרוב הם יסתדרו עם כולם (כולל חתולים אחרים, כלבים ידידותיים וילדים עדינים).
עקב הצורך הרב שלהם בתשומת לב וחברה, אין להשאיר את הסינגפורות לבדם במשך שעות רבות; בדידות עשויה לגרום לחתולים אלה למצוקה נפשית קשה, דיכאון ומחלות.
לכן, הסינגפורה מתאים רק לבתים עם בעלי חיים חברותיים נוספים, או בני בית שנוכחים בבית ברוב שעות היום.

סינגפורה למכירה
תמונה זו באדיבות בית הגידול של סינגפורה Galax Cat

ההיסטוריה של הסינגפורה

ההיסטוריה של הסינגפורה, מלאה בחילוקי דיעות ומסתורין ככל שתהיה, היא סיפור סינדרלה חתולי של ממש!
מה שכן ידוע הוא שמקורם של חתולים אלה הוא בחתולי רחוב שנפוצו באי סינגפור. בעבר הם לא זכו לתשומת לב רבה, מלבד כשתושבי האי התייחסו אליהם כאל מזיקים ואף כינו אותם “חתולי ביבים”.
חתולים קטנים אלה, בעלי צבע פרווה אגוטי, נצפו בסינגפור החל משנת 1965 (או אפילו מוקדם יותר). הם לא היו הזן היחידי של חתולים שנמצאו באי, אך הם אלה שלכדו את תשומת לבם של זוג אמריקאי בשם האל ותומי מדוז, שייבאו שלושה חתולי רחוב שכאלה (שתי נקבות וזכר) מסינגפור לארה”ב בשנות ה-70.
איגוד החתולים העולמי (TICA) הכיר בסינגפורה כגזע בשנת 1979. איגוד חובבי החתולים (CFA) קיבל את הגזע בשנת 1981, והכיר בו באופן מלא בשנת 1988.
הגזע מוכר גם על ידי איגוד חובבי החתולים האמריקאי (ACFA).

בשנת 1991, הסטאטוס של הסינגפורה השתנה מ”חתול ביבים” לגאוות האי; ממשלת סינגפור הכירה בחתולי הסינגפורה כאוצר לאומי חי.
הסינגפורה נרשם בספר השיאים של גינס כגזע החתולים המבויית הקטן בעולם, וזכה לקמפיין פרסומי שסבב סביבו, ומטרתו הייתה קידום התיירות לרפובליקה של סינגפור.
הועדה לקידום התיירות של סינגפור הכירה בסינגפורה כקמע הלאומי של הרפובליקה, ושני חתולי סינגפורה גזעיים יובאו מארה”ב כדי לשמש כהשראה לפסלים שייצגו את “האוצר הלאומי של סינגפור”. גבירותיי ורבותיי- מהפך!

 

חתול סינגפורה משחק
תמונה זו באדיבות בית הגידול של סינגפורה Galax Cat

חתול סינגפורה – אופי והתנהגות

הסינגפורה הוא חתול פעיל מאוד (אך פחות פעיל מחתולים אביסיניים, למשל), סקרן ושופע חיבה. הוא אמנם קטן, אך יודע שהוא בעל הבית! אל תתפלאו אם תראו אותו מפקח על הנעשה בבית מנקודת תצפית גבוהה.
הסינגפורות אוהבים להיות במרכז תשומת הלב, ונראה שאינם מכירים את המילה “זר”; הם יעזרו לכם לקבל את פניהם של אורחים- בין אם מדובר בבני משפחה, חברים או שליחים של וולט. הם סקרנים, חובבי אדם ובוטחים. מדובר בחתולים הרגישים למצב רוחם של האנשים הסובבים אותם, וישתדלו לשפר את הרגשתם. למען האמת, הם ירצו לעזור לכם בהכל- בין אם אתם מעוניינים בעזרתם או לא.
ּ
הסינגפורות בדרך כלל מסתדרים היטב עם חתולים אחרים- בייחוד עם סינגפורות נוספים- ועם כלבים (בתנאי שהם חוברתו כיאות מגיל מוקדם).
דבר אחד שהסינגפורות אינם אוהבים הוא רעשים חזקים, כך שילדים צווחים עלולים לגרום להם לברוח בבעתה.

הסינגפורה אוהב מאוד לשחק, גם בבגרותו. אלה חתולים אינטליגנטיים מאוד (אולי אפילו יותר מדי, אם יש דבר כזה!), ולכן מומלץ לספק להם גירויים אינטלקטואליים על מנת למנוע התנהגות הרסנית הנובעת משעמום. ניתן ללמד אותם לעשות “טריקים”, ולאתגר אותם עם משחקי חשיבה שיתגמלו אותם עם חטיף כשהם מצליחים “לפצח” אותם (למשל: מבוך אוכל, או כדור קונג).

חתול סינגפורה
תמונה זו באדיבות בית הגידול של סינגפורה Galax Cat

חתול סינגפורה – בריאות

מגדלים אחראיים של ההתאחדות הישראלית לחתולים בודקים את חתולי הרבייה שלהם בבדיקת מחלות גנטיות, ומרביעים רק את החתולים הבריאים והמבטיחים ביותר. אבל, לאימא טבע יש לפעמים תכנון אחר, וגור יכול לפתח אחת מהמחלות האופייניות לגזע למרות ההקפדה על הרבעה מבוקרת גנטית. ההתקדמות ברפואה הווטרינרית משפרת את הסיכויים כך שגם חתולים החולים במחלה ברוב המקרים יכולים עדיין לחיות חיים טובים-. לכן, הקפד לקנות גור ממגדל שמוכר על ידי ההתאחדות הישראלית לחתולים וכך תוכל לשפר את סיכוייך לקבל חתול בריא.

הסינגפורה הוא חתול קטן, שאינו מגיע לגודלו הסופי לפני גיל שנתיים לערך.
בריכת הגנים המצומצמת שלו יכולה להיות מאתגרת; קיימת בעייתיות ידועה שעלולה לגרום לנקבות לקשיים בעת הלידה. עם זאת, חתולים אלה בריאים בדרך כלל, ונכון להיום לא ידוע על נטייה למחלות גנטיות ספציפיות.

חתול סינגפורה – טיפוח

פרוותו הקצרה של הסינגפורה קלה לטיפוח ותחזוקה. אין לו דרישות טיפוח מיוחדות- דרישותיו מבחינה זו דומות לדרישותיו של כל חתול בעל פרווה קצרה.

תוכן זה נכתב באדיבות מור שלזינגר

 

בתי גידול מתועדים

Galax Cat

 

תכונות אופי:

Icon מתאים לדירה
Icon ידידותי לילדים
Icon קל לאילוף

מודעות.

לא נמצאו מודעות רלוונטיות לגזע הנבחר

מאמרים שיכולים לעניין אותך.

דילוג לתוכן