קורניש רקס למכירה - פטפיינדר
אודות ההתאחדות הישראלית לכלבנות התאחדות החתולים הישראלית

קורניש רקס.

בית > מידע גזעים > קורניש רקס

קורניש רקס

קורניש רקס

קורניש רקס

קורניש רקס Cornish Rex

תוחלת חיים: 9-13+ שנים בממוצע.

משקל: 2.2-4.5 ק”ג.

מידע כללי

הקורניש רקס האנרגטי והאלגנטי ידלג את דרכו אל לבכם בהתלהבות בלתי נלאית.
הקורניש רקס מכונה לעתים קרובות “הגרייהאונד של עולם החתולים”, הודות לרגליו הארוכות ומבנה גופו השרירי המזכיר את זה של כלב רוח. אחד מסימני ההיכר של הגזע הוא פרוותו הקצרה והגלית, שמגעה מזכיר קטיפה. גם גבותיהם ושפמם  מקורזלים. הפרווה מורכבת משכבה עליונה בלבד (ללא שכבה תחתונה של שיער מגן), מה שאומר שהקורניש משיר מעט מאוד פרווה. היעדר פרוות המגן הופך את הקורניש רקס גם לרגיש יותר לקור, ולכן מוטב לגדל אותו בתוך הבית בלבד. לכן הוא גם בעל חיבה מיוחדת למקומות חמימים.

סימני היכר נוספים של הקורניש הם אוזניו הגדולות והזקורות, עיניו הגדולות, האובאליות והמלוכסנות מעט, וראשם דמוי-הביצה. יש להם חוטם “רומאי”, עצמות לחיים וסנטר חזקים.
הקורניש רקס הוא חתול חכם וחברותי שאוהב להיות במרכז העניינים ומסתדר היטב גם עם ילדים וחיות בית אחרות.

קורניש רקס למכירה

תמונה זו באדיבות בית גידול של קורניש רקס Fancy Rex

ההיסטוריה של הקורניש רקס

השם “קורניש רקס” מורכב משמה של עיר המקור של הגזע- קורנוול, אנגליה. המילה “רקס” מציינת פרווה מתולתלת, ומקורה בשמם של ארנבוני הרקס, שגם להם פרווה מתולתלת. הקורניש רקס נוצר ממוטציה גנטית ספונטנית, על ידי רבייה סלקטיבית של חתולה שנולדה עם פרווה מתולתלת בשנת 1950. בגלל מאגר הגנים המצומצם שהיה לו, הגזע היה בסכנת הכחדה בשנות ה-50-60. בכדי להעשיר את מאגר הגנים ולחזק את הצאצאים, חתולים מגזע קורניש רקס הורבו עם חתולים מהגזעים סיאמי, רוסי כחול, אמריקאי קצר-שיער, בריטי קצר-שיער, הוואני חום וחתולים מעורבים. כך הושג בסיס איתן ובריא לגזע. בשנת 1956 מגזין “לייף” הפופולארי פרסם כתבה אודות הגזע, שמשכה תשומת לב רבה ברחבי העולם. בשנה שלאחר מכן חתול מגזע קורניש רקס יובא לארה”ב- כך הגיע הגזע גם לצפון אמריקה.

חתול קורניש רקס – אופי והתנהגות

לקורניש רקס אופי מלא התלהבות. אלה חתולים חברותיים ביותר, לא מופנמים כלל, ואוהבים להיות במרכז העניינים. הם אינטליגנטיים ביותר, אקרובטיים ואתלטיים מאוד, ומצחיקים. הם שומרים על אופיים הגורי גם בבגרותם. הם מלאי חיים, אנרגטיים ואוהבים לשחק, והם יכולים להעסיק את עצמם במשך שעות. הם אוהבים לשחק בכדור, ואם אין פרטנר למשחק בסביבה- הם יכולים לזרוק לעצמם כדור בעזרת ידיהם הגמישות ואצבעותיהם הארוכות.
למרות שהם יכולים לבדר את עצמם, חתולי הקורניש רקס אוהבים תשומת לב ולא אוהבים להשאר לבד בבית למשך שעות ארוכות. לכן, מומלץ לדאוג להם לחבר (בדמות חתול נוסף, למשל) במקרה שאתם מבלים שעות רבות ביום מחוץ לבית.
הקורניש אוהב להתכרבל, ולא ממש משנה בחיקו של מי- הם ישמחו לנמנם על ברכיהם של בני הבית, ואף של אורחים. הם מסתדרים היטב עם חיות אחרות, והם חברים אידיאליים לילדים. הקורניש רקס הוא חתול שקט בדרך כלל, אך יכול להביע את עצמו היטב בעזרת טפיחה על לחייכם, ליקוק אוהב, או הפניית גבם עם זנב מונף- בקשה נלהבת לגירוד מעל הזנב!

 

קורניש רקס גורים

תמונה זו באדיבות בית גידול של קורניש רקס Silkwave

חתול קורניש רקס – בריאות

מגדלים אחראיים של ההתאחדות הישראלית לחתולים בודקים את חתולי הרבייה שלהם בבדיקת מחלות גנטיות, ומרביעים רק את החתולים הבריאים והמבטיחים ביותר. אבל, לאימא טבע יש לפעמים תכנון אחר, וגור יכול לפתח אחת מהמחלות האופייניות לגזע למרות ההקפדה על הרבעה מבוקרת גנטית. ההתקדמות ברפואה הווטרינרית משפרת את הסיכויים כך שגם חתולים החולים במחלה ברוב המקרים יכולים עדיין לחיות חיים טובים-. לכן, הקפד לקנות גור ממגדל שמוכר על ידי ההתאחדות הישראלית לחתולים וכך תוכל לשפר את סיכוייך לקבל חתול בריא.

הקורניש רקס נחשב לגזע בריא באופן כללי. עם זאת, יש להם נטייה ל-Hypertrophic cardiomyopathy- מחלה הגורמת להתעבות של שריר הלב שמובילה לאי-ספיקה, ול-Patellar luxation- מצב שבו שתי פיקות הברכיים מחליקות ממקומן וגורמות לקשיים בהליכה.

חתול דבון רקס – טיפוח

לקורניש רקס פרווה קצרה, משיית ומתולתלת. הפרווה מורכבת משכבה עליונה בלבד (ללא שכבה תחתונה של שיער מגן), מה שאומר שהקורניש משיר מעט מאוד פרווה. היעדר פרוות המגן הופך את הקורניש רקס גם לרגיש יותר לקור, ולכן מוטב לגדל אותו בתוך הבית בלבד.
יש לשים לב שהעובדה שהקורניש רקס משיר מעט מאוד פרווה אינה בהכרח הופכת אותו להיפואלרגני- לא כל מי שאלרגי לחתולים אלרגי דווקא לפרוותם; ישנם האלרגיים דווקא לאנזים המצוי ברוק החתול, או לתאי העור שלו.

לקורניש רקס אוזניים גדולות, שעשויות לצבור שעווה ושומן המופרש מהעור. יש לדאוג לנקיון עדין של האוזניים כאשר הן נראות מלוכלכות.

תוכן זה נכתב באדיבות מור שלזינגר

 

בתי גידול מתועדים

Fancy Rex

Silkwave

 

 

תכונות אופי:

Icon מתאים לדירה
Icon ידידותי לילדים
Icon קל לאילוף

מודעות.

דילוג לתוכן