רגדול למכירה - פטפיינדר
العربيةEnglishעִבְרִיתРусский
العربيةEnglishעִבְרִיתРусский
אודות ההתאחדות הישראלית לכלבנות התאחדות החתולים הישראלית

רגדול.

בית > מידע גזעים > רגדול

רגדול

רגדול

רגדול Ragdoll

מידע כללי

הרגדול זוכה לפופולאריות רבה בזכות אופיו הנוח והטוב ועיניו הכחולות המהפנטות ומלאות ההבעה.
זהו אחד מגזעי החתולים הגדולים ביותר. מדובר בחתולים חסונים, שכל תווי גופם מאוזנים והרמוניים זה עם זה. פרוותם ארוכה-למחצה, ועם דוגמת “חודים” (הפנים, הרגליים, הזנב והאוזניים כהים יותר משאר חלקי הגוף).

דוגמת החודים יכולה להגיע בצבעי “סיל” (seal- גוון חום-שחור), כחול, שוקולד, לילך, אדום, קרם, קינמון או “פאון” (fawn- גוון חום-זהוב בהיר). באיזורי דוגמת ה”חודים” יכולות להופיע דוגמאות פרווה נוספות, כגון “טורטי” או “פסי לינקס” (פסים של טאבי).

רגדול יכול להגיע בשלוש “תבניות צבע” אפשריות:

תמונה זו באדיבות בית גידול Givhatol

רגדול שחור לבן

קולורפוינט

דוגמת החודים תהיה כהה וללא כתמים לבנים. הניגודיות בין גוון החודים הכהה לגוון הגוף הבהיר יהיה חד וברור.

“מיטד” (mitted- כפפות)

בנוסף לדוגמת החודים, יהיו לחתול גם “כפפות” לבנות על הרגליים הקדמיות, “מגפיים” לבנים על הרגליים האחוריות, סנטר לבן ופס לבן על הבטן.

ביקולור (דו-גוני)

בנוסף לדוגמת החודים, יהיו לחתול חזה לבן, רגליים לבנות, חזה לבן ופס לבן מסביב לצוואר, וסימן לבן בצורת “וי” הפוך על הפנים.

עיניו של הרגדול תמיד יהיו בצבע כחול מכשף, ללא תלות בצבע ודוגמת הפרווה.

ההיסטוריה של הרגדול

הרגדול פותח בשנות ה-60 המוקדמות על ידי אן בייקר מריברסייד, קליפורניה. מאמינים שמייסדי הגזע היו חתולה לבנה לגמרי ובעלת פרווה ארוכה בשם ג’וזפין, זכר בעל דוגמת חודים כהה ו”גרביים” לבנים בשם דאדי וורבאקס, וחתול שחור לגמרי בשם בלאקי;
דאדי וורבאקס זווג עם צאצאית של ג’וזפין בשם באקוויט, ועם אחותה-למחצה ששמה פוג’יאנה.

תמונה זו באדיבות בית גידול Yaalom Hagalil

רגדול – אופי והתנהגות

רגדול חתול שנוטה להסתדר היטב ולגלות סובלנות כלפי ילדים וחיות מחמד אחרות, כולל כלבים. הוא בעל אישיות מתוקה, חברותית, אוהבת ורגועה. באופן כללי, מדובר בחתול טוב מזג, שקט ורגוע, שזכה בשמו (“רגדול” באנגלית פירושו “בובת סמרטוטים”) עקב נטייתו להרפות לחלוטין את גופו כאשר מרימים אותו.
אם אתם מחפשים חתול “דברן” ופעיל מאוד, הרגדול הוא כנראה לא החתול הנכון למשפחתכם. למרות זאת, חתלתולים ובוגרים צעירים מגזע זה עשויים להיות שובבים למדי, ורוב הרגדולים (בכל גיל שהוא) יסכימו, בדרך כלל, לשחק ברמה כזו או אחרת.

חתול רגדול גור משחק

תמונה זו באדיבות בית גידול Monfort

רגדול – בריאות

מגדלים אחראיים של ההתאחדות הישראלית לחתולים בודקים את חתולי הרבייה שלהם בבדיקת מחלות גנטיות, ומרביעים רק את החתולים הבריאים והמבטיחים ביותר. אבל, לאימא טבע יש לפעמים תכנון אחר, וגור יכול לפתח אחת מהמחלות האופייניות לגזע למרות ההקפדה על הרבעה מבוקרת גנטית. ההתקדמות ברפואה הווטרינרית משפרת את הסיכויים כך שגם חתולים החולים במחלה ברוב המקרים יכולים עדיין לחיות חיים טובים. לכן, הקפד לקנות גור ממגדל שמוכר על ידי ההתאחדות הישראלית לחתולים וכך תוכל לשפר את סיכוייך לקבל חתול בריא.

רגדול שלישייה

תמונה זו באדיבות בית גידול Monfort

 

רגדולים מבתי גידול איכותיים נוטים להיות בריאים וחסונים. למרבה המזל, קיימת בדיקה גנטית ל-HCM עבור גזע זה (HCM, Hypertrophic Cardiomyopathy, הינה מחלה נפוצה בקרב חתולים שמתבטאת בהתעבות שריר הלב. התעבות זו פוגעת ביכולתו של הלב להתכווץ ולהתרחב כנדרש, והדבר מוביל בסופו של דבר לאי-ספיקת לב).

כאשר אתם מחפשים רגדול, ודאו שהמגדל ממנו אתם רוכשים מבצע בדיקות DNA ל-HCM בקרב החתולים אותם הוא מרבה.

רגדול – טיפוח

לרגדולים פרווה ארוכה-למחצה. עוביה ואורכה של הפרווה משתנים בהתאם לעונות השנה. מרקם הפרווה הוא משיי, רך ופלומתי. בכדי להבטיח היגיינה נאותה ומראה פרווה בריא, יש להבריש את הפרווה באופן קבוע (לפחות אחת לשבוע). חשוב להבריש עד לעור, ולא להבריש באופן שטחי רק את חלקה החיצוני של הפרווה.

תוכן זה נכתב באדיבות מור שלזינגר

 

בתי גידול מתועדים

Givhatol
Monfort
Yaalom Hagalil

 

 

תכונות אופי:

Icon נשירה
Icon מתאים לדירה
Icon ידידותי לילדים

מודעות.

מאמרים שיכולים לעניין אותך.

דילוג לתוכן